„AutoVikingai“ – kas jie tokie?
Atnaujinta: 2020-03-09
 • IMGP1656
 • cimg4115
 • panorama
 • IMGP1618
 • IMGP1638
 • IMGP1647
 • IMGP1590
 • IMGP1597
 • IMGP1602
 • IMGP1606
 • img_6365_t2

Įprasta, kad bendraminčiai buriasi į klubus. Taip atsiranda baikerių, sporto entuziastų arba tam tikrų automobilių modelių ar prekių ženklų gerbėjų klubai. Tarkim, jeigu kada vienoje vietoje išvysite keliolika „Volvo" ar „Saab" automobilių, greičiausiai tai reikš, kad jūs sutikote „AutoVikingus". Taigi, kas jie tokie, pasirinkę „švedišką" pavadinimą ir važinėjantys tik švediškais automobiliais?

Švediškų automobilių klubo „AutoVikingai" pradžia siekia 2007 metų pavasarį, kai keletas bendraminčių įkūrė „Volvo" ir „Saab" automobilių gerbėjų interneto forumą www.scc.lt. Iki tol vienintelė bendravimo vieta buvo „Omnitel" naujienų grupė, kuri bėgant laikui ėmė nebetenkinti augančių poreikių. Plečiantis bendraminčių ratui natūraliai iškilo idėja įkurti klubą - juridinį asmenį.

2007 metų vasarą forume virė aktyvi diskusija šiuo klausimu, tačiau scc.lt taip ir liko virtualus forumas - pritrūko įkūrėjų noro ir iniciatyvos išaugti iš tų marškinių. Nepaisant to pavyko suorganizuoti keletą visuomeninių renginių. Vieno iš jų metu aplankyti Lentvario vaikų namai, įteikta surinkta parama, pabendrauta su vaikais, auklėtojomis.
Bėgant laikui, daugelio aktyvių forumo narių pastangomis scc.lt tapo vertingos informacijos šaltiniu, tačiau ilgainiui vis labiau buvo išnaudojamas vieno iš įkūrėjų asmeniniam verslui. Tokia situacija netenkino daugumos entuziastų, todėl 2008 metais susikūrė forumas volvoklubas.lt, vėliau tapęs asociacija „Mano Volvo klubas". Asociacijos tikslas buvo suburti išimtinai „Volvo" markės gerbėjus. Tuo tarpu scc.lt entuziastai siekė platesnių tikslų - suvienyti ne tik „Volvo", bet ir „Saab" gerbėjus.
Todėl šiek tiek anksčiau 2009 metų kovo mėnesį keleto asmenų pastangomis jau buvo įkurta viešoji įstaiga „Swedish cars club". Kuriant įstaigą pirmiausia siekta išplėsti švediškų automobilių bendruomenės veiklą nuo virtualaus forumo iki aktyvios visuomeninės organizacijos. Šios įstaigos pagrindinis tikslas buvo visuomeninė veikla: šviečiant, informuojant ir ugdant automobilių gerbėjų visuomeniškumą prisidėti ne tik prie eismo saugumo gerinimo Lietuvos keliuose, bet ir vystyti automobilių gerbėjų bendruomenę, aktyviai besireiškiančią ir kitose svarbiose srityse. Be to, siekiama bendrauti su panašiais klubais ir organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauti bendruose renginiuose. Klubas siekia kaupti įvairią informaciją apie švediškus automobilius, suteikti galimybę ja pasinaudoti visiems švediškų automobilių savininkams. Šiuo tikslu įkurtas interneto tinklapis, kuriame sisteminama sukaupta medžiaga, rengiami seminarai ir konferencijos, pristatymai, kuriuose susipažįstama su naujais švediškais automobiliais, supažindinama su technologinėmis naujienomis automobilių srityje. Siekiant informuoti visuomenę apie vykdomą klubo veiklą bendradarbiaujama su žiniasklaidos atstovais, skelbiama informacija internete. Tradiciniais klubo renginiais tapo žiemos slalomas - ugdomi vairuotojų įgūdžiai slidžiame kelyje, akcija „Pasidaryk pats" - susirinkę bendraminčiai padeda vienas kitam pasiruošti automobilius žiemos ar vasaros sezonui.

Buvo įkurta SCC SOS tarnyba, vykdyta akcija „Užėmei mano vieta, pasiimk ir negalią" ir kiti.
Deja, 2010 metų vasarą galutinai paaiškėjo, jog suderinti verslą ir nesavanaudišką visuomeninę veiklą neįmanoma, todėl VšĮ „Swedish cars club", siekiant skaidrinti įstaigos veiklą, 2010 metais reorganizuota į VšĮ Švediškų automobilių klubą „AutoVikingai". Reorganizacijos metu pasikeitė įstaigos vadovybė, buvo sukurtas klubo statutas, įkurtas naujas klubo valdymo organas - klubo taryba. Dabar, prabėgus beveik metams, galima drąsiai teigti, kad atsiskyrimas buvo naudingas - „Auto Vikingai" tapo ne komerciniu, ne tik kartkartėmis susibėgančiu bendraminčių būreliu, bet realiai veikiančiu, visuomenei naudingu klubu, vien šiemet organizavusiu dvi visuomenines akcijas.

Pirmasis renginys, prisimenant apsilankymą Lentvario vaikų namuose 2007 metais, buvo viešnagė Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Klubo nariai ne tik nuvežė vaikučiams dovanų, bet ir praleido su jais visą dieną: žaidė, dainavo, bendravo.

Kitas renginys - medelių sodinimas.

Tai buvo antra tokio pobūdžio klubo akcija, tik praėjusiais metais ją vykdė „SCC", o šiemet jau „Auto Vikingai". Beje, įdomus faktas: plačiai kalbama apie tai, kad reikia saugoti mus supančią gamtą, o televizija dažnai rodo tai darančius politikus, tačiau paprastam žmogui tai padaryti gana sudėtinga. Tiek praėjusiais, tiek ir šiais metais klubo nariai, gyvenantys Vilniuje, Kėdainiuose, Šiauliuose, medelius rinkos sodinti... Panevėžio rajone. Reikalas tas, kad būtent Panevėžio urėdija geranoriškai priėmė pasiūlytą pagalbą. Praėjusiais metais „SCC" nariai pasodino apie 1 500 ąžuoliukų.

Šiemet „Auto Vikingai", padedami medelių sodinimui vadovavusių Panevėžio miškų urėdijos Paežerio girininkijos girininko Rimanto Juozaičio ir girininko pavaduotojo Edmundo Blauzdžiūno, pasodino apie 1 000 pušaičių. Klubo nariai planuoja, kad pavasarinė medelių sodinimo akcija taps vienu iš tradicinių klubo renginių.

Džiugu tai, kad šiemet prie iniciatyvos prisidėjo ir klubo bičiulis latvis Vilnis su sese Dace.

Latvis ne tik domisi „Volvo" automobiliais ir į medelių sodinimo šventę atvyko muziejiniu eksponatu, bet net bando savomis jėgomis kurti „Volvo" muziejų Latvijoje. Vilnis jau yra sukaupęs nemažai eksponatų, tačiau apie tai plačiau kitą kartą.

Šį kartą tiek, bet, jeigu jūs mėgstate švediškus automobilius, aktyvų gyvenimo būdą ir esate pasirengę laikytis klubo taisyklių, kreipkitės į „Auto Vikingus". Klubas yra atviras ir noriai priima naujus narius.

„AutoVikingų" informacija

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.


 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Klubas „Kelelis“ – žvilgsnis iš arčiau

Po vieną žmonės gali nuveikti gerokai mažiau, negu

Biržų senovinės technikos klubo "Ekipažas" kelionė į Kernavę

Valstybės dieną - liepos 6-ąją - „Ekipažas" svečiavosi archeologijos festivalyje Kernavėje

Apie pasikeitimus, suteikiant teisę vairuoti motociklus ir triračius

Žiema - laikotarpis, kai Lietuvos moto gyvenimas apmiršta...(papildyta)

Kaip gimė „Renault Alpine“ modelis

„Renault Spéciale" ir „Rédélé Spéciale" pagrindas buvo „4CV" bazė su

"Volvo" automobilių bagažinių talpumo testas

Naujojo Volvo V40 pristatymo metu AutoVikingai taip pat suorganizavo ir ...

„Autovikingai“ ir kitoks „Volvo 40“ pristatymas

Sutikite, yra bendraminčių klubų, kurie ...

Trečias „Vėjų Laumių“ gimtadienis

Prieš porą metų kilusi idėja...

„Memel tatoo party 2012“

Dažnam Klaipėda asocijuojasi su Jūros švente...

„Volvo“ gerbėjų klubų susitikimas

Šiemet, kaip ir buvo žadėta, toks renginys įvyko Lietuvoje...

„Baikerių blūds 2012“

Telšiai, Varniai, Lūksto ežeras...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: