2014 m. balandžio 1 d. visos krovininės kelių transporto priemonės turės mokėti kelių naudotojo mokestį už naudojimąsi Jungtinės Karalystės keliais.
Atnaujinta: 2020-03-09

 

Jungtinės Karalystės sunkiųjų krovininių transporto priemonių mokesčio įvedimas kelių naudotojams - pradedama taikyti nuo 2014 m. balandžio 1 d.

Nuo 2014 m. balandžio 1 d. visos sunkiosios krovininės transporto priemonės (toliau - SKTP), kurių masė 12 tonų arba didesnė, prieš pradėdamos naudotis Jungtinės Karalystės keliais atsižvelgiant į naudojimosi trukmę turi sumokėti SKTP mokestį. Įvedant SKTP mokestį siekiama visoms Jungtinės Karalystės keliais besinaudojančioms SKTP taikyti vienodesnes sąlygas. Nesumokėjus mokesčio skiriama 300 svarų sterlingų bauda, kurią pakelėje turi sumokėti vairuotojas.

Atsižvelgiant į transporto priemonės tipą, tiltų skaičių ir jos masę už vieną dieną transporto priemonei gali būti skiriamas 1,70-10 svarų sterlingų mokestis. Transporto priemonių naudotojai gali taupyti pinigus ir iš anksto sumokėti savaitės, mėnesio arba metų mokestį. Metinis mokestis gali būti 85-1 000 svarų sterlingų.

Reguliariai į Jungtinę Karalystę vykstantys transporto priemonių naudotojai galės atsidaryti sąskaitą ir registruoti savo naudojamas transporto priemones ir pasirinkti mokėjimo priemones. Šitaip būtų užtikrinama, kad administravimo našta mokant mokestį būtų kuo mažesnė.

Jeigu transporto priemonės į Jungtinę Karalystę vyksta nereguliariai, mokestį galima mokėti internetu remiantis principu „sumoki-važiuoji" naudojant kredito arba debito kortelę. Vairuotojai tam tikrą mokėjimo vienetų skaičių taip pat gali sumokėti keltų prieplaukose ir degalinėse, kuriose iš vairuotojų būtų priimami grynieji pinigai ir mokėjimai kortelėmis. Taip pat bus nurodytas telefono numeris, kurį naudojant būtų galima sumokėti mokestį ir išsiaiškinti su mokėjimu susijusius klausimus.

Vairuotojams ir transporto priemonių naudotojams bus suteikiama galimybė naudojantis interneto ryšiu patikrinti, ar už jų transporto priemones yra sumokėtas mokestis. Mokesčio nesumokėjusios transporto priemonės bus aptinkamos joms įvažiavus į Jungtinę Karalystę ir šiam tikslui bus naudojamos pakelėse sumontuotos automatinės valstybinio numerio ženklo atpažinimo kameros. Vykdymo užtikrinimo Jungtinės Karalystės institucijos skirs nedelsiant mokėtiną 300 svarų sterlingų baudą Nesumokėjus baudos transporto priemonė bus imobilizuojama.

SKTP vairuotojai, transporto priemonių naudotojai ar jų atstovai vykdami ar rengdami keliones į Jungtinę Karalystę su naujaisiais pakeitimais diegiant SKTP mokestį gali susipažinti užsiregistruodami svetainėje  http://www.hgvlevy-info.org.uk

Jungtinės Karalystės transporto departamento
Sunkiųjų krovininių transporto priemonių ir Mokesčių grupės inf.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Vežėjo atsakomybės už krovinį pradžia ir pabaiga.

Nuo kurio momento krovinio vežėjas turėtų būti laikomas atsakingu už jam perduodamą krovinį ir kada tokia atsakomybė pasibaigia

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Kelių eismo taisyklių nesilaikymas - viena protesto formų?

Skaudžios eismo nelaimės Lietuvos keliuose vėl primena apie...

Krovinių ir vilkikų draudimas – padėtis Lietuvoje šiandien

Lietuvoje kyla aistros dėl krovinių ir krovininio transporto draudimo kainų.

Kėdainiuose seminaras apie sunkiojo krovininio transporto valdymą

Seminare dalyvavo šiomis problemomis suinteresuotų žinybų atstovai

Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas

Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų

Ekonomiškas vilkikų vairavimas

Iniciatyvą parėmė vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatinanti nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija