Patarimai motociklų ir motorolerių vairuotojams – 4 dalis
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP7362__Large_

Orai prastėja, bet oficialusis motociklininkų sezonas tęsis dar maždaug mėnesį, o ir po uždarymo dar ne vienas dels varyti „plieninį žirgą" į garažą. Tad šiandien pakalbėkime apie statymą ir sustojimą miestuose, kuriuose paskutinėmis dienomis transporto eismas gerokai suintensyvėjo.
Tarkim, susidarė tokia situacija, kad jums būtina sustoti: baigėsi benzinas, pradūrėte padangą, reikia atsiliepti telefonu ar Jus (niekam to nelinkime) užkabino automobilis. Bet kokiu atveju, jeigu turite stabdyti, darykite tai atsargiai ir būkite atidūs, nes automobilių, ypač didesnių ar papuoštų klevo lapu, vairuotojai gali Jūsų nepastebėti ir užkliudyti. Ką reikia daryti norint šito išvengti?

Niekada nestokite kairėje eilėje

Jeigu atsitiko taip, kad iššokote į priešingo eismo juostą, jokiu būdu joje nestokite. Tai - visokeriopai pavojinga. Viena vertus, Jus gali kliudyti iš priekio lekiantys ir tokios kliūties nesitikintys vairuotojai. Be to, jeigu motociklas peršoko į kitą juostą dėl gedimo, palikus jį vis tiek vėliau teks grįžti jo pasiimti. Policija, pamačiusi priešingoje eismo juostoje paliktą ir pavojų kitiems eismo dalyviams keliančią transporto priemonę, gali Jus nubausti. Pasitaiko tokių, kurie motociklus palieka ten, kur jie užgeso. Nedarykite taip. Visada galima pastumti jį dar kelis metrus ir saugiai palikti šalikelėje arba bent jau ant skiriamosios žaliosios juostos.

Iki ir po

Net jeigu sustojimas būtinas ir galite tai padaryti nekeldami pavojaus kitiems, nestokite ten, kur pasitaikė. Reiktų vengti posūkių ir kelio vingių. Reikalas tas, kad kitos transporto priemonės gali sumanyti persirikiuoti arba staigiai pasukti Jūsų link. Jeigu nėra kito pasirinkimo, sustokite iki posūkio, bet ne už jo. Tada būsite saugūs. Jeigu pavyko pasiekti šalikelę ir ten sustoti, Jums pasisekė. Dažnai šalikelės yra plačios ir saugios, lengvai pasiekiamos. Draugai ar evakuatorius Jus lengvai pastebės ir pasieks.

Galvojame apie priedangą

Kiekviena miesto gatvė ir dažna kelio atkarpa yra savita, tad pateikti vieną, visiems atvejams tinkamą, receptą neišeis. Visgi yra kelios bendros taisyklės: visada stenkitės sustoti už sienelės ar kokios kitos „kliūties", toliau nuo kitų transporto priemonių. Tarkim, kliudėte priešais važiavusį automobilį. Apvažiuokite jį ir sustokite prieš automobilį. Aptarinėti įvykį ir pildyti deklaracijas taip pat reiktų stovint automobilio priekyje. Reiktų vengti sustoti prie šviesoforų, „aklojoje" kitų vairuotojų zonoje ar ant pėsčiųjų perėjų.

Reakcija

Kai atsitinka kas nors nenumatyto, reakcijos greitis ir sugebėjimas blaiviai įvertinti situaciją tampa labai svarbiu veiksniu. Iki įvykio reakcija gali leisti jo išvengti, po įvykio - iki minimumo sumažinti „nuostolius". Jeigu pastebėjote, kad motocikle kas nors sugedo, išlikite ramūs, perspėkite apie manevrą ir ramiai išsukite į šalikelę arba dešinę kraštinę juostą.
Jeigu susidūrėte su kitu eismo dalyviu arba tapote tokio įvykio liudininkas ir matote, kad vairuotojui reikia pagalbos, padarykite taip, kad kiti eismo dalyviai įvykį pastebėtų - užstatykite savo transporto priemonę, pastatykite avarinio sustojimo ženklą ir pan. Po to jau skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Ir likite šaltakraujiški. Pasikalbėkite su nukentėjusiuoju, pamėginkite jį nuraminti.

Atminkite:

Stoti gatvėse ir gatvelėse ganėtinai pavojinga. Nesvarbu, kas atsitiko, bet jei stosite neapgalvotai, situacija gali tik pablogėti. Nepamirškite pastatyti avarinio sustojimo ženklo.

Oro srautai, priešpriešinis ir šoninis vėjas gali destabilizuoti motociklą ir išmesti Jus į priešingą eismo juostą. Dažniausiai taip atsitinka savo motociklais nesirūpinantiems vairuotojams: nudėvėtos padangos arba netinkamas jų slėgis gali tapti tokio „skrydžio" priežastimi. Netinkamai pripūstos padangos gali destabilizuoti motociklą net esant mažam greičiui.
Nepamirškite apie kurą - motociklo bakas mažas, o kuro daviklius turi ne visi modeliai. Niekada neišvažiuokite iš miesto nepasitikrinę kuro atsargų. Bus ne kas, jei motociklas staiga užges greitkelio Kaunas-Klaipėda viduryje.
Venkite sustoti kitų transporto priemonių judėjimo trajektorijoje. Visada gali atsirasti užsimiegojęs vairuotojas, kuris laiku Jūsų nepastebės...
Niekada, net motociklui sugedus, nestokite kairėje kraštinėje juostoje. Tikrai galite įveikti dar kelis metrus ir saugiai sustoti šalikelėje. Atminkite, kad sukeliate sunkumus kitiems transporto dalyviams, nes jiems reikia Jus apvažiuoti. Apie savo planuojamą manevrą būtinai praneškite iš anksto.
Atsargiai stokite ir dešinėje kelio pusėje. Venkite sustoti už posūkio ar kelio vingyje.


Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)