Neliks neatrakinamų automobilių?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • raktas

Internete pasirodė informacija apie tai, kad sukurtas elektroninis visraktis „Electronic Key Impressioner" (EKI). Logiška manyti, kad šis įrenginys sukurtas siekiant palengvinti šaltkalvių darbą, tačiau jau dabar aišku, kad automobilių vagys iki jo taip pat prisikas.


Norint sužinoti konkretaus automobilio rakto formą tereikia įrenginio antgalį įkišti į durų spynelę ir palaukti, kol įranga nuskenuos jos vidų. Tada duomenys per USB lizdą perduodami kompiuteriui, o šis atkuria rakto išvaizdą ir nusiunčia informaciją į raktų gamybos stakles. Po kelių minučių automobilio raktas pagamintas. Teigiama, kad EKI taip pat gali nuskaityti ir automobilio apsauginį kodą bei perduoti šią informaciją dublikatui. Taigi, automobilio nebeapsaugos net fiksatorius.
Tiesa, visraktis nepajėgs nukopijuoti tokių automobilių kaip „VW" raktų. Taip pat jam „neįkandamos" „laisvų rankų" įrangos kortelės.
O štai standartinių automobilių su standartinėmis spynelėmis (tarkim, „Ford") savininkai turėtų pasirūpinti papildoma apsauga.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...