Vienas seniausių Lietuvos baikerių klubų – „CRAZY IN THE DARK MC“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • craizys
  • ITALIJA1
  • craizy1
  • Danija3
  • crazy2
  • merginos
  • crazy__Small_

Pradžių pradžia

1990-ieji. Tarybinė era ėjo į pabaigą. Kelerius metus Vilniuje, tuometėje LTSR sostinėje, motociklus dievinantys jauni vaikinai jungėsi į grupeles, kartu važinėjo, taisė motociklus. Daugelis taip lyg ir protestavo prieš nemėgstamą sistemą, nemažai žavesio suteikdavo žinojimas, kad tokia veikla neleidžiama (užtenka prisiminti tuo laiku galiojusius įstatymus, griežtai draudusius važinėti didesnėmis grupėmis negu po 3 motociklininkus). Tokia buvo rokerių (tuo metu vartotas terminas) veiklos pradžia Lietuvoje.

Pieš. Rasos Staskonytės

Su tuomete milicija yra tekę ir susimušti, ir ne tik dėl aistros motociklams, o koncertuose ir per krepšinio rungtynes. Dažniausia tekdavo tiesiog nepaklusti reikalavimams sustoti, nes motociklai neatitiko standartų, ne visi ir vairuotojų pažymėjimus turėjo.
Laikui bėgant, judėjimas plito visoje Lietuvoje. Į sezono atidarymo šventes, tradiciškai švenčiamas Vilniuje, susirinkdavo daugiau negu tūkstantis rokerių iš visos Lietuvos. Reginys būdavo tikrai įspūdingas.
Keičiantis politinei situacijai ir iškilus grėsmei ką tik paskelbtai Lietuvos Nepriklausomybei, baikeriai buvo aktyvūs - dalyvavo demonstracijose, įvairiuose Sąjūdžio organizuojamuose renginiuose, saugojo Spaudos rūmus, Parlamentą. Vieną tokią naktį sargyboje prie laužų apšviesto Parlamento ir laukiant sovietinių tankų, grupei draugų, tarp kurių buvo Spyglys, Arklys, Šuma, Kaminskas, Pankas, kilo mintis įsteigti pirmąjį nepriklausomoje Lietuvoje MC klubą.


Pavadinimas atsirado savaime - vengdami tuometės milicijos dažniausia važinėdavom naktimis, keldami didžiulį triukšmą motociklais be duslintuvų. Daugeliui atrodėm lyg bepročiai. Ir štai - „CRAZY IN THE DARK MC".
1991 metais Lietuvai iškovojus Nepriklausomybę, prasidėjo visiška ekonominė ir politinė suirutė. Klubas aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, saugodavo daugelį tuomet vykusių roko koncertų, organizuodavo daugelį suvažiavimų, sąskrydžių ir dalyvaudavo juose. Aš pats prisimenu tik pirmuosius koncertus „Kablyje", buvau Varniuose.
Dauguma tuometinių klubo narių važinėjo dvitakčiais rusiškais „Iž" ar čekiškais „Jawa" motociklais. Garsieji, tik filmuose matyti, „Harley-Davidson" motociklai tuomet atrodė labai tolima ir niekad nepasiekiama svajonė.
Vėliau daugelis pradėjo dvitakčius motociklus keisti į keturtakčius „Dniepr" ar „Ural", kurie anaiptol nebuvo patikimesni. Motociklus garažuose taisydavo patys baikeriai. Kad ir kaip juokingai skamba šiandien, tačiau kartais 300 km kelionė iki Baltijos jūros trukdavo parą ar daugiau...
Šį laikotarpį puikiai apibūdina amerikiečių baikerių kelionės po Baltijos šalis įspūdžiai, 1994 metais aprašyti populiariame žurnale „Easyriders" : „...šie vaikinai dažo savo motociklus buto remontui skirtais dažais, važinėja be šalmų, jų labai nemėgsta policija." Amerikiečius per Lietuvą lydėjo Spyglys, Šumacheris, Pankas.

Nauji vėjai

Laikui bėgant keitėsi ir mūsų klubas. 1996 metais daugelis narių įsigijo „custom" tipo japoniškus motociklus, importuojamus iš Vakarų Europos ar JAV.
Nauji nariai į klubą buvo priimami tik kuri laiką ,,pasitrynus" kartu. Buvome draugiški, kartu šėliodavom, todėl atsitiktiniai žmones nebuvo priimami.
Kiekvienas mūsų klubo simbolis pasirinktas ne atsitiktinai: savo uodegą ryjanti gyvatė yra pamišimo ir begalybės, mėnulis - tamsos, o giltinė su varpeliu ant kaklo - klajonių, pavojų ir atsiskyrimo nuo visuomenės simboliai.


1998 metais „CRAZY IN THE DARK MC" ėmėsi aktyviai organizuoti renginius. Klubas norėjo propaguoti baikerių idėjas visuomenei. Policijai tai iš tikrųjų buvo nauja ir įdomu, todėl ji baikeriams netrukdė. Paprastiems žmonėms apskritai viskas atrodė kaip „kažkas tokio" - į šventes suplaukdavo daugybė žmonių.
Pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta didžiulė baikerių šventė Trakuose: ji tęsėsi tris dienas, grojo tuo metu pačios populiariausios lietuviškos roko grupės, vyko įvairiausios rungtys. Štai keletas daug sakančių faktų: sudegintos trys tonos benzino, išgertos dvi tonos alaus; kiti skaičiai: šimtas septyniasdešimt penkios tonos metalo, pusantros tonos garso aparatūros, kilometrinė motociklų kolona ir, deja, kelios sudaužytos merginų širdys.


Šiandien galima drąsiai tvirtinti, kad „CRAZY DAYS" (taip vadinosi ši šventė, o pavadinimas visiškai atitiko turinį) buvo pagrindinis „bike show" tipo renginys, davęs pradžią kitiems tokio pobūdžio renginiams ir iš esmės pasitarnavęs kuriant tuometinį baikerių judėjimą Lietuvoje. Didžiulė renginio sėkmė rodė, kad jis labai reikalingas. Tai buvo paskata tokią šventę organizuoti kasmet. „CRAZY DAYS" iki 2003 metų vyko kiekvieno rugpjūčio antrą savaitgalį.

Tradicijų formavimosi metai

Tais pačiais 1998 metais mūsų klubas ėmėsi organizuoti sezono atidarymo renginį, tradiciškai vykstantį kasmet gegužės pirmąjį šeštadienį, ir sezono uždarymo renginį, vykstantį kasmet rugsėjo pirmąjį šeštadienį. Tai jau tapo tradicija, tebegyvuojančia iki dabar, tačiau šiuo metu visos Lietuvos renginiu tapusius sezono atidarymus ir uždarymus organizuoja Lietuvos baikerių kongresas.
Nuo 1997 metų „CRAZY IN THE DARK MC" dalyvauja įvairiuose baikerių renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Latgalės festivalyje buvo užmegzti ryšiai su Latvijos baikeriais.

Šiandien, klubo nariams aktyviai keliaujant po įvairias Europos šalis, dalyvaujant kitų klubų organizuojamuose renginiuose, taip pat kasmet vis kitoje šalyje vykstančiame „Harley-Davidson Super Rally" (beveik visi klubo motociklai yra „Harley-Davidson" prekių ženklo), buvo užmegzti draugiški santykiai ir su kitais MC klubais, ypač su „GREMIUM MC Europe".
Harlių tradicija atėjusi iš JAV. Populiariausiu galėjo tapti „Triumph" prekių ženklo motociklai, ypač po Marlono Brando vaidmens ,,The Wild one", tačiau nugalėjo vietos produkcija, naudota keliuose filmuose apie baikerius. Kadangi judėjimas atėjo iš JAV, kartu su juo buvo „perimti" ir harliai.
Išpopuliarėjus baikerių judėjimui Lietuvoje, atsiradus kitiems MC klubams, buvo būtina koordinuoti bendrą jų veiklą. Dėl to pagrindinių Lietuvos MC klubų iniciatyva 2005 metais Kaune įvyko pirmasis baikerių kongresas. Jo metu buvo išrinkta Taryba iš keturių klubų. Vienas iš jų - „CRAZY IN THE DARK MC".
Pagrindinis dalyvavimo Taryboje tikslas - baigti stichišką klubelių steigimą ir padaryti šiokią tokią tvarką, nes kitose šalyse tikrai nėra tiek daug mažų klubų, veikia dideli klubai.

Mūsų dienomis

Metai bėga sparčiai - 2006 metų pavasarį klubas šventė penkioliktąjį gimtadienį. Šiandien klubas gyvena audringą baikerių gyvenimą, kupiną įdomių renginių, kelionių ir įspūdžių.
2007 ir 2008 metais labai ryškių įvykių klubo gyvenime nebuvo. Buvo rengiamos tradicinės šventės: „CRAZY FIESTA 2007" ir „Crazy Days Alytus-2008" (apie šį renginį plačiau http://www.autoreviu.lt/portal/index/article/4558), sulaukusios ne tik kitų klubų, bet ir visuomenės dėmesio.

Kita vertus, tai suprantama, nes visuomenė priprato prie odines striukes vilkinčių ir čioperiais važinėjančių baikerių. Lietuvos baikerių pasaulyje įsivyravo tvarka, nebėra keblumų dėl simbolių, o baikeriai žinomi toli už Lietuvos ribų. Su policija santykiai neutralūs, bet baikeriai tikrai nėra kelių chuliganai, kaip kad juos kartais pavadina žiniasklaida.
Be to, pasikeitė ir patys baikeriai. Prieš 15 metų daugelis iš jų buvo jauni, Lietuvoje buvo kitokia situacija. Tai buvo tiesiog linksmas gyvenimo būdas, negalvojant apie ateitį. Šiandieniniai baikeriai - suaugę, rimti žmonės, turintys šeimas ir rimčiau žiūrintys į savo pomėgį.

Straipsniui panaudota klubo „CRAZY IN THE DARK MC" medžiaga ir nuotraukos

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)