Prancūzijoje vairuotojai privalo vežiotis alkotesterius
Atnaujinta: 2020-03-09
  • alkohit_black

Nuo liepos pirmos dienos Prancūzijoje įsigaliojo įstatymas, pagal kurį kiekvienas vairuotojas privalo kartu vežiotis alkotesterį. Jeigu vairuotojas jo neturės, teks mokėti 11 eurų baudą. Tiesa, iki lapkričio mėnesio policija prasižengusius tik perspės. Planuojama, kad šis reikalavimas bus taikomas visiems vairuotojams, įskaitant ir atvykėlius.

Alkotesteriai privalomi visiems lengvųjų automobilių, sunkvežimių ir transporto priemonių, kurių variklio tūris didesnis negu 50 cc vairuotojai. Vairuotojai gali įsigyti tiek daugkartinius elektroninius, tiek vienkartinius cheminius alkotesterius. Alkotesteriai tik turi būti sertifikuoti Nacionalinės metrologijos ir testų laboratorijoje. Šiuo metu įstaiga leido naudoti tik 10 skirtingų alkotesterių.
Taip pat įstatyme rašoma, kad neturi būti pasibaigęs cheminių alkotesterių galiojimas, o elektroniniai alkotesteriai kasmet turi būti kalibruojami.

Įstatymo autoriai tikisi, kad vairuotojai sąžiningai patys tikrins savo blaivumą, o naujas įstatymas leis sumažinti avarijų, per kurias kasmet žūsta iki 500 žmonių, skaičių.

Nuotrauka Testeriai.lt

Parengta pagal užsienio spaudą

 

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...