Susipažinkite – riedis „Robin M1“
Atnaujinta: 2020-03-09
 • robin_m__2___Large_
 • robin_m__4___Large_
 • robin_m__5___Large_
 • robin_m__6___Large_
 • robin_m__7___Large_
 • robin_m__8___Large_
 • robin_m__9___Large_
 • robin_m__10___Large_
 • robin_m__11___Large_
 • robin_m__12___Large_
 • robin_m__13___Large_
 • robin_m__14___Large_
 • robin_m__15___Large_
 • robin_m__16___Large_
 • robin_m__Large_
 • Untitled_1

Taip jau yra, kad dažnai naujovės sunkokai skinasi kelią į visuotinį pripažinimą. Ypač tai taikytina tokiam konservatyviam kraštui kaip Lietuva. Tarkim, daugeliui matyti riedžiai (angl. - segway) - ekologiška, ekonomiška, patogi transporto priemonė - mūsų regione pasirodė jau prieš keletą metų, tačiau pamatyti juos gatvėje ganėtinai sudėtinga. Gali būti, kad tai lėmė ne tik naujovė - nedrąsu pirmą kartą stotis ant tokios keistos dviratės transporto priemonės, bet ir kaina bei palyginti didelis svoris.

Tikėtina, kad situacija pasikeis, nes Lietuvos elektrinių transporto priemonių rinkoje pasirodė naujas žaidėjas - riedis „Robin M1". Tai lengvesnė ir gerokai pigesnė minėto „segway" analogas.

„Robin-М1" mažesnis, o tai privalumas. „Robin-М1" sveria tik 18,5 kg ir, turėdamas sulankstomą rankeną, lengvai telpa bet kokio automobilio bagažinėje. Prireikus suaugęs žmogus jį gali nusinešti į reikiamą vietą.

Visiškai įkrautu akumuliatoriumi galima nuvažiuoti iki 20 km, o įkraunamas jis per 3 valandas.

„Robin-M1" ir „Segwayi2" parametrų palyginimo lentelė

 

Segway i2

Robin-M1

Kaina

6500 EUR

2300 EUR

Spalvų pasirinkimas

Juodas, Baltas, Auksinis

Juodas, Baltas, Raudonas, Geltonas, Auksinis, Sidabrinis

Maksimalus greitis

20 km/val.

20 km/val.

Nuvažiuoja viena įkrova

20-25 km

20 km

Svoris

50 kg

18,5 kg

Maksimali apkrova

iki 118 kg

iki 120 kg

Apsisukimo spindulys

0

0

Vairo aukštis nuo žemės

117-130 cm

120-140cm

Vairo aukštis nuo pagrindo

97-109 cm

115 cm

Akumuliatorius

Ličio jonų

Ličio jonų

Akumuliatoriaus tarnavimo laikas

3-5 metai

3-5 metai

Akumuliatorius visiškai įkraunamas per

6 val.

3 val.

„Bluetooth"

Nėra

Yra

Priedėlis „Android" sistemai

Nėra

Yra

Priedėlis „Apple" sistemai

Nėra

Nėra (laukiama)

Oficiali garantija

1 metai

1 metai

Ilgis ir plotis

65 x 63 cm

46 x 32 cm

Galimybė pakrauti į saloną

Nėra

Yra

Galimybė pakrauti į bagažine

Tik visureigio

Bet kokio automobilio

„Robin M1" galima įsigyti tiek asmeniniam naudojimui, tiek ir plečiant arba kuriant verslą. Taip taip, nedvejokite, tai puiki priemonė, ir pastaruoju atveju puikiai tiktų naudoti kurorte, pajūryje ar netoli sporto ir pramogų kompleksų. Šios transporto priemonės puikiai tinka ir įvairiems renginiams ar pristatymams. Žinoma, tokiu atveju reikia įvertinti, kad reiks ne tik pačių „Robin M1", bet ir instruktorių bei kai kurios papildomos įrangos.

„Robin M1" įjungiamas ir išjungiamas nuotolinio valdymo pulteliu, tad jį pastačius galima įjungti signalizaciją. Ratai užsiblokuos, o bandant pavogti užkauks sirena. Visgi, kadangi „Robin M1" yra lengvas ir išardytas telpa į didelį krepšį, verčiau ilgam iš akių jo nepaleisti.

Taip pat reikia įvertinti tai, kad Lietuva - šalis, kur yra ir žiemos. Vasarą „Robin M" galima nuomoti beveik bet kurioje atviroje erdvėje. Artėjant šalčiams reiktų pagalvoti apie uždarus kompleksus. Ypač didelių uždarų erdvių mūsų regione nėra, tačiau šios transporto priemonės gali būti puikus pagalbininkas oro uosto, geležinkelių stočių, pramogų kompleksų ar didžiųjų prekybos centrų svečiams ir darbuotojams, prireikus nukeliauti nemažus atstumus.

Dar vienas neabejotinas šio verslo privalumas - jo naujumas. Vienintelis analogiškas konkurentas rinkoje - riedis, tačiau, kaip minėjome „Robin M1" - gerokai lengvesnė ir pigesnė transporto priemonė, traukianti praeivių dėmesį. Būtent todėl jis gali būti nuomojamas ir kaip transporto priemonė, ir kaip reklaminis plotas - ant specialaus laikiklio pritvirtinus norimą informaciją ir paleidus į renginį kelis „Robinus", reklama tikrai bus pastebėta.

Kita vertus, jeigu užsiimti verslu noro nėra, tačiau traukia technikos naujovės ir tokio tipo transporto priemonės, galima „Robin M1" įsigyti tiesiog sau. Klausimas, kuris, tikėtina, domins daugelį - ar sunku išmokti važiuoti? „Robin M1" įvaldomas greitai ir palyginti paprastai. Gatvėje pasiūlėme praeiviams išbandyti šią transporto priemonę. Visi, išdrįsę ant jo užlipti, sakė tą patį - netikėjau, kad bus taip lengva ir paprasta.

Eugenijus: „Buvo ir smalsu, ir nedrąsu, bet perprasti „Robin M1" veikimo principą prireikė tik kelių minučių".

Edita: „Gal ir nebūčiau išdrįsusi užlipti, bet pamačiusi, kaip kolegoms sekasi, pabandžiau. Patiko. Būtų visai smagu tokius kelis turėti įmonėje ir jais važiuoti į susitikimus su klientais".

Jaroslavas: „Užlipus nesinorėjo nulipti. Mielai būčiau ilgiau pasivažinėjęs. Rieda smagiai, valdomas lengvai".

Tomas: „Paprasta, aišku, lengva. Atsistojai ir važiuoji. Gerai, kad jis nėra didelis, lengva manevruoti, galima nesunkiai aplenkti stovinčius automobilius".

Vitalijus: „Tokiu važiavau pirmą kartą gyvenime. Galvojau, kad bus sudėtingiau, o čia tik pasilenki norima kryptimi ir viskas. Gal kiek brangokas mūsų krašte".

Emilija: „Iš pradžių nesinorėjo lipti, nes abejojau, ar pasiseks. Tie du ratai atrodo nestabiliai, tačiau pamačiau, kaip kiti važinėja ir supratau, kad ir aš galiu. Tereikia užšokti ir viskas - judėti labai paprasta".

Valentinas: „Įdomu, kaip jis važiuotų žole ar grindiniu. Taip pat reiktų pabandyti įveikti „gulintį policininką", bet šiaip - labai smagus daiktelis. Man patiko".

Taigi, prieš mus - naujoviška, ekologiška, mobili, lengvai įkraunama ir greitai perprantama transporto priemonė. Važiavimas „Robin M1" nepanašus į nieką, ką iki šiol esate patyrę. Tą akimirką, kai stojatės ant laiptelio, „Robin-M1" keičia padėtį priklausomai nuo Jūsų kūno svorio centro. Jeigu stovite ramiai, „Robin-M1" nejudės; jeigu Jūs pasilenksite, jis judės pirmyn, ir atvirkščiai. Natūralūs pojūčiai, saugu ir lankstu - būtent taip jausitės judėdami su „Robin-M1".

Techninės „Robin M1" charakteristikos*

Modelis

Robin-M1

Svoris, neto

18,5 kg

Svoris, bruto

23,0 kg

Minimali apkrova

35 kg

Maksimali apkrova

120 kg

Maksimalus greitis

15 km/val.

Rida po vienos įkrovos

20-30 km

Minimalus apsisukimo spindulys

0

Akumuliatoriaus tipas

Ličio baterija

Reikalavimai įkrovimui

100-240 voltų 50-60 hercų

Baterijos svoris

3,4 kg

Ilgis, plotis

46,7 cmx46,4 cm

Rankenėlės aukštis nuo pagrindo

115 cm

Rankenėlės aukštis nuo žemės

140 cm

Važiuoklės aukštis

21,2 cm

Baterija

48 voltai, 8 amperai/val.

Įmontuotas „Bluetooth" modulis, yra prisijungimo prie „Android" įrangos programa (planuojama, kad bus ir „Apple" sistema).

Baterijos tarnavimo laikas: 3-5 metai

Tarnavimo laikas: 35 000 km.

Robin-M1 sąranga

 • Korpusas su akumuliatorine baterija
 • Vairo rankenėlė
 • Vairo ašis
 • Įkrovimo įranga
 • Paketas su varžteliais (8 vnt.)
 • Т tipo raktas
 • Nuotolinio valdymo pultas (2 vnt.)
 • Vartotojo instrukcija rusų/anglų kalba (elektroninė versija)
 • Vaizdo instrukcija DVD (angl.)
 • Universalus adapteris

*Techninė informacija - įmonė „ZEVS"

Toliau pateiktos rekomendacijos Robin-M1 nuomos verslui pradėti ar plėsti pagal Rusijos rinkos praktiką.

Kaip pradėti nuomos verslą?

Nuomos verslo pradžiai rekomenduojama pasirinkti pastovią vietą, tai gali būti poilsio parkas, prekybos centras, sporto kompleksas, krantinė, centrinė aikštė. Tiks bet kuri aikštelė, kur masiškai renkasi žmonės, potencialūs klientai. Jums reikės keleto Robinų, instruktorius (pirmajame verslo etape juo galite būti ir pats), apsauginiai šalmai, reklaminis stendas arba lentelės, kurios pateikia informaciją, kad Jūs ne patys išėjote pasivažinėti, o - nuomojate Robinus. Tai ir yra viskas, ko reikės. Ir pirmyn uždarbiauti!

Kaip užsidirbti iš nuomos vietos ir nuomos?

Papildomai prie pastovios nuomos vietos, kuri yra rekomenduojama kaip reklaminė, kurios dėka žmonės sužino, kad Jūs veikiate savo mieste, viena iš pagrindinių verslo krypčių turėtų būti Robinų nuomą rinkodaros rėmimo renginiams, šventėms, verslo vakarėliams, vestuvėms, pristatymams ir įvairiems kitiems renginiams. Robinas puikiai tinka kaip rinkodaros įrankis - jis 100 proc. patraukia aplinkinių dėmesį! Robiną pagrinde nuomoja įmonės, kurios remiasi rinkodaros rėmimo projektų vykdytojais, įgyvendina rinkodaros rėmimo akcijas. Robinas aktyviai įsitvirtina ir įmonių renginiuose, visi norintys renginio metų gali pasivažinėti Robinu. Galima pasirašyti sutartis su užmiesčio klubais ir viešbučiais, o jie gali įtraukti jį į savo siūlomas paslaugas ir Jūs galite iš tuo užsidirbti. Galimybės panaudoti Robiną nuomos versle apribotos tik Jūsų vaizduote. Galima bendradarbiauti su organizacijomis, organizuojančiomis renginius, kiekvienas jų klientas - Jūsų potencialus užsakovas!

O kaip su mokesčiais?

Viskas labai paprasta. Pradedamas individualios veiklos verslas ir pasirenkamas apmokestinimas. Geriausia individualios veiklos verslą pradėti tam žmogui, kuris tiesiogiai dirbs nuomos vietoje. Individualios veiklos atveju mokestinė sistema ganėtinai paprasta.

Kiek galima uždirbti iš nuomos verslo?

Dabar apie maloniausią dalyką. Taigi kiek galima užsidirbti iš Robino nuomos? Vidutinė nuomos kaina Rusijoje yra apie 15-20 Lt už 5 minutes. Per šį laiką žmogus vidutiniškai pravažiuoja 500 m. Visiško akumuliatoriaus pakrovimo užtenka 20-30 km. Dažniausiai Robinas veikia dieną, o naktį yra pakraunamas. Tai reiškia, kad įkrovimo pakanka pervežti apie 40 žmonių per dieną, o tai yra apie 600-800 Lt. Tačiau neturime pamiršti, kad tiek galima uždirbti tik esant 100 proc. išnaudojimui, o taip gali būti švenčių ir savaitgalio dienomis. Reiškia, kad esant 100 proc. išnaudojimui per mėnesį vienas Robinas gali uždirbti 18000-24000 Lt. O jeigu nuomotume 3 ar 5 Robinus? Pasiskaičiuokite patys. Dar nereikėtų pamiršti, kad Robiną užsakoma į renginius, o vidutinė kaina Rusijoje siekia 250-300 Lt už valandą arba 1000-1500 Lt už dieną. Robinų išnaudojimas priklausys taip pat nuo Jūsų paslaugų.

Sezoniškumas

Vasarą galėsite dirbti tiek visiškai atvirose aikštelėse po atviru dangumi, tiek uždarose patalpose. Žiemą Jūs galėsite dirbti prekybos centruose arba sporto kompleksuose.

Ar Jums įdomu kokios yra papildomos išlaidos susijusios su nuomos verslo pradžia?

Pasižiūrėkime, Jums reikalingas stendas arba informacinis skydas pastovioje nuomos vietoje, tam reikės 100-500 Lt, priklausomai nuo reklaminės konstrukcijos formos ir matmenų. Šalmas kainuoja apie 50-70 Lt už vienetą, nusipirkti galima kiekvienoje dviračių parduotuvėje. Jeigu dirbate pagal sutartį su parku ar naudojate prekybos centro plotą, tada Jums reikės kas mėnesį mokėti nuomos mokestį, jos suma priklausys nuo Jūsų sutarties su nuomotoju sąlygų, tačiau Rusijoje tai siekia apie 500-700 Lt už vieną Robiną. Iš pradžių galite dirbti pats tam, kad išsiaiškinti, kokia yra paklausą, taip galėsite parengti geriausių nuomos valandų statistiką ir sužinoti kiek vidutiniškai klientų važinėja per dieną. Padirbėję asmeniškai keletą mėnesių, galėsite pasisamdyti instruktorių, kuris dirbs už Jus. Žinodami vidutines pajamas per mėnesį, kurias uždirbote patys dirbdami savarankiškai, Jūs lengvai galėsite kontroliuoti samdomo darbuotojo darbą.

Pradžia

Šis verslas ganėtinai jaunas, nėra konkurentų išskyrus Segway, verslas paprastas organizaciniu ir mokestiniu požiūriu, paprastas valdymas, esant nedidelėms investicijoms - didelės pajamos, galima naudoti plačiam vartotojų ir renginių ratui. Galima nuomoti pastovioje vietoje, nuomoti į renginius, patiems pardavinėti Robinus. Verslas labai pozityvus - labai daug teigiamų besivažinėjančių žmonių emocijų. Niša laisva! Laikas veikti!

Ir dar keletas patarimų:

Kaip apsaugoti nuo vagystės nuomos vietoje?

Galima daryti taip, pavyzdžiui, miesto parkuose dirbame šiuo būdu - įrengti trasą Robin-M1, geriausiai ratu, 200-300 m. Klientai važinėja instruktorių akiratyje šia trasa. Tokiu būdu jie yra matomi instruktoriaus. Valdymo pultai klientams neperduodami. Tokiu pat principu galima organizuoti nuomos vietą prekybos centruose, parodose, krantinėse, aikštelėse.

Robin-M1 turi nuosavą signalizaciją, įjungus apsaugą, bandant pavogti bus blokuojami ratai ir skleidžiamas garsas, tačiau tai netrukdo jo pakelti ir įmesti pavyzdžiui į automobilio bagažinę. Todėl nepalikite riedžių be priežiūros.

Jeigu kalbama apie nuomą, šiuo atveju paprastai yra du variantai. Pirma, nuoma būna trumpalaikė 1-2 dienos, ir ilgalaikė iki 3 mėnesių ir daugiau. Pirmu atveju būna, kai renginyje reikia duoti važinėtis visiems norintiems, tada taip pat galima įrengti važinėjimo aikštelę ir Jūsų instruktoriai prižiūrės besivažinėjančius, arba reikia pastatyti rėmimo projektų vykdytojus ir jie judėdami ant Robinų pritrauks dėmesį ir dalins reklaminę produkciją, tokiu atveju geriausia dirbti pagal materialinės atsakomybės sutartį. Ilgalaikės nuomos atveju rekomenduojama dirbti tik pagal materialios atsakomybės sutartis. Kai nuomoja fiziniai asmenis, mūsų požiūriu, yra tik du variantai. Pirmas - 100 % užstatas už Robiną, jį nuomojant. Antras - tai darbas tik su viešaisiais fiziniais asmenimis (žinomi verslininkai, žmonės iš TV, valstybės tarnautojai), kiekvienu atveju individualiai.

Su kuo susitarti dėl aikštelės Robin-M1 nuomai?

Nuomos vietai būtina stengtis pasirinkti judrias vietas Jūsų mieste, kur renkasi daug žmonių. Jeigu tai yra parkas, tai paprastai būtina sudaryti sutartį su parko administracija, jeigu tai miesto aikštė, tada - su rajono ar miesto administracija, kuriam ši aikštė priklauso, jeigu tai yra prekybos centras arba parodų kompleksas, tai - su administracija arba valdančia įmonę.

Kaip kontroliuoti instruktorius Robin-M1 nuomos vietoje?

Pradedant nuomos verslą, mes rekomenduojame padirbėti patiems savarankiškai, tai leis suprasti, kokia gali būti dienos apyvarta, kuriomis dienomis ji yra didesnė, o kuriomis - mažesnė,  kuriomis dienomis darbas sekasi geriau, kiek instruktorių būtina turėti darbui, kokios užklausos ateina iš klientų, suformuoti teisingą kainą už Jūsų paslaugas. Įdiegus programą, skirtą Android OS, riedyje veiks paros ridos skaitliukas, toks kaip ir automobilyje. Jeigu Jūsų nuomos vieta įrengta trasos pavidalu ir Jūs žinote jos ilgį, tai naudodami paprastus matematinius skaičiavimus, jūs galėsite paskaičiuoti savo pajamas.

Ar Robin-M1 nuomos verslas yra sezoninis?

Ir taip, ir ne. Viskas priklauso nuo Jūsų noro užsidirbti. Vasarą Jums prieinamos aikštelės po atviru dangumi, žiemą - nuomai galima išnaudoti uždaras aikšteles. Tai gali būtų prekybos kompleksas, sporto kompleksas, dengti stadionai, cirkas, parodų kompleksas, sporto objektai. Kiekviename prekybos komplekse yra pramogų zona. Darbo ištisus metus variantų yra daug. Jūs taip pat galite teikti ilgalaikės nuomos paslaugas rinkodaros rėmimui ir rinkodaros renginiams stambiems nuominininkams prekybos centruose. Galite nuomoti patiems prekybos centrams pagal jų poreikiams, mainais už reklamą, ir pan. Žiemą žmonės nenustoja pramogauti, tiesiog jiems reikia pasiūlyti pramogą.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)