Patarimai pradedančiam vairuotojui
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP1909__Small_

Tarp mūsų skaitytojų nemažai žmonių, ką tik sėdusių prie automobilio vairo ar planuojančių įsigyti pirmąją nuosavą mašiną. Nutarėme šiek tiek patarti, kad jiems netektų kartoti žinomo filmo herojaus žodžių: „Tebūnie prakeikta ta diena, kai sėdau prie šio dulkių siurblio vairo..."

1. Šaltakraujiškumas ir ramybė

Vairuotojas naujokas pirmiausia stokoja pasitikėjimo savimi ir gebėjimo visą dėmesį sutelkti vairavimui. Būtina patirtis, kad vairuodamas žmogus jaustųsi ramiai. Kiekvienas judesys turi būti atliekamas automatiškai. Tai reiškia, kad Jūs turite ne galvoti, kaip elgtis vienu ar kitu atveju, o ramiai veikti. Pirmiausia reikėtų gerinti pagrindinius įgūdžius. Sėsdami į mašiną patikrinkite veidrodėlius. Nustatykite juos taip, kad aprėptumėte kuo didesnį regėjimo lauką. Atkreipkite dėmesį į vairo ir sėdynės padėtį. Atminkite - vairuodami turite jaustis laisvi ir lengvai pasiekti visus reikiamus elementus.

Iš pradžių važinėkite pažįstamu maršrutu. Rinkitės gatves, kuriose eismas nėra intensyvus. Geriau susipažinti su pasirinktu maršrutu galite važiuodami visuomeniniu transportu. Šiuo atveju sužinosite, kur ir kokie kelio ženklai stovi. Taigi pamatysite tai, su kuo Jums teks susidurti sėdint ne keleivio, o vairuotojo vietoje. Iš pradžių bus sudėtinga vienu metu stebėti kelią, savo mašiną, kelio ženklus ir kitus vairuotojus, todėl nevertėtų važiuoti judriomis gatvėmis. Jei jaučiate, kad šiek tiek bijote savarankiškai vairuoti, paprašykite draugų, kad pirmą kartą kuris nors važiuotų kartu.

Žmogui, ką tik pradėjusiam vairuoti, nevertėtų važiuoti per greitai ir mėginti persirikiuoti į kairę juostą. Verčiau neskubėkite. Važiuojant lėčiau lengviau sutelkti dėmesį. Pasistenkite, kad pašalinių dirgiklių būtų kuo mažiau: išjunkite radiją ar grotuvą, kurių norom nenorom vis tiek klausysite, neimkite nenuoramų keleivių, kurie labai mėgsta dalyti patarimus. Kai įgysite patirties, šie dalykai Jums netrukdys. Atminkite - ruošiantis bet kuriam manevrui, apie jį reikia perspėti ir kitus eismo dalyvius Tai būtina, nes nuspėjami kito vairuotojo veiksmai - viena svarbiausių saugaus vairavimo taisyklių.

Ant automobilio užsidėkite klevo lapo ženklą, kuris reiškia, kad automobilį vairuoja naujokas. Ženklas įspės kitus eismo dalyvius, kad reikia laikytis visų atsargumo priemonių. Be to, jis padės išvengti susierzinimo ir agresijos priepuolių, kurių kolegoms gali sukelti Jūsų klaidos.

2. Automobilio statymas

Mašinos statymas - vienas svarbiausių ir sudėtingiausių vairuojant. Jis toks pat svarbus, kaip mokėjimas važiuoti gatvėmis, kur eismas labai judrus. Šiuo metu automobilių daugėja, gatvės sausakimšos, pastatyti mašiną darosi sudėtingiau. Šiam manevrui reikia patirties ir gebėjimo jausti savo automobilį. Pirmiausia reikia priprasti prie savo mašinos dydžio. Tam, kad mokydamiesi negadintumėte svetimų automobilių, reikėtų treniruotis neutralioje teritorijoje.

Kai mokėtės vairavimo mokykloje, automobilio statymo vietos buvo pažymėtos stulpeliais, dabar galite pasirinkti didelį objektą, pavyzdžiui, sieną. Privažiuokite prie jos tiek, kiek įmanoma. Pirmu bandymu gali neišeiti. Paprasčiausia privažiuokite, išlipkite iš mašinos, pasižiūrėkite, įvertinkite atstumą, kuris liko iki kliūties, atsiminkite, kaip jis atrodė, kai sėdėjote prie vairo. Pabandykite prie sienos privažiuoti iš priekio, šono, kampu, atbuli, kad galutinai susiorientuotumėte. Geriau išmoksite, jeigu pratimą kartosite kelias dienas. Įgiję reikiamų įgūdžių, galite drąsiai stotis tarp kitų automobilių. Jausitės ramiau, jei rinksitės tokias vietas, kuriose atstumas tarp kliūčių pakankamai didelis. Tol, kol statydami automobilį  nesijaučiate užtikrintai, nepulkite į pirmą pasitaikiusį tarpą. Netingėkite, nuvažiuokite toliau ir susiraskite tinkamiausią vietą Jūsų automobiliui.

Statydami automobilį galvokite ne vien tik apie save, bet ir apie kitus. Neužtverkite kelio kitoms mašinoms, nestatykite automobilio ant takelių į pastatus, neužstokite laiptinių.

Jei šalia stovi automobilis, ant kurio matote tokį pat ženklą kaip ir ant savojo, turėkite omenyje, kad jį vairuoja naujokas. Nekelkite kolegai papildomų rūpesčių, todėl nevažiuokite prie jo labai arti.

3. Abejoji - nelenk

Lenkimas - vienas pavojingiausių manevrų, tad vairuotojas naujokas turi būti ypač atsargus.

Visi žinome lenkimo taisykles. Pirmiausia reikia įsitikinti, kad priešpriešinio eismo juostoje nėra automobilių, vėliau į ją įvažiuoti, aplenkti kitą mašiną, įjungti dešinio posūkio signalą ir grįžti į savo eismo juostą. Ne viskas taip paprasta. Jei esate vairuotojas naujokas, pirmąjį kartą lenkite tuščioje gatvėje ar kelyje, jei prieš Jus važiuojanti transporto priemonė juda labai lėtai. Jei važiavimo greitis atitinka tą, kuris nurodomas taisyklėse, tai lenkti nereikėtų, nes privalote įsibėgėti tiek, kad važiuotumėte greičiau už prieš Jus esantį automobilį. Taigi viršysite leidžiamą greitį. Atminkite, kad greitis ribojamas dėl svarbių priežasčių, ne dėl kieno nors užgaidų. Esate nepatyręs, todėl nesuvokiate, kokių pavojų tyko keliuose.

Jei nutarėte lenkti, įsitikinkite, kad priešpriešinio eismo juostoje nėra automobilių. Ir dar kartą apsižvalgykite. Matomumas turi būti geras, kad tvirtai žinotumėte, kad iš rūko ar iš už kampo ant Jūsų neužlėks didžiulis vilkikas. Tik po to ramiai ir šaltakraujiškai manevruokite.

Atminkite - jokiu būdu negalite didinti greičio, jei lenkia Jus. Veiksmas pavojingas vairuotojui, kuris atlieka manevrą, nes jis gali tiesiog nespėti. Situacija gali baigtis labai liūdnai.

Be to, norėtume pasakyti, kad lenkti būtina tik tuo atveju, jeigu prieš Jus važiuojanti transporto priemonė juda labai lėtai. Jeigu kaip mažas vaikas pradėsite lenkti visus iš eilės, mėgindami kažkam kažką įrodyti, tai po kelionės jausitės labiau pavargę, nei tuomet, jei būtumėte važiavęs ramiai. Ypač apmaudu bus supratus, kad manevrais nieko niekam neįrodėte.

Ponai, „senieji kelių vilkai", gerbkite naujokus. Linkime Jums kantrybės ir gero kelio.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.<-->

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: