„Velomaratono" metu - pažymėtų dviračių rekordas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • velomaratonas_2013__27_

„Velomaratono", vykusio rugpjūčio 25-ąją, Vilniuje, metu dviračių žymėjimas sulaukė didžiulio susidomėjimo - paženklinta rekordiškai daug dviračių, net 143. Policijos pareigūnai ir draudimo ekspertai džiaugiasi, kad auga gyventojų, besirūpinančių savo dviračių saugumu, skaičius.

Dviračių žymėjimo akciją, bendradarbiaudami su ERGO draudimo grupe, vykdė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato pareigūnai. Dviračiai buvo žymimi draudimo bendrovės ERGO poilsio zonoje. Dviračius nemokamai pasižymėti galėjo visi norintys, jiems tereikėjo atvykti su savo dviračiu, asmens tapatybę ir dviračio įsigijimą patvirtinančiu dokumentu.

ERGO draudimo grupės Lietuvoje Rinkodaros vadovas Irmantas Šerys pasakoja, jog nors dviračius žymėjo du policijos pareigūnai ir du graveriai, tik pradėjus žymėti susidarė nemaža eilė norinčiųjų. „Gyventojai vis labiau rūpinasi savo turto apsauga, pagalvoja ne tik apie automobilių, pastatų, bet ir daiktų apsaugą. ERGO statistika atspindi, jog dėl dviračio vagystės gyventojai patiria ne tokius jau mažus nuostolius - vidutinė žala siekia 1,5 tūkst. litų. Tiesa, pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet netenkama kelis tūkstančius litų kainuojančių dviračių", - pasakoja I. Šerys.

Vilniaus apskrities policijos Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus viršininkė Nomeda Cibarauskienė teigia, jog renginių metu paprastai pažymimos kelios dešimtys dviračių, tačiau tokio didelio būrio dviratininkų, norinčių pasižymėti savo dviračius, dar nėra buvę. „Džiaugiamės, kad akcija buvo labai sėkminga. Dviračių žymėjimas atlieka dvigubą funkciją: žymėti dviračiai vagiami rečiau, be to, pradingusius dviračius paprasčiau grąžinti savininkams, kadangi pagal ant dviračio užrašytą unikalų numerį duomenų registre galima lengvai surasti savininkų duomenis", - teigia N. Cibarauskienė.

Gyventojai dviračius taip pat pasižymėti gali bet kurią dieną policijos komisariatuose, tik prieš tai reikia pasiskambinti ir įspėti apie atvykimą. Žymėdami dviračius policijos pareigūnai ant jų unikalų numerį išgraviruoja specialiu graveriu arba užrašo specialiu žymekliu. Numeris ir savininko duomenys suvedami į duomenų sistemą. Dviračio savininkui taip pat įteikiamas lipdukas „Pažymėta policijoje".

I. Šerys atkreipia dėmesį, kad siekiant maksimaliai apsaugoti dviratį nuo ilgapirščių, rekomenduojama ne tik jį pažymėti, bet ir pasirūpinti tinkamu dviračio užraktu. „Rekomenduojama naudoti kelis skirtingo tipo užraktus vienu metu, kad jų nulaužimas ilgapirščiams užtruktų kuo ilgiau. Patartina rinktis užraktą, pagamintą iš sustiprinto metalo kilpos arba U raidės formos metalinio strypo. Tiesa, visuomet reikėtų atkreipti dėmesį, prie ko prirakinamas dviratis - tai turi būti nejudantis, nenulaužiamas objektas", - pasakoja I. Šerys.

Esant galimybei, dviratį reikėtų palikti filmuojamoje ar bent jau tokioje vietoje, kurioje lankosi daug žmonių. Kadangi neretai dviračiai yra pavagiami iš sandėliukų ar garažų, dviračiais reikėtų pasirūpinti kaip ir bet kokiu kitu turtu, sustiprinant duris bei užrakinant jas tvirtesne spyna. Tiesa, norint užtikrintai apsisaugoti nuo galimų nuostolių, verta pagalvoti apie galimybę dviratį apdrausti. Žala dėl dviračių vagystės atlyginama pasirinkus namų turto draudimo apsaugą už vietos ribų.

Vilniaus aps. VPK ir draudimo grupės „Ergo" informacija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: