Policija pataria saugotis automobilinės GPS įrangos vagysčių
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3316__Small_

Policija pataria vairuotojams labiau saugoti automobilių GPS navigatorius ir imtuvus, kadangi pastaruoju metu padaugėjo šios brangios įrangos vagysčių iš automobilių atvejų.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai konstatuoja pastaruoju metu padidėjusį automobiliuose įrengtos GPS navigacijos įrangos vagysčių skaičių.

Tirdami vagysčių bylas kriminalistai pastebi, kad pakankamai dažnai brangia ir pastebimoje interjero vietoje sumontuota įranga aprūpinti automobiliai būna ilgam paliekami be priežiūros, parkuojami atokiose, blausiai apšviestose vietose, nėra aprūpinami deramo lygio signalizacijos įranga.
Pareigūnai daugybę kartų yra kreipęsi į visuomenę, atkreipdami vairuotojų dėmesį į būtiną apdairumą saugant pačias autotransporto priemones ir jose esantį turtą nuo vagysčių. Vairuotojų nuolat prašoma nepalikti automobilių viduje matomų brangių daiktų, specialiu žymekliu žymėti savo daiktus, apdrausti turtą nuo vagysčių.

Šiuo metu išgyvename šiuolaikinės GPS navigacinės įrangos spartaus tobulėjimo ir plitimo laikotarpį, tačiau ši įranga tebelieka pakankamai brangi ir vilioja ilgapirščius. Policija prašo vairuotojų, renkantis pirkti GPS navigacinę įrangą, įvertinti techninę galimybę paliekant automobilį ją lengvai išimti ir išsinešti su savimi. Į automobilio prietaisų skydelį neatskiriamai įmontuota navigacinė įranga vagišiams yra mažiau vertinga ir išplėšiama kiek rečiau, tačiau bet kuriuo atveju brangią įrangą turintį automobilį rekomenduotina parkuoti saugomose aikštelėse, stebimoje aplinkoje, ilgam nepalikti nuošaliose, neprižiūrimose stovos vietose. Vertingas automobilis turėtų būti saugomas atitinkamo lygio signalizacijos bei apsaugos sistemų, o turto draudimas sušvelnina skaudžias pasekmes net ir įvykus turto vagystei.

Vilniaus aps. VPK informacija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Gyvenk greitai, mirk jaunas arba kai „GTA“ tampa realybe

Daugelis yra jei ne žaidęs, tai bent girdėjęs apie žaidimų seriją „GTA"...

„TomTom“ navigacinių sistemų pristatymas Amsterdame

Prabėgusią savaitę Amsterdame navigacinių sistemų gamintojas...

„Auto show millenium 2011“

Po triukšmingo ir linksmo šeštadienio kauniečiai ir miesto svečiai sekmadienį rinkosi į Laisvės alėją.

Automobilinės antenos – tik puošia ar ir naudingos?

Vieni automobilių antenas montuojasi, nes jos, esą, puošia automobilį. Kiti jų nepastebi, kol kur nors neužkabina.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...