Stabdžių patikrinimas stende
Atnaujinta: 2020-03-09
  • iranga
  • priekis
  • netolygumas
  • galas
  • tolygumas

Kiekvienas vairuotojas žino, kad geri stabdžiai būtini ne tik einant techninę apžiūrą, bet ir kasdien eksploatuojant automobilį. Jeigu stabdžiai labai nusidėvėję arba atsirado kažkoks gedimas, tai bus galima pajausti važiuojant arba prietaisų skydelyje užsidegs įspėjamasis signalas. Visgi tokios dienos laukti nereiktų ir vertėtų radus laiko užsukti į artimiausią, stabdžių patikros stendą turintį, servisą. Juo labiau, kad pats patikrinimas, dažnai, atliekamas nemokamai. Automobilių stabdžių tikrinimas stende parodo ne tik stabdžių efektyvumą ir tolygumą, bet ir leidžia patikrinti stabdžių diskų būklę, ko vizualiai padaryti gali ir nepavykti.

Patikrinimas stende atliekamas taip pat kaip per techninę apžiūrą:

iranga

Automobilis užvažiuoja ant grindyse esančios įrangos.

priekis

Pirma patikrinami priekiniai stabdžiai,

galas

po to - užpakaliniai ir stovėjimo.

tolygumas

Jeigu tiek abu priekiniai, tiek abu užpakaliniai ratai stabdo tolygiai,

netolygumas

arba skirtumas neviršija normos (apie tai plačiau Techninė apžiūra - kaip tai vyksta), reiškia kad stabdžiai geri ir toliau galima saugiai eksploatuoti automobilį.

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Stabdžių patikrinimas stende

Kiekvienas vairuotojas žino, kad geri stabdžiai būtini ne tik einant techninę apžiūrą, bet ir kasdien eksploatuojant automobilį.