Pavasariniai automobilininkų džiaugsmai ir ne tik
Atnaujinta: 2020-03-09
  • motociklas_gatveje

Antra dalis

Naujokai

Nemažai tų, kurie žiemą išsilaikė vairavimo egzaminus ir gavo vairuotojo pažymėjimus, dabar - atšilus orams, perka savo pirmuosius automobilius. Jeigu žmonės vairuoti mokėsi žiemą, sausas asfaltas ir padidėjęs transporto srautas jiems bus naujas ir dar nežinomas dalykas, tad daug ką teks mokytis iš naujo. Jeigu pamatysite šalia automobilį, papuoštą žaliu klevo lapu, prisiminkite, kad ir patys kadaise buvote žali vairuotojai. Draugiškumas ir tolerancija šiuo atveju duos daugiau negu piktas pypsėjimas ar mirksėjimas šviesomis.

Šumacheriai

Statistika rodo, kad pavasarį daugiausia rūpesčių pridaro ne sodininkai ir naujokai, o šumacheriai. Žiemą jie vairuoja palyginti saugiai ir atsargiau, nes slidu būna visiems vienodai. Situacija pasikeičia orams pagerėjus ir asfaltui pradžiuvus. Dažnai vakarais galime girdėti po langais kaukiančius ir dideliu greičiu pralekiančius automobilius. Tarkim, vakarais ar naktimis jie mažiau pavojingi, nes tada žmonių gatvėse sumažėja. Deja, bet su tokiais lenktynininkais tenka susidurti ir dieną. Rasti bendrame transporto sraute juos ganėtinai sunku, nes paprastai jie pasirodo iš niekur, atlekia dideliu greičiu, rikiuojasi vos išvengdami susidūrimo, užkertą kelią ir visais kitais būdais stengiasi ne tik užsimušti, bet ir pasiimti su savimi kitus eismo dalyvius. Kadangi greitis visada būna didelis, dažnai jų pastangas vainikuoja sėkmė. Tereikia prisiminti eismo įvykį Vilniuje, S. Neries gatvėje... Jeigu kažkur kelyje pasigirdo įtartinas variklio riaumojimas, pradėkite įdėmiai stebėti aplinką. Pasirodžius šumacheriui, pasistenkite pasitraukti jam iš kelio ir palikite daugiau erdvės manevrams. Tegul prieš sudaužydamas savo automobilį jis kaip galima labiau nutolsta nuo jūsų.

Taisyklė duok kvailiui kelią čia puikiai tinka. Mūsų užduotis - pasiekti kelionės tikslą, o ne kovoti gatvėje su kitais eismo dalyviais

Motociklininkai ir dviratininkai

Po geros savaitės - oficialusis baikerių sezono atidarymas, nors dviračių transporto priemonių (ir su varikliais, ir be jų) gerbėjai gatvėse pasirodo vos atšilus. Dviračių ir čioperių vairuotojų veiksmai nuspėjami, o britvininkai (vadinamieji donorai) mėgsta nardyti tarp eilių ar lėkti miesto gatvėmis gerokai didesniu greičiu negu leistinas. Nusprendėte persirikiuoti į kitą juostą? Įdėmiai apsižvalgykite aplinkui, nes susidūrimo galite ir nespėti išvengti, jeigu jūsų greitis 50 km/val., o iš kurios nors pusės atlėks 150 km/val. greičiu skriejantis donoras. Beje, pavojingi yra ir dviratininkai, nes jie juda be garso, yra palyginti maži ir gali pasislėpti aklosiose zonose, tad prieš bet kokį manevrą atidžiai apsidairykite. Taip pat, net jei labai norisi, atsisakykite lenkimo pro dešinę pusę. Tikėtina, kad šalia šaligatvio neskubėdamas riedės dviratininkas arba motorolerio vairuotojas.

Motociklų vairuotojams galioja tos pačios taisyklės. Per žiemą ir jūs, ir kiti eismo dalyviai atprato nuo sauso asfalto ir didelių greičių. Taip pat jie pamiršo, kad motociklai kartais gali išdygti netikėtai ir nelauktai. Be to, ir jums, žiemą leidusiems namie arba prie automobilio vairo, neprošal prisiminti, kaip vairuojamas motociklas, ir tik tada stebinti gebėjimais aplinkinius.

Pėstieji

Perfrazuojant vieną nelabai padorų dievobaimingų europiečių sugalvotą posakį galima pasakyti, kad geras pėsčiasis - gyvas pėsčiasis. Gerbiami pėstieji, nors vairuotojų kultūra ir auga, bet erelių ar mėgėjų važiuoti degant raudonam šviesoforo signalui pasitaiko, tad nepraraskite budrumo. Prie nereguliuojamos perėjos visada apsidairykite. Prie reguliuojamos taip pat. Net jei jums dega žalia šviesa, į gatvę ženkite atsargiai. Šylant orui, didėja automobilių greitis, tad tiek jums, tiek ir nevykėliui vairuotojui laiko galvoti ir manevrams lieka vis mažiau. Taip pat nepamirškite sodininkų, naujokų ir motociklų vairuotojų. Susidūrimai su pastaraisiais - reti, bet verčiau jau jų apskritai nebūtų. Vairuotojai, nepamirškite, kad kartais jūs taip pat būnate pėstieji. Gerbkime vieni kitus, laikykimės taisyklių, ir nelaimių tikrai bus mažiau.

Dėmesio, vaikai!!!

Vaikai mėgsta lauke būti žiemą ir vasarą. Atrodo, kad vasarą jų padaugėja. Kamuoliukai, dviratukai, riedučiai ir kitoks gėris tampa jų kasdiena. Kita vertus, net ir be šios įrangos lengvai drabužėliais apvilkti vaikai gerokai judresni negu žiemą, tad važiuojant pro gyvenamųjų namų kvartalus, vaikų darželius ir mokyklas visi vairuotojai turi būti ypač dėmesingi. Užsisvajoję, užsižaidę vaikai ne visada prisimena, kad šalia - gatvė ir ji gali būti pavojinga. Nelaimės išvengti paprasta - mažiname greitį ir būname maksimaliai budrūs.

Nepamirškite, kad viskas prasideda namuose. Savo vaikams nuolat priminkite elgesio gatvėje taisykles, lauke juos nuolat stebėkite.

Taip pat reiktų nepamiršti mūsų mažųjų broliukų, kurių kasmet daugybė žūsta šalies keliuose. Dabar, pavasarį, jie dar dažnai būna užsimiegoję ir lėtai mąstantys. Įpraskite potencialiai pavojingose atkarpose judėti lėčiau negu paprastai ir būti gerokai dėmesingesni. Juk išgelbėtos gyvybės neįvertinsi jokiais pinigais ir naujos nenupirksi.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: