Kaip vairuoti esant permainingiems orams
Atnaujinta: 2020-03-09
  • ziema

Hidrometeorologai  žada permainingus orus. Sniego ir pusnų pamatyti neturėtume, tačiau oro temperatūrai svyruojant apie nulį laipsnių eismo sąlygos gali būti permainingos. Pranešama, kad kai kur susidarys rūkas, lijundra ir plikledis. Todėl vairuotojams derėtų būti atsargesniems.

Buvęs lenktynininkas, o dabar kartingo treneris Ugnius Čaplikas pastebi, kad tokiu metu, kai kelio dangos nedengia ledas, vairuotojai dažnai pernelyg daug atsipalaiduoja, neįvertina akimirksniu pasikeisti galinčių eismo sąlygų.

„Net ir paprasčiausias šlapias asfaltas žiemą yra kitoks. Ant jo daugiau purvo, smėlio ir druskų likučių. Be to, padangų sukibimas su šalta danga yra gerokai prastesnis. Net ir mano treniruojami jaunieji kartingo lenktynininkai žino, kad padangos su šaltu asfaltu sukimba gerokai prasčiau. Į tai vertėtų atsižvelgti pasirenkant saugų greitį“. – sako automobilių sporto pedagogas Ugnius Čaplikas.

Žiemą eismo sąlygos keičiasi akimirksniu

Pasak eksperto, vairuojant tokiu oru, kai temperatūra svyruoja apie nulį laipsnių, eismo sąlygos gali pasikeisti akimirksniu. Dalis vairuotojų nebūna pasiruošę tokiems pokyčiams. Kaip teigia U. Čaplikas, šalapio asfalto vaizdas neretai tiesiog „užmigdo“ budrumą ir lemia klaidas pasirenkant saugų greitį.

„Plikledžio pastebėti akimi praktiškai neįmanoma. Tačiau suprantant, kad gali būti ruožų padengtu nematomu ledu galima modeliuoti elgesį prie vairo. Juk svarbiausia ne suvaldyti slydimą, kai automobilį pradeda „nešti“, o neatsidurti tokioje situacijoje. Apsidraudimas, situacijos numatymas į priekį – štai kas svarbiausia. Ir visgi, jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi. Jei jūsų vairuojamas automobilis užvažiavo ant plikledžiu padengto kelio ruožo, svarbiausia itin švelniai mažinti greitį ir nedaryti jokių staigių manevrų. Geros žieminės padangos padidina jūsų saugumą, tačiau netgi jos tokioje situacijoje neapsaugos, jei energingai „kirsite“ per stabdžių pedalą ar isteriškai sukiosite vairą“. – pastebėjimais dalinosi U. Čaplikas.

Vairuotojas – kintamos situacijos kintamas fragmentas

 

„Vairuotojas yra kintamos situacijos kintamas fragmentas. Priimantis sprendimus. Net ir atsižvelgdamas į visą savo patirtį aš negalėčiau pasakyti, koks būtų maksimalus saugus greitis vienoje ar kitoje kelio atkarpoje. Viskas priklauso nuo konkretaus vairuotojo, konkretaus automobilio ir konkrečių eismo sąlygų vieną ar kitą akimirką derinio. Jei mes patys nesuvoksime pasikeitusių eismo sąlygų, jei nekoreguosime savo elgesio ir vairavimo manierų, mums nepadės net ir pačios tobuliausios šiuolaikinių automobilių elektroninės sistemos. Automobilį valdome mes, o elektronika tik padeda, sprendimus priima mūsų smegenys. Todėl vairavimas turi prasidėti nuo mūsų pačių suvokimo, kad kelias žiemą yra apgaulingas ir neleidžiantis atsipalaiduoti,“- reziumuodamas teigė lenktynininkas ir kartingo treneris Ugnius Čaplikas.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną