Pristatomas Euro 6 emisijos standartą atitinkantis naujas „Volvo“ variklis
Atnaujinta: 2020-03-09
 • 20120705095140_nuotrauka_2__Large_

„Volvo Trucks" pristato variklį, pritaikytą griežtiems Euro 6 aplinkosaugos standartams. Azoto oksidų emisija sumažėjo 77 proc., o išmetamosiose dujose esančių kietųjų dalelių kiekis sumažintas perpus. 460 AG „Volvo D13", esantis daugiau nei trečdalyje visų „Volvo" sunkvežimių, yra pirmasis variklis, sukurtas pagal Euro 6 reikalavimus.

„Volvo FH" sunkvežimio variklių gamą papildo naujasis 460 AG Euro 6 variklis, pritaikytas greitam ir ekonomiškam krovinių gabenimui. Pirmieji sunkvežimiai su naujaisiais varikliais bus pristatyti 2013 metų pavasarį", - sako „Volvo Trucks" variklių strategijos ir planavimo skyriaus vadovas Mats Franzén.

Naujų Euro 6 reikalavimus atitinkančių sunkvežimių paklausa kol kas yra kukli. Nors transporto priemones jau galima sertifikuoti pagal naujas taisykles nuo 2012 m. vasario, praeis dar dveji metai, kol šie reikalavimai taps privalomi visiems naujiems sunkvežimiams. Dėl griežtų emisijos reikalavimų diegiami pažangūs variklių sprendimai, reikalaujantys daug naujų komponentų. Didesnę jų kainą vežėjams iš dalies gali kompensuoti įvairios finansinės paskatos ir lengvatos, taikomos gabenant krovinius regionuose ir tolimaisiais reisais Europoje.

„Šiuo metu sunku numatyti būsimą paklausą. Siūlydami savo populiaraus variklio modifikaciją pagal Euro 6 standartus, mes patenkiname didelės savo klientų dalies poreikius. Kiti Euro 6 reikalavimus atitinkantys varikliai bus pristatyti gerokai prieš šių reikalavimų įsigaliojimą 2014 m. sausio 1 d.", - sako M. Franzén.

Išbandyta ir patikrinta technologija

Euro 6 standartus atitinkantis „Volvo D13" variklis sukurtas remiantis „Volvo" išbandyta ir patikrinta Euro 5 variklio technologija. Kaip ir jo pirmtakas, „Volvo D13" yra vienaeilis šešių cilindrų variklis su siurbliais-purkštuvais ir katalizine išmetamųjų dujų apdorojimo sistema (SCR). Tam, kad variklis atitiktų naujuosius išmetamųjų dujų emisijos reikalavimus, jame taip pat įdiegtos išmetamųjų dujų recirkuliavimo (EGR) bei dyzelino dalelių filtro (DPF) sistemos, kurias „Volvo Trucks" jau keletą metų naudoja JAV ir Japonijos rinkose parduodamuose sunkvežimiuose. Lyginant su Euro 5 varikliu, Euro 6 variklio azoto oksidų emisija sumažinta 77 proc., o išmetamų kietųjų dalelių kiekis sumažėjo per pusę.

Pagrindinis dėmesys degalų ekonomijai ir patikimumui

SCR sistema, kuri išmetamosiose dujose esančius azoto oksidus paverčia nekenksmingomis azoto dujomis ir vandens garais, kartu su kietųjų dalelių filtru yra integruota į vieną bloką. Šis kompaktiškas blokas užima labai nedaug vietos. Dalelių filtras sulaiko ir sudegina išmetamosiose dujose esančias mikroskopines kietąsias daleles, o jo regeneracija vyksta automatiškai eksploatavimo metu.

Pagrindinė EGR paskirtis - padidinti išmetamųjų dujų temperatūrą kai variklis nėra pakankamai įšilęs ir negali įkaitinti išmetamųjų dujų bent iki 250 °C. Esant tokiai temperatūrai SCR sistema veikia optimaliai. Kitaip nei tradicinėse EGR sistemose, kuriose recirkuliuotos išmetamosios dujos atvėsinamos, kad sumažėtų variklio temperatūra ir į aplinką patektų mažiau azoto oksidų, Euro 6 variklyje įdiegta EGR sistema važiuojant greitkeliu dažniausiai nėra naudojama, todėl važiavimo metu ji neturi įtakos degalų sąnaudoms.

„Mes sukūrėme patikimą sprendimą, kuris ne tik atitinka griežtus emisijos reikalavimus, tačiau taip pat klientams suteikia papildomą naudą, užtikrinant optimalias degalų sąnaudas ir patikimą sunkvežimio veikimą", - teigia M. Franzén.

Apie Euro 6 variklį „Volvo D13 460"

 • 460 AG vienaeilis šešių cilindrų 13 l variklis.
 • Didž. galingumas esant 1400 - 1900 sūk./min: 338 kW.
 • Didž. sukimo momentas esant 1000 - 1400 sūk./min: 2300 Nm.
 • Automatizuota „Volvo" pavarų dėžė „ I-Shift".
 • Variklinio stabdžio VEB+ galia esant 2300 sūk./min: 375 kW.
 • Skirtas montuoti 4x2 / 6x2 konfigūracijos „Volvo FH" vilkikuose ir kėbuliniuose sunkvežimiuose, įskaitant pavojingiems kroviniams gabenti naudojamus sunkvežimius (ADR).
 • Galima rinktis sunkvežimiams su vairu dešinėje arba kairėje.

Apie Euro 6

 • Į aplinką išmetama tik viena penktoji Euro 5 išmetamų azoto oksidų.
 • Į aplinką patenka dvigubai mažiau kietųjų dalelių, lyginant su Euro 5.
 • Emisijos standarto reikalavimus bus privaloma atitikti aplinkos temperatūrai esant iki -7 °C.
 • Išmetamųjų teršalų teisės aktuose reglamentuojama: azoto oksidai (NOx), kietosios dalelės (masė), kietosios dalelės (skaičius), amoniakas (NH3), anglies monoksidas (CO) ir angliavandeniliai (HC).

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

18 netikėtų faktų iš turiningo „Transit“ gyvenimo

Neįtikėtini „Ford Transit“ gebėjimai: jis plaukė, gerino greičio rekordus, vežė dramblius ir futbolo komandas

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Diskiniai sunkvežimių stabdžiai

Šiandien pakalbėsime apie konstrukciją, sutinkamą tiek priekiniuose, tiek ir...

Kėdainiuose paaiškėjo geriausi sunkiojo transporto vairuotojai

Išmoningai pagerbti ne tik pagrindinių varžybų laimėtojai...

Kėdainiuose – XVI-oji sunkiojo transporto vairuotojų šventė

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., šalia Kėdainių esančiame...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

Klasikiniai miškovežiai

Miškovežis - didelis, galingas sunkvežimis, pervežantis rąstus, medieną ir ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujasis „Volvo FMX“: novatoriški sprendimai našesniems darbams statybų aikštelėse

Miunchene, Vokietijoje, vykstančios parodos „Bauma" metu pristatytas...