Sulaikyta vilkikus grobusi gauja
Atnaujinta: 2020-03-09
  • pagrobtas_vilkikas

Lietuvos kriminalinės policijos biuro organizuoto nusikalstamumo padalinių pareigūnai, daugiau nei metus vykdę sudėtingą ir didelės apimties tyrimą, šių metų kovo 2 dieną sulaikė Kaune veikusio ginkluoto organizuoto nusikalstamo susivienijimo narius bei lyderius.

Minėtas nusikalstamas susivienijimas ilgą laiką vykdė balninių vilkikų bei puspriekabių su vertingais kroviniais grobimus Vokietijoje, Belgijoje, Prancūzijoje bei kita didelį pelną duodančią nusikalstama veikla. Pagrobtus vilkikus su puspriekabėmis parvarydavo į Lietuvą, vertingus krovinius realizuodavo Lietuvoje, o vilkikus su puspriekabėmis suklastoję identifikacinius numerius išgabendavo į Rusiją arba Baltarusiją. Nusikalstamo susivienijimo nariai bei lyderiai buvo sulaikyti prie išnuomoto pastato, kur buvo laikomi atvaryti pagrobti vilkikai su puspriekabėmis. Sulaikymo operacijos metu minėti asmenys priešinosi, todėl pareigūnams teko panaudoti elektrošoką. Įvykio vietoje surastas pagrobtas vilkikas su puspriekabe, pakrauta kepsninėmis bei puspriekabė, pakrauta impregnuota mediena.

Atlikus kratas minėto nusikalstamo susivienijimo narių gyvenamosiose vietose, nuomojamose konspiracinėse patalpose rasta: puspriekabė, pakrauta naujais BMW varikliais. Rasta bei paimta daug įvairiausių ginklų: automatai „Kalašnikov" su dėtuvėmis ir šoviniais, automatas „Uzi" su dėtuvėmis ir šoviniais, kovinis pistoletas su duslintuvu, kovinės granatos su sprogdikliais. Taip pat aptikta kanapių auginimo laboratorija, suklastoti automobilių registracijos numeriai, dokumentai, šarvuotas mikroautobusas ir kt.

Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl dalyvavimo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, didelės vertės svetimo turto pagrobimo, nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo, transporto priemonių identifikavimo numerių suklastojimo, sunaikinimo ar pakeitimo, neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu.

Ikiteisminio tyrimo metu sulaikyta bei suimta 11 asmenų. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja LR Generalinės prokuratūros ONKTD prokuroras.

Policijos departamentas

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

18 netikėtų faktų iš turiningo „Transit“ gyvenimo

Neįtikėtini „Ford Transit“ gebėjimai: jis plaukė, gerino greičio rekordus, vežė dramblius ir futbolo komandas

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Diskiniai sunkvežimių stabdžiai

Šiandien pakalbėsime apie konstrukciją, sutinkamą tiek priekiniuose, tiek ir...

Kėdainiuose paaiškėjo geriausi sunkiojo transporto vairuotojai

Išmoningai pagerbti ne tik pagrindinių varžybų laimėtojai...

Kėdainiuose – XVI-oji sunkiojo transporto vairuotojų šventė

Šeštadienį, rugsėjo 7 d., šalia Kėdainių esančiame...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

Klasikiniai miškovežiai

Miškovežis - didelis, galingas sunkvežimis, pervežantis rąstus, medieną ir ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujasis „Volvo FMX“: novatoriški sprendimai našesniems darbams statybų aikštelėse

Miunchene, Vokietijoje, vykstančios parodos „Bauma" metu pristatytas...