Ką daryti su dyzeliniu automobiliu tik įsigijus
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP5508__Large_
  • autoreviu_prenumerata

Pirmas dalykas, kurį būtina padaryti - iš karto pakeisti dujų paskirstymo diržą, nepriklausomai nuo to, ką jums pasakotų apie mašiną jos buvęs savininkas. Diržą pirkite firminį, pigaus nepirkite. Jeigu, neduok dieve, jis nutrūks, vožtuvams tikrai galas. Ir pinigėlius, kuriuos sutaupėte, nenupirkę kokybiško diržo, teks išleisti remontui. Pakeitę diržą, pakeiskite alyvos ir kuro filtrus, net jeigu pardavėjas prisiekinėja, kad jis tai padarė tik vakar. Žinokite, dyzelio remontas paprastai būna pusantro ar du kartus brangesnis, negu benzino variklio remontas. Todėl taupyti čia neverta. Žinoma, keičiant filtrus, pageidautina pakeisti ir alyvą. Pirmosiomis mašinos eksploatavimo savaitėmis stebėkite alyvos lygį variklyje. Jeigu jos lygis mažėja be matomų priežasčių, tai yra, jeigu nėra nutekėjimo, tai rodo, kad rimtai susidėvėjo alyvos žiedai. Ir be remonto neapsieisi. Nors galima pabandyti ištaisyti situaciją „LubrifIlm" tipo remetalizantų pagalba. Nereikia pamiršti ir apie automobilio elektros energijos šaltinį, tai yra akumuliatorių.


Pradžiai išnagrinėkite jame „skaičiukus ir raidytes". Dyzeliui, ypač jeigu jo nelabai gera kompresija, varikliui užvesti reikia LABAI gero akumuliatoriaus. Pagrindinį dėmesį atkreipkite ne į jo talpumą, o į vadinamąją „šaltą srovę". Kuo ji didesnė, tuo geriau. Automobiliams, kurių variklių talpa nuo 2 iki 3 litrų, pageidautina turėti akumuliatorių, kurio talpa 90 Amperų ir pradinė srovė 380-420 amperų. Jeigu jums leidžia finansai, pageidautina atlikti variklio diagnostiką techninio aptarnavimo stotyje. Tai gali papasakoti apie automobilį labai daug. Nors, reikia pripažinti, techninio aptarnavimo stotys irgi būna įvairios, ir pripasakoti gali ko tik nori. Todėl nelabai išsigąskite. Geriausia pasidomėti kelių specialistų nuomone. Nelabai stebėkitės, jeigu jų nuomonės pasirodys labai skirtingos. Daugeliu atveju tai reiškia, kad rimtų nesklandumų variklyje nėra...

Tarkime, jūs atlikote viską, kad parašyta anksčiau, ir dabar važinėjate ir mėgaujatės. Tačiau kažkur sielos gilumoj jus tikriausiai kamuoja mintis: „Dabar viskas gerai, bet praeis šiek tiek laiko, ir..." Ką daryti, kad to „ir..." nebūtų kiek galima ilgiau? Duoti patarimus visiems gyvenimo atvejams, žinoma, sunku, bet kai ką patarti vis dėlto galima.


Visų pirma, nepilkite degalų atsitiktinėse degalinėse. Ypač dabar, kai, naudodamiesi krizine situacija, kai kurie nesąžiningi verslininkai pila nekokybiškus degalus be jokio sąžinės graužimo. Beje, tai labiau vis dėlto pasakytina apie benziną, o ne apie soliarinę alyvą. Bet jeigu jos spalva jums nepatiko - geriau paieškokite kitos degalinės, juk mieste jų pakanka. Pageidautina turėti po ranka piltuvėlį su tinkleliu, kad purvas nepatektų į baką.


Antra, keiskite kuro filtrą dažniau, negu rekomenduoja gamykla. Jeigu kuro kokybė nelabai aukšta, tai svarbus faktorius, lemiantis ilgą ir normalų mašinos darbą, ypač šaltu metų laiku. Beje, galite įrengti ir papildomą kuro valymo filtrą. Negailėkite pinigų alyvai, ypač šaltu metų laiku. Iš nebrangių alyvų mūsų žiemai geriausiai tinka mineralinė arba pusiau sintetinė alyva su tąsumu „5-V-30" arba „5-V-40". Idealus variantas - sintetika su tąsumu „0-V-30". O priedai, kurių dabar labai daug, neturėtų jūsų vilioti. Ypač valančiais, ir juo labiau nežinomos gamybos. Valantis priedas turi savybę išvalyti visą purvą iš bako ir vamzdžių ir varyti visa tai į kuro pompą. Filtras gelbsti ne visada, o pasekmė - pompos remontas (geriausiu) arba variklio (blogiausiu). Ir pabaigai. Geriausias dyzelio, kaip beje, ir benzino variklio, geros būklės rodiklis - saikingas apetitas. O saikingu jis laikomas tuo atveju, jeigu 2 litrų dyzelis važiavimo mieste matu „suryja" mažiau kaip 9 litrus kuro, o greitkelyje - ne daugiau kaip 7. Priešingu atveju - metas remontuoti.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Tikėtina, kad ne visi žino, bet transmisijos tipas, kai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...

Įdomiausi kasdieniai modeliai iki 6 000 lt

Mūsų keliasi važinėja ganėtinai daug automobilių, tačiau

Tikriems vyrams

Ypatingus automobilius, tokius kaip...