Automobilių rinka vėsta – kainos vis palankesnės pirkėjui
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMG_3603__Small_

Šiuo metu Lietuvoje pirkti populiariausių markių automobilį per paskutinius kelis metus - palankiausias metas. Palyginus su 2011-aisiais, atpigo ir senesni, ir naujesni automobiliai. Pigiausią tarp populiariausių, 1997-2001 m. gamybos „Renault" automobilį, dabar galima įsigyti vos už tris vidutinius atlyginimus. Tokius duomenis pateikia lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt ekspertai, išanalizavę šių metų sausio-rugpjūčio mėnesiais parduotų automobilių duomenis.

„Pagrindinė kainų pokyčių priežastis - pernai liepos 1 d. įsigalioję nauji muitų mokesčiai į Baltarusiją. Tai sustabdė plūstantį automobilių srautą į Rytus. Vidutinis lietuvių atlyginimas lyginant su pernai beveik nepakito - automobiliui pirkti reikalingą sumą sukaupti galima greičiau. Todėl metas pirkti automobilį dabar yra palankus", - situaciją komentuoja Viktoras Daukšas, Autoplius.lt vystymo vadovas.

Populiariausių Lietuvoje automobilių vidutinė kaina apskaičiuota remiantis Autoplius.lt parduotų automobilių statistika, o dešimt populiariausių minėto laikotarpio gamybos automobilių markių („Volkswagen", „Renault", „Opel", „Audi", „Ford", BMW ir kt.) pasirinkta pagal Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta" duomenis.

V. Daukšas teigia, kad šių metų sausio - rugpjūčio mėnesiais per Autoplius.lt buvo parduoti 24,1 tūkst. 11 - 15 metų senumo automobilių, kurių vidutinė kaina siekia 7,6 tūkst. litų. Palyginus su pernai šių automobilių kainos krito 3,8 proc. (300 Lt) - sutaupę šį skirtumą vairuotojai į pirktą automobilį gali įsipilti maždaug 60 litrų populiariausios E95 rūšies benzino.

„Rinka buvo „užkaitusi" dėl pirkimų vajaus. Kainos buvo pakilusios į aukštumas ir nors paklausa buvo padidėjusi tarp automobilių iki 10 m., rinka iš inercijos pakėlė ir senesnių automobilių kainas. Šiemet rinka jau stabilizavosi, tad ir kaina nusistovėjo palankesnė pirkėjui", - aiškina V. Daukšas.

Daugiausiai pirkėjai už 11 - 15 metų senumo automobilį buvo pasiruošę sumokėti rinkdamiesi BMW (vidutinė kaina - 10,9 tūkst. litų), „Mercedes Benz" (10,7 tūkst. litų) ir „Audi" (9,7 tūkst. litų) markės automobilius. Pigiausiomis iš populiariausių 1997 - 2001 metų gamybos automobilių markėmis galima laikyti „Renault" (4,6 tūkst. litų), „Mazda" (4,8 tūkst. litų), „Peugeot" (5,4 tūkst. litų) ir „Ford" (5,8 tūkst. litų).

Naujesnių automobilių parduota ženkliai mažiau

2002-2006 m. gamybos automobilių vidutinė pirkimo kaina šiuo metu yra 16,7 tūkst. litų. Už šią sumą dabar galima nupirkti du 1997-2001 m. automobilius. Tačiau palyginus su 2011-aisiais, 5 - 10 metų automobilių kainos krito 7,2 proc. (1,3 tūkst. Lt).

Sausio-rugpjūčio mėnesiais per Autoplius.lt buvo parduoti beveik 22,8 tūkst. 2002-2006 m. gamybos automobilių. Bendras parduotų 5 - 10 metų automobilių skaičius krito labiausiai iš visų kategorijų - pernai tokių automobilių buvo parduota net 34,7 tūkst.

Lietuvių nuomone, vertingiausiais tarp populiariausių 5 - 10 metų automobilių - BMW (25,9 tūkst. litų). Toliau rikiuojasi „Mercedes Benz" (24 tūkst. litų), „Audi" (21,7 tūkst. litų), „Toyota" (19,2 tūkst. litų), „Volkswagen" (17,6 tūkst. litų).

Mažiau už vidutinę minėto laikmečio kainą pirkėjai įsigijo šių markių automobilius: „Renault" (9,8 tūkst. litų), „Citroen" (10,1 tūkst. litų), „Peugeot" (10,8 tūkst. litų), „Ford" (11 tūkst. litų) ir „Opel" (12,2 tūkst. litų).

Naujausi automobiliai - beveik 2 tūkst. litų pigiau

Naujausių - 2007-2011 m. gamybos - automobilių vidutinė pirkimo kaina taip pat beveik dvigubai lenkia 5 - 10 metų automobilių kainą ir siekia 31,7 tūkst. litų. Šios kategorijos gamybos automobilių vidutinė pirkimo kaina per metus krito 1,9 tūkst. litų arba 5,7 proc. (nuo 33,6 iki 31,7 tūkst. litų).

Viktoro Daukšo teigimu, sausio-rugpjūčio mėnesiais per Autoplius.lt buvo parduoti 13,6 tūkstančių 2007-2011 m. gamybos automobilių.

Lyginant populiariausių pastarojo penkmečio gamybos automobilių vidutines kainas, brangiausiai pirkėjams kainavo „Honda" (32,8 tūkst. litų), „Toyota" (32,7 tūkst. litų) ir Nissan" (32,3 tūkst. litų), pigiausiai - „Citroen" (22,1 tūkst. litų), „Ford" (23,8 tūkst. litų) ir „Opel" (22,6 tūkst. litų). Beje, vienintelio šios kategorijos „Citroen" kaina augo tarp visų parduodamų populiariausių automobilių.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...