Sūduvos krašto klubas - „Siena MCC“
Atnaujinta: 2020-03-09
 • IMGP7371
 • IMGP7362
 • IMGP7366
 • IMGP7373
 • IMGP7380
 • IMGP7383
 • IMGP7384
 • IMGP7385
 • sienamcc__3_
 • IMGP7363__Large_
 • sienamcc__1___Large_
 • sienamcc__2___Large_
 • sienamcc__Large_
 • IMGP7392

Pradžia siekia 1990-uosius metus - tada jis vadintas Marijampolės rokerių klubu ir vienijo motociklais besidomintį jaunimą. Suprantama, tai dar nebuvo piktų barzdotų baikerių klubas su deramu supratimu, bet jau buvo chebra, kurios nariai norėjo kažko daugiau, nei tuo metu gatvėmis čekiškais ir rusiškais motociklais lakstantys bendraamžiai. Tai buvo klubas su tam tikromis taisyklėmis ir vienomis pirmųjų klubo spalvomis ant juodų odinių ar dermantininių striukių nugarų.

Šiuo laikotarpiu buvo labai daug ieškojimų, neapsieita be žmonių ir klubo spalvų kaitos, o 1992-ųjų viduryje Marijampolės rokerių klubo veikla prigeso.

1995 m. grupė žmonių, tarp kurių buvo ir Marijampolės rokerių klubo narių, pradėjo kurti jaunimo klubą „Siena". Buvo čia keletas metalo grupių, menininkai, krepšinio komanda „Siena JK", o 1998-aisiais įsiliejo ir atgaivintas Marijampolės rokerių klubas, tik nauju pavadinimu, naujomis klubo spalvomis, naujais žmonėmis ir beveik nepakitusiais tikslais ir siekiais.

Oficialus gimtadienis skaičiuojamas nuo to momento, kai klubhauze buvo iškelta klubo vėliava - 1998 m. lapkričio20 d.

Klubas nuo pat pradžių siekė būti išskirtinis, kitoks nei visi, tai rodo ne tik klubo istorija, vidaus taisyklės, neįprastas klubo pavadinimas, herbo spalvos, klube tvyranti patriotinė dvasia, bet ir tai, kad jo nariai vairuoja tik juodus motociklus. Sukdami kilometrus Lietuvos keliais klubo nariai matė kitų klubų judėjimą, jų būrimąsi į baikerių kongresą 2004 metais, bet „Siena" kongreso nariu tapo tik 2008 m. rudenį.

Vilkaviškyje prieš keletą metų susibūrė bendraminčiai, buvo įkurtas klubo padalinys „Siena Vilkaviškis, prieš porą metų atvėręs savo ir klubhauzą.

Šiandien klubas plečiasi: daugėja narių ir draugų, plečiamas ir klubhauzas, atlikta jo rekonstrukcija. Klubas iš viso turėjo įsirengęs klubzauzą trijose vietose, bet pats pačiausias yra dabartinis, prieš keletą metų įrengtas apleistuose garažuose. Ir pirmuosius, ir šį klubo nariai įsirengė patys taip, kaip jiems atrodė tinkama, nes pagal namus galima labai daug pasakyti ir apie jų šeimininkus.

Peržengus slenkstį į akis krenta didžiulis ant galinės sienos kabantis klubo herbas. Jį pagamino vienas klubo draugų - motorizuotas dailininkas Edvinas.

Vos įėjus kairėje - baras, virš jo ant kablių sudžiauti klubo narių vardiniai bokalai.

Patalpą skiria klubo draugo tautodailininko Sauliaus Čėsnos pagaminti amerikietiški salūno dviejų dalių varteliai. Rytinę sieną puošia trys istoriją menantys klubo herbai, kiek toliau kabo klubo prezidento Heraldo gitara, nukelianti į 1993-97m., kai grojo death metal grupė „Garrote".

Šiaurinę sieną puošia klubo ir Lietuvos vėliavos.

Dar viena vėliava - Marijampolės miesto kabo ant vakarinės sienos greta klubo apdovanojimų ir padėkos raštų.

Jaukumo ir paslaptingumo suteikia kamufliažinio tinklo lubos. Ir patiems, ir atvykstantiems draugams bei svečiams per du aukštus įrengtos miegamosios vietos.

Prireikus į vidų suvaromi ir motociklai.

Klubhauze švenčiami narių gimtadieniai, organizuojami susirinkimai, gyvos muzikos ir teminiai vakarai, kiekvieną penktadienį vyksta atvirų durų diena klubo bičiuliams ir kitų klubų atstovams.

Linkime Sūduvos krašto klubui ir toliau likti tokiam pat draugiškam, atviram, stebinančiam. Tikimės, kad su jais dar ne kartą susitiksime.

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)