Žada, kad padangos nebrangs
Atnaujinta: 2020-03-09
  • padangos
  • 2008_lrt_logo

Nuo balandžio 10 d. Lietuvoje draudžiama važiuoti dygliuotomis padangomis, todėl verslininkai jau ruošiasi antplūdžiui pirkėjų, norinčių jas keisti į vasarines.

Rudenį brangęs mašinų apavas ne vienam vairuotojui skaudžiai kirto per kišenę, tačiau šį pavasarį pardavėjai žada padangų nebranginti.

Oficialus padangų keitimo sezonas prasideda sekmadienį, balandžio 1-ąją, tačiau pardavėjai sako, kad pirmieji klientai pasirodė jau prieš kelias dienas, o didžiausio pirkėjų antplūdžio laukiama pirmosiomis balandžio savaitėmis.

„Bijo žmonės, kad bus didelės eilės. Orai tokie, kad jau galima būtų važinėti [su vasarinėmis], to didelio sniego nėra. Gal dėl to nori, nori būti rūpestingi", - svarsto UAB „Dagris" parduotuvės vadovas Linas Blinkevičius.

Pasak pardavėjų, vairuotojai perka standartines 15-16 dydžio padangas, kurių komplektas kainuoja vidutiniškai 600-800 litų.

Tiesa, nors ši suma daliai pirkėjų sunkiai įkandama, pastebima, kad retai renkamasi išperkamosios nuomos bendroves, o už prekes atsiskaitoma grynaisiais.

Praėjęs ruduo, kai teko pirkti žiemines padangas, vairuotojams skaudžiai kirto per kišenes. Pasaulinėje rinkoje drastiškai išaugus kaučiuko, kuris yra pagrindinė padangų gamybos medžiaga, kainoms savo produkciją pabrangino ir gamintojai.

Ir nors žaliavos nepinga, anot pardavėjų, padangų kainos pavasarį nedidės.

„Mūsų tinklas iš anksto ruošėsi ir padangų pirko dideliais kiekiais. Dabar mūsų geras pasiruošimas, didelis asortimentas lemia tai, kad padangų kainos, lyginant su pernai, tikrai nedidesnės", - teigia parduotuvės „Egzotika" mažmeninės prekybos vadovas Panevėžio regione Aivaras Valentinavičius.

„Nėra taip, kad jos pinga, apskritai kainos tik didėja, bet mes tų kainų nedidinam savo sąskaita, nes norim žmonėms duoti galimybę įsigyti gerą ir kokybišką produktą už palyginus nedidelę kainą", - tvirtina L. Blinkevičius.

Tačiau net ir tada pirkėjai esą linkę derėtis ir padangas perka tik tuomet, kai vyksta įvairios akcijos.

Jau nuo šio rudens padangos bus privalomai pažymėtos informaciniais lipdukais, kuriuose gamintojams teks nurodyti padangos taupumą, jos keliamą triukšmą, sukibimą su kelio danga. Pardavėjai sako, jog dėl naujo ženklinimo padangų kainos neturėtų kilti.

Jevgenijus Bardauskas, Zina Paškevičienė

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Naujoji padanga „MICHELIN X-ICE North 3“

Sutrumpėjo „MICHELIN X-ICE North 3" stabdymo kelias ant ledo

Autoreviu.lt pradėjo ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Jeigu automobilis senesnis, geros padangos yra tiesiog būtinos...

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų