Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu
Atnaujinta: 2020-03-09
  • automobilio-pirkimas

automobilio pirkimasPastaruoju metu padaugėjo žmonių, kurie į Vilniaus apskrities policijos įstaigą kreipiasi pareikšdami, kad Lietuvoje pirkdami transporto priemones buvo apgauti jas parduodančių asmenų - tarpininkų. 

Skunduose pirkėjai dažniausiai nurodo, kad įsigydami ne iš Europos Sąjungos šalių įvežtas transporto priemones, nebuvo pardavėjų tinkamai informuoti apie joms taikomus muito mokesčius ar buvo suklaidinti nurodant, kad muito mokesčiai jau sumokėti.

Pirkėjui paprastai siūloma pasirašyti pirkimo-pardavimo užsienyje sutartį (vadinamąjį kauferį), kurioje nurodoma, kad pirmasis užsienyje registruotą transporto priemonę pirko būtent jis, o ne iš tiesų automobilį į Lietuvą atvežęs ir parduodantis tarpininkas.Apie prievolę mokėti muito mokesčius apgauti pirkėjai sužino vėliau, iš teritorinių muitinių padalinių gautų raštų.

Taip formaliai deklaruojama, kad pirkėjas pats, be tarpininkų, įsigijo transporto priemonę užsienyje.

Pirkėjui nurodoma tokio elgesio priežastis - išvengiama mokesčių, atsirandančių tarpininkui vykdant komercinę veiklą. Apie prievolę mokėti muito mokesčius apgauti pirkėjai sužino vėliau, iš teritorinių muitinių padalinių gautų raštų, po pirkinių įsigijimo praėjus pakankamai daug laiko (dažnai net metams ar pusantrų metų). Tai policijai apsunkina nustatyti tikruosius transporto priemonių importuotojus.

Šiuo metu vien tik Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus m. antrajame policijos komisariate dėl minėtų apgavysčių atliekama 13 ikiteisminių tyrimų pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. (Sukčiavimas).

Pareigūnai atkreipia gyventojų dėmesį į gana naują sukčiavimo būdą ir primena - tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save, pažymima Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų antradienį paviešintame pranešime. 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: