„Pingvinų diena 2012“
Atnaujinta: 2020-03-09

Už lango - pavasaris, bet smagu prisiminti žiemą. Juo labiau, kad ji, tradiciškai, buvo kupina kelionių ir teigiamų emocijų. Autoreviu.lt skaitytojai, tikėtina, jau įprato, kad moto klubų Vorai MC ir Vorų broliai MCC motociklų į garažus nestato. Neseniai pristatėme pasakojimą apie baikerių kelionę į Jaroslavlį, o šiandien su nacionaliniu klubo prezidentu Obliumi ir motociklų kroso varžybų veteranu Lysu kalbamės apie kelionę motociklais į Kaliningradą.

Ką tik buvo Jaroslavlis, dabar Kaliningradas. Nepavargot?

Koks čia gali būti pavargimas... Nuo kelionės į Jaroslavlį praėjo jau daugiau kaip du mėnesiai. Žiema niekuo nesiskiria nuo vasaros - sėdi ir važiuoji. Juk vasarą neklausi, ar nepavargsti kas du mėnesius kur nors nuvažiuoti...

Kas šį kartą važiavo?

Lysas ir Babausis (Vorai MC Vilnius) važiavo automobiliu, nes priekaboje vežėsi krosinį Ural, parengtą specialiai varžyboms, o ne kelionėms. Važiavo ir du retro kroso sportininkai iš mūsų klubo Support 3 Retro team - Dainius Kazlauskas ir Marius Urbonas, kurie vežėsi krosinį CZ. Beje - varžybose Kaliningrade Dainius ir Marius užėmė pirmą vietą, o Lysas ir Babausis - antrąją. Motociklu važiavo Vyga ir Bolikas, o man ir Sai Babai teko važiuoti automobiliu, nes paskutiniu metu paaiškėjo, kad mano ne vieną kelionę atlaikiusio Uralo dešinės pusės galvutės vožtuvai susėdo ir nespėjome suremontuoti, o renginys ir vizos nelaukė...

Traukėt į renginį...?

Taip - West motors organizuojamą Pingvinų dieną ir žiemos motokroso varžybas.

Kaliningradas - ten Rusija kitokia?

Kitokia. Europietiška. Daugmaž visos sritys aptvarkytos ir renovuotos - keliai, pastatai, apšvietimas.

Kaip kainos - kuro, maisto?

Kuras kaip visada maždaug dvigubai pigiau nei Lietuvoje. Su maistu netikėtai susiklostė kurioziška situacija: sustojame Kuršių Nerijoje neprivažiavę iki Lietuvos sienos keliolika kilometrų pavalgyti. Paprasta tvarkinga užeiga. Kainos - pigiausias alus 160 rublių už bokalą, pigiausia sriuba - 300 rublių už lėkštę, kepsniai nuo 750 iki 950 rublių už porciją be garnyro... (100 rublių - apie 9 litai). Supraskit kaip norit.

Teko girdėti apie lietuvių problemas su vietos pareigūnais. Kaip jums sekėsi?

Šį kartą problemų nekilo. Įvažiuojant į Kaliningrado sritį Lietuvos pasieniečiai dvi valandas automobilį užlaikė ir ieškojo patys nežinodami ko...

Kiek šį kartą susukot km?

Nėra ką ir pasakoti - apie 250 km į vieną pusę...

Trasoje Kaliningrade jėgas išbandė Vorai MC narys Lysas, tad apie sportinius įspūdžius pasiteiravome jo.

Dar vienas sportinis renginys žiemą?

Tai tarsi žiemos šventė su sportiniais elementais. Pernai rusai ją organizavo pirmą kartą. Šiemet, pastebėjus susidomėjimą, nuspręsta vėl organizuoti Pingvinų dienas. Mus pakvietė ir kaip svečius, ir tam, kad pasidalytume varžybų organizavimo patirtimi. Rusai parinko įdomią 6,5 km ilgio trasą. Ji ėjo ne tik per laukus ir miškus, bet ir per kaimą ir senus vokiečių įtvirtinimus - bunkerius, tvenkinį, apkasus. Trasa smagi, neįprasta. Tiktų enduro krosui.

Bet buvo ne enduro?

Patys rusai netikėjo, bet susirinko nemažai dalyvių su keturračiais, motociklais su lopšiais. Buvo ir vienos sniego rogės. Juk renginys labiau pramoginis, nors varžybos buvo atkaklios, o nugalėtojai gavo apdovanojimus. Tiesa, trasa nėra labai saugi, tad kitiems metams rusai planuoja pakeitimų, kad ir dalyviams, ir žiūrovams būtų saugiau.

Kaip sekėsi varžybose?

Kadangi trasa siaura, leido po vieną ekipažą kas 20 s. Vertino pagal laiką. Kazlausko ir Urbono ekipažas važiavo pirmas, mes (Lysas ir Babausis) - antri. Pradžioje viskas buvo gerai, bet miške užkabinome medį ir nulėkėm į krūmus. Laimė, nulūžo tik sankabos reguliavimo lynas. Pavyko grįžti į trasą, bet jau be sankabos, tad likusią varžybų dalį važiavome atsargiai, stengdamiesi neužgesti. Kazlausko ir Urbono ekipažo pavyti nepasisekė, bet kitus dalyvius aplenkėme. Beje, jiems taip pat pakeliui dingo sankaba, tačiau vyrai trasą baigė pergalingai.

Ar sulauksime rusų šiais metais Lietuvoje organizuojamuose varžybose?

Jie nelabai turi krosinių motociklų su lopšiais, bet turi daug „Solo" klasės ir keturračių, tad labai gali būti, kad į vienas kitas varžybas atvyks.

Ar buvo pakeliui sunkumų?

Problemos kilo pasienyje dėl motociklų. Renginys mėgėjiškas, negavome oficialių kvietimų, tad prie sienos ilgokai teko aiškinti, kas mes ir kur važiuojame. Teko pildyti 6 deklaracijas ir vieną prašymą papulkininkiui. Iš viso pasienyje sugaišome apie tris valandas, bet atgal grįžome per tą patį punktą, viskas vyko greičiau.

Turbūt tokie dalykai vargina?

Labiausiai vargino miego trūkumas tą savaitgalį. Kaliningrade buvome 5 valandą ryto. Organizatoriai pasitiko, paguldė, bet 9 valandą prasidėjo treniruotės. Vėliau - varžybos ir tą pačią dieną grįžome į Lietuvą, į renginį Vilkaviškyje. Ten pasirodėme ir išskubėjome į Kauną, kur vykos Motociklų sporto federacijos organizuotos varžybos. Kaune teko kovoti su profesionalais, paskutiniai nelikome ir tai džiugina.

Dėkui už pokalbį ir gero kelio.

Nuotraukos - varžybų organizatorių.

Kalbėjosi V. Misevičius

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: