Patarimai motociklų ir motorolerių vairuotojams – 3 dalis
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP2123__Large_

Motociklai ir motoroleriai - tokios transporto priemonės, kurias vairuojant visada reikia būti atidžiam ir dėmesingam. Vasara taip pat. Didžiausią pavojų vasarą kelia karštis. Dažnas motociklo vairuotojas rengiasi mažai, tad iškart suprastėja jo apsauga. Laimė, šalmų naudojimas numatytas Kelių eismo taisyklėse. Šalmą reikėtų rinktis uždarą, nes jis apsaugo geriau už atvirą.
Jeigu sugalvosite vežti keleivį be šalmo, atminkite, kad baudą mokėsite jūs. Žinoma, nepamirškite ir savęs. Pasistenkite apsaugoti ne tik galvą, bet ir galūnes. Tam labai padeda specialios pirštinės, kurios ne tik saugo rankas, bet ir leidžia išlaikyti vairą švarų. Batus rinkitės tokius, kurie tvirtai laikosi ant kojų. Šlepetes ir panašius dalykus pamirškite, nes važiuojant jos gali nukristi. Batai turi visiškai dengti kojas, kitaip rizikuojate jas nusidegint į karštą metalą. Jei važiuosite greitkeliu, apsirenkite ir striuke. Per karšta tikrai nebus, bet jūs būsite saugesni.

O kokios „staigmenos" gali tykoti kelyje?
Jeigu nesilaikysite reikiamo atstumo, galite nespėti laiku sustoti ir atsitrenkti į priešais važiuojantį automobilį arba išlėkti į šalikelę. Gali atsitikti ir taip, kad automobilis atsitrenks į jus. Visi variantai nemalonūs. Įpraskite žvilgčioti į užpakalinio vaizdo veidrodėlį ir stebėkite situaciją kelyje. Jeigu kažkas pavojingai prie jūsų priartės, nieko neaiškinę tiesiog padidinkite atstumą: arba padidinkite greitį, arba porą kartų pristabdykite, kad kitas vairuotojas jus pastebėtų.

Jeigu važiuojate lėtu motociklu arba motoroleriu, kelyje laikykitės dešinės juostos. Tik nesispauskite prie šalikelės. Jūs - visateisis eismo dalyvis, tad jus turi lenkti išvažiuodami į kitą juostą. Prisispaudus prie šalikelės vairuotojai gali sugalvoti lenkti jus ta pačia juosta, o tai pavojinga ir nelieka vietos manevrams.

Motociklas užima mažai vietos, todėl vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie mėgina užimti tą pačią eilę, stumdami motociklą į pašalę. Dažniausia tai pasitaiko vasarą, kai keliuose pasirodo „ereliai", mėginantys parodyti savo „gebėjimus" ir dažnai darantys pavojingus ar net draudžiamus manevrus. Važiuodami pirštą visada laikykite šalia klaksono mygtuko, maža kada reikės informuoti kitus eismo dalyvius apie galimą pavojų. Visada atsargiai lenkite „erelių" automobilius ir būkite numatę galimą manevravimo maršrutą, jeigu kas nors staiga pasuks ar pabandys jus išstumti iš juostos.

Vasarą mieste apstu turistų ir turistinių autobusų. Būkite dėmesingi ten, kur jie dažniausiai stoja. Pasirenkite praleisti iš autobuso pabirusius turistus. Niekada nelenkite stovinčio autobuso iš dešinės pusės, nes būtent per ją išlipa keleiviai, kuriuos galite per vėlai pastebėti. Iš kairės autobusą irgi lenkite atidžiai, nes kas nors gali sugalvoti pažeisti taisykles ir išdygti jums prieš nosį. Važiuokite lėtai ir kaip galima didesniu atstumu nuo autobuso. Taip turėsite daugiau laiko ir erdvės manevrams.

Vasarą gatvėse gerokai padaugėja pėsčiųjų. Atminkite tai. Ypač dėmesingi būkite vaikų susibūrimo vietose, juk jie išdygsta tarsi iš po žemių. Žaisdami šalia kelio, vaikai staiga gali sugalvoti jį perbėgti. Jei prieš jus - sunkvežimis, o važiuojate per miegamąjį rajoną, neskubėkite. Matomumas ribotas, tad galite laiku nepastebėti kokio pėsčiojo. Pirštai turi būti ant klaksono ir stabdžių, kad laiku spėtume ir sustoti, ir signalizuoti. Prie perėjų būkite dvigubai dėmesingesni.
Pabaigai:


Sėsdami prie motociklo ar motorolerio vairo visada maukitės šalmą, pageidautina - vientisą. Karštis - ne pasiteisinimas. Saugotis reikia bet kokiu oru. Krentant šalmas gali išgelbėti jums gyvybę.

Be šalmo dar labai svarbu tinkamos pirštinės ir batai. Pamirškite basutes ir šlepetes - apavas turi ne tik saugoti kojas, bet ir tvirtai ant jų laikytis.

Jeigu nuomojatės transporto priemonę, pasiimkite savo šalmą ir pirštines. Būtinai patikrinkite transporto priemonę; ratų būklę, jų pripūtimą, stabdžius. Viskas turi būti tvarkinga.
Stebėkite, kad niekas jūsų nespaustų ir laikytųsi saugaus atstumo. Juostoje važiuokite per vidurį, kad niekas neužkirstų jums kelio arba nemėgintų jūsų išstumti.

Atsargiau su pėsčiaisiais. Vasarą jų ypač daug, nes suvažiuoja turistai, o vaikams prasideda atostogos. Įdėmiai stebėkite kelią, nes pėstieji gali atsirasti tarsi iš niekur. Įpraskite laikyti ranką ant stabdžių ir klaksono - niekada negali žinoti, kada jų prireiks.

Atsargiai su užsieniečių automobiliais. Vairuotojai gali prastai orientuotis kelyje ir jų manevrai kartais gali būti nenuspėjami arba pavojingi.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)