Tendencijos ir priežastys: išnyksiantys automobilių prekių ženklai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • gm_
  • maybachl_
  • mercury
  • plymutas
  • volvo_

Milijardieriaus Kirko Kerkorjano, kuris neseniai įsigijo kompanijos „Ford“ akcijų paketą, konsultantas Džeris Jorkas, kalbėdamasis su žurnalistais pareiškė, jog manąs, kad dabartinė automobilių rinka yra perpildyta prekių ženklų, todėl būtina atsisakyti smulkesnių automobilių gamintojų paslaugų.

Šis pasisakymas susijęs su tuo, jog „Ford“ savininkai svarsto galimybę parduoti ir „Volvo“ ir „Mercury“. D. Jorko teiginiai paskatino „Businessweek“ žurnalistus parengti sąrašą, į kurį įtraukti turintys išnykti prekiniai automobilių ženklai. „Ford“ atstovai, vis dažniau pastebi, jog reikia susitelkti ties pačių populiariausių automobilių gamyba, nešvaistant laiko rinkos „nevykėliams“.

Volvo

 

„Nevykėlių“ daugėja

Kitų automobilių gamybos kompanijų atstovai mąsto lygiai taip pat. Pavyzdžiui, „General Motors“ darbuotojai atvirai pareiškė, kad kai kurios jų gaminami prekių ženklai yra nevykę. Verta pastebėti, jog šis amerikiečių automobilių pramonės gigantas tokių nepasisekusių mašinų pagamino daug. „General Motors“ „nevykėliai“ yra: „Buick“, „Pontiac“, „GMC“, „Hummer“, „Jeep“ ir „Saab“.

GM

Be to, šiai bendrovei kyla problemų: aukštos benzino kainos, nepopuliarumas tarptautinėje rinkoje, tai, jog jos gaminami automobiliai eikvoja daug nuolat brangstančio kuro, mažėjančios pardavimo apimtys. Patys geriausi „General Motors“ prekių ženklai yra „Chevrolet“ ir „Saturn“.

Grįžtant prie „Ford“ problemų, verta pastebėti, jog „Volvo“ ir „Mercury“ prekiniai ženklai yra nepopuliarūs. Jų pardavimas per paskutinius penkis metus nuolat mažėja („Volvo“ – 4 procentais, o „Mercury“ – 36 procentais).

Mercury

Kita vertus, „Mercury“ pasitraukimas iš rinkos, neigiamai atsilieps „Lincoln“ pardavėjams, nes šie automobilių prekių ženklai yra tiesiogiai susiję.

Be to, „Ford“ Indijos korporacijai „Tata“ pardavė „Jaguar“ ir „Land Rover“. Dar ankščiau buvo parduotas „Aston Martin“. Taigi, iš prekės ženklų, kurie priklausė „Premier Automotive Group“ grupei, liko tik vienintelis „Volvo“. Šio prekių ženklo automobiliai yra vertinamai kaip patys saugiausi pasaulyje. Kol kas tiek „Ford“, tiek ir „Volvo“ neigia gandus apie šio prekės ženklo pardavimą.

Amerikiečių automobilių gamybos bendrovė „Chrysler“ pripažino, jog „Plymouth“ yra nuostolingas ir atsisakė šio automobilio gamybos.

Plymouth

2007 metai buvo labai nesėkmingi „Maybach“ gamintojams. Jie patyrė didžiausius nuostolius per visą firmos gyvavimo istoriją. Todėl koncerno „Daimler“, kuriam priklauso „Maybach“ prekinis ženklas, vadovas Diteris Cetšė pareiškė, jog šio automobilio gamyba gali būti nutraukta.

Maybach

 

Parengta pagal užsienio spaudą

Nuotraukos iš SCANPIX

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Geriausi 2013 m. projektiniai modeliai

2013 m. baigėsi. Bet nelabai seniai, tad galima prisiminti

Paskutinės klasikinių sedanų dienos?

Sedanas -kėbulo forma, kuri dešimtmečiais asocijavosi su automobiliais.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

Tendencijos ir priežastys: išnyksiantys automobilių prekių ženklai

Panašu, kad kai kurie automobilių prekių ženklai nebepritampa prie besikeičiančios situacijos.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: