Pavojai ant dviejų ratų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • baikeriu_sezono_atidarymas__43_

Didžiosios Riešės gimnazijoje buvo organizuota spartakiada, į kurią susirinko ne tik gimnazistai, bet ir kiti bendruomeniečiai. Apie saugų eismą renginyje kalbėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Egidijus Skrodenis.

Gražiai sužaliavęs ir pražydęs pavasaris į kelius ir miestų gatves išviliojo dviračių transporto priemonių - motociklų ir dviračių - vairuotojus. Seniai nenaudotos transporto priemonės, išblėsę įgūdžiai ir patirtis greitai pateikė liūdniausių pasekmių sąskaitą: vien per paskutinę balandžio savaitę, pirminiais duomenimis, žuvo 6, sužeista 80 žmonių, tarp pastarųjų - 19 nepilnamečių. Žuvo 2 dviratininkai, 3 motociklininkai. Šiemet jau žuvo 6 eismo dalyviais daugiau negu praėjusiais metais per tą patį laikotarpį. Tarp žuvusiųjų 4 dviratininkai.

Antrosios šv. Velykų dienos vakare, Akmenės rajone, Smiltinės kaime, kelyje Naujoji Akmenė-Akmenė, automobilis „Mercedes Benz 200" partrenkė dviračiu važiuojantį 18 metų Akmenės miesto gyventoją. Vaikinas žuvo.

Dar po trijų dienų Vilniaus rajone, Didžiosios Riešės kaime 1972 m. gimusio vairuotojo automobilis „Audi A6 Avant" susidūrė su dešiniąja kelio puse, prieš transporto priemonių važiavimo kryptį judėjusiu dviračiu „Bocas end Xeross", kurį vairavo 1993 m. gimęs jaunuolis. Dviračio priekyje nedegė baltos šviesos žibintas, juo važiavę asmenys nevilkėjo šviesą atspindinčių liemenių. Eismo įvykio metu nukentėjęs dviratininkas dėl traumų paguldytas į Vilniaus universitetinę GMP ligoninę, o kartu važiavusi 1995 m. gimusi bendrakeleivė dėl galvos smegenų sukrėtimo ir kūno sumušimo - į Santariškių vaikų ligoninę.

Po šio įvykio sunerimę Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus specialistai paskambino Didžiosios Riešės kaimo bendruomenės vadovams ir pasiūlė kartu organizuoti renginį, kuriame būtų kalbama apie saugų eismą, žmonių rūpestį savo ir greta esančių gyvybėmis.

Toks bendras renginys įvyko praėjusį šeštadienį. Didžiosios Riešės gimnazijoje buvo organizuota spartakiada, į kurią susirinko ne tik gimnazistai, bet ir kiti bendruomeniečiai. Apie saugų eismą renginyje kalbėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus vedėjas Egidijus Skrodenis.

Skaudūs eismo įvykiai priverčia susimąstyti, todėl kiekvienam būtina rūpintis savo saugumu. Iš direkcijos atvykę saugaus eismo specialistai renginio dalyviams įteikė atšvaitų, šviesą atspindinčių liemenių, leidinių eismo saugą propaguojančiomis temomis ir pakvietė Riešės bendruomeniečius dalyvauti konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse".

Specialistai primena, kad norint išvengti skaudžių nelaimių keliuose ir miestų gatvėse, būtina griežtai laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Šiandienis eismas keliuose labai intensyvus, transporto priemonės - galingos ir greitos. Neapgalvoti veiksmai kelyje dažnai baigiasi tragiškai. Todėl dviračių ar mopedų vairuotojai turi žinoti, kad leidžiama važiuoti tik tvarkingą stabdį ir garso signalą turinčiu dviračiu ar mopedu. Dviračio ar mopedo gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų - oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų; važiuojant keliu tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui, priekyje turi degti baltos šviesos žibintas. Važiuoti dviračiu ar mopedu leidžiama tik dviračių takais, o kur jų nėra - tam tinkamu kelkraščiu pagal eismo kryptį. Dviračių ir mopedų vairuotojams draudžiama važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo; vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų; vežti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams.

Lietuvos automobilių kelių direkcija daug dėmesio skiria švietėjiškai veiklai, kuri sudėtingomis šių dienų eismo sąlygomis atlieka svarbią prevencinę funkciją. Jau dvejus metus iš eilės Kelių direkcija pirmauja šalyje, rengdama viešųjų pirkimų konkursus. Pernai ji paskelbė bendros 565,376 mln. litų vertės konkursų, o užpernai - 619,15 mln. litų. Pagrindinė lėšų dalis tenka inžinerinėms priemonėms keliuose gerinti. Dalis pinigų skiriama švietėjiškiems viešųjų pirkimų konkursams skelbti ir organizuoti.

Baikerių sezono atidaryme - apie saugų važiavimą

Šeštadienį 20-ąjį sezoną atidarė Lietuvos baikeriai. Ši eismo dalyvių grupė savo gretose vienija šimtus motociklų transporto gerbėjų. Ištaigingi baikerių motociklai ir variklio gausmu, ir išvaizda dažnai prikausto praeivių žvilgsnius, tačiau ir šios transporto rūšies vairuotojai neišvengia eismo įvykių ir nelaimių keliuose. Jų kelionės prie motociklo vairo ne mažiau pavojingos už tų, kurie vairuoja automobilį. Dažnai net pavojingesnės. Ypač greitaeigių „britvų", kurių pilotai aukomis tampa vien todėl, kad automobilių vairuotojai jų nespėja laiku pastebėti. Saugaus eismo specialistai sako, kad tokių laisvo vėjo vaikų mirtys ypač skaudžios ir beprasmiškos. Tačiau ir jie į kelią išvažiuoja ne tam, kad žūtų, ir jų namuose laukia šeimos, vaikai. Laukia grįžtant gyvų. Todėl ir jiems kalba apie saugų eism ą būtina. O žinant, kad baikerių judėjimas jau tapo masiniu reiškiniu, tai suprantama, jog jis pats iš vidaus gali kurti ir propaguoti džentelmeniško ir saugaus vairavimo tradicijas.

Tai nebuvo pamiršta ir 20-ąjį Lietuvos baikerių pavasarį. Vidudienį susirinkę Vilniuje, vakarop savo renginius jie perkėlė į Trakų rajoną. Kartu su baikeriais šventėje dalyvavo Lietuvos automobilių kelių direkcijos Eismo saugumo skyriaus specialistai, kurie pasveikino dalyvius 20-mečio proga ir palinkėjo saugaus sezono.

Šventėje buvo organizuota daug gražių varžybų. Viena iš rungčių - lėčiausiai važiuojančio baikerio prizui laimėti. Tai buvo rungtis, kuri vertė galvoti ne apie spartą, o apie tai, kaip neviršyti greičio. Šios rungties dalyviams Kelių direkcijos atstovai įteikė DVD diskelius su filmuota medžiaga apie saugų eismą.

Tikėkime, kad po šventės išvažiavę į kelius baikeriai prisimins saugaus eismo pamokas, jas skleis susitikimuose su kitais eismo dalyviais.

Automobilių sporto festivalis prie „Siemens" arenos

Visą savaitgalį aikštelėje prie „Siemens" arenos vyko „D1Sport" automobilių sporto komandos organizuotas festivalis, kurio metu lenktynininkai varžėsi „driftingo", slalomo ir „Gymkhana" rungtyse. Pastarosios varžybos Lietuvoje surengtos pirmą kartą. Jų metu vairuotojai manevravo iš anksto parengtoje trasoje, naudojo daug skirtingų vairavimo technikų: sukosi 180 ir 360 laipsnių sukiniais, atliko tęstinius, „saulutėmis" vadinamus apsisukimus, raitė aštuoniukes, statė automobilius siauruose „garažuose".

Daug dėmesio buvo skirta saugaus ir atsakingo eismo propagavimui. Į sporto šventę buvo atvežti VĮ „Automagistralė" saugos diržų patvarumą demonstruojantys imitaciniai renginiai. Jie kiekvienam leido patirti avarinę situaciją automobilyje, kuris verčiasi ar trenkiasi į medį. Ir kiekvienoje toje sudėtingoje eismo įvykio situacijoje žmogų gelbsti saugos diržai, kuriais naudotis automobilyje būtina.

Į Balninkus atkeliavo projektas ,,Saugokime vieni kitus kelyje"

Sekmadienį Balninkų bažnyčioje vyko saugaus eismo projektas ,,Saugokime vieni kitus kelyje". Šv. Mišių metu bažnyčioje grojo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, o joms pasibaigus, orkestras šventoriuje atliko specialią saugaus eismo programą. Įspūdinga pučiamųjų orkestro muzika po senos, 2010 m. paminėjusios savo 100-metį, Balninkų bažnyčios skliautais miestelio ir jo apylinkių gyventojams paliko gilų įspūdį, o saugaus eismo pamokos vertė suklusti ir jauną, ir seną.

Aikštelėje prie bažnyčios nuo pat ryto ir visą popietę buvo galima išbandyti saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimą demonstruojančius įrenginius, kurie atkeliavo iš Vievyje įsikūrusios VĮ „Automagistralė". Renginio metu Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai platino atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes, leidinius saugaus eismo temomis. Popietės valandomis prie bažnyčios aktyviai rinkosi balninkiečiai ir miestelio svečiai.

Balninkų parapija saugaus eismo projekte dalyvauja nuo 2010 metų, kai šis projektas pradėtas vykdyti visose Lietuvos vyskupijose, tačiau ši saugaus eismo projekto programa (orkestro koncertas ir įrenginių demonstravimas) miestelyje buvo parodyta pirmą kartą.

Projektą ,,Saugokime vieni kitus kelyje" rengia Susisiekimo ministerija, Lietuvos katalikų bažnyčios vyskupijos, Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Policijos departamentas. Pavasarį šios institucijos pasirašė susitarimą dėl projekto vykdymo 2011-2015 metais.

Projekto tikslas - keisti eismo dalyvių elgesį ir kultūrą keliuose, ugdyti pilietiškumą, atsakomybę bei sąmoningumą krikščioniškųjų vertybių pagrindu ir taip mažinti žūčių ir sužalojimų skaičių eismo įvykių metu.

 

LAKD inf.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)