Supaprastinta skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo tvarka
Atnaujinta: 2020-03-09
  • truck

Mažindama administracinę naštą asmenims ir lengvindama prašymų dėl skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo pateikimo tvarką, Inspekcija supaprastino skaitmeninių tachografų kortelių išdavimo tvarką.

Informuojame, kad 2009 m. sausio 24 d. leidinyje „Valstybės žinios" Nr. 9-341 publikuotas Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos viršininko 2008 m. gruodžio 24 d. įsakymas Nr. 2B-523 „Dėl Inspekcijos viršininko 2005 m. kovo 23 d. įsakymo Nr. 2B-88 „Dėl Skaitmeniniuose tachografuose naudojamų identifikavimo kortelių išdavimo taisyklių" pakeitimo". Šiuo įsakymu buvo palengvintos tachografų kortelių išdavimo sąlygos.

Pareiškėjas, pageidaujantis gauti skaitmeninio tachografo kortelę, neprivalo pateikti dokumento, patvirtinančio valstybės rinkliavos sumokėjimą.

Pateikiant prašymą dėl vairuotojo kortelės išdavimo kartu su Lietuvoje galiojančiu vairuotojo pažymėjimu, kuriame įrašai yra ne lotyniškais simboliais, turi būti pateiktas šio pažymėjimo vertimas į lietuvių kalbą, patvirtintas jį išvertusio vertėjo parašu bei vertimų biuro antspaudu, tik tuo atveju, jei neįmanoma identifikuoti vairuotojo pažymėjimo duomenų (pareikalavus Inspekcijos darbuotojui, priimančiam prašymą).

Taip pat pažymime, kad asmenys, kurie turi teisę laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje ir pateikia ne Europos Sąjungai ar ne Europos ekonominei erdvei priklausančioje valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą, nuo šiol pateikdami prašymą dėl vairuotojo kortelės išdavimo turi pateikti nustatytos formos pažymą apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą.

Su įsakymu galima susipažinti Inspekcijos interneto svetainės puslapyje „Skaitmeniniai tachografai" arba „Teisės aktai".

Taip pat primename, kad nuo 2008 m. birželio mėn. prašymus išduoti skaitmeninių tachografų korteles Inspekcijai galima pateikti internetu.

Valstybinė kelių transporto inspekcija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Gyvybes gelbsti tik segimi atšvaitai

Į Vilnių sugrįžo baltas autobusiukas, paženklintas ryškiu...

Ne spontaniškai pasirenkamų prekių reklamos privalumai internete

Automobilis, jį aptarnaujančios įmonės, detalės beveik niekada nesirenkamos spontaniškai. Kada ir kaip paveikti prekės pasirinkimą...

Taksi smaugia kainų karas

Drastiškai savo paslaugas atpiginę vežėjai neslepia, kad vos suduria galą su galu ir ieško naujų būdų, kaip išgyventi.

„Tuning World Bodensee 2009“.

Skaitytojo reportažas iš Vokietijoje vykusios parodos

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Saugaus eismo dieną – efektyvesnės eismo saugumo politikos reikalavimas

Balandžio 6 d. LR Seime vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Saugumas keliuose" Švedijos, Prancūzijos ir Norvegijos ir Lietuvos specialistai pristatė...