Baltarusiai skuba išsivežti įsigytus automobilius
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP4529
  • 2008_lrt_logo

Prie Lietuvos-Baltarusijos pasienio punktų nusidriekė lengvųjų automobilių su tranzitiniais numeriais eilės. Baltarusiai iki liepos 1-osios skuba išvežti Lietuvoje nupirktus automobilius, nes vėliau kils importo muitai, praneša LTV naujienų laida „Šiandien". Raigardo-Pervalkos poste, anot pareigūnų, automobiliai su tranzitiniais numeriais, kol kerta sieną, eilėje pralaukia po 6 ir daugiau valandų.

Eilėse automobilių lietuviškais numeriais nebeliko - Baltarusija įvedė draudimą išvežti degalus.

Tačiau automobilių srautai kasdien auga, nes baltarusiai iki liepos pirmosios skuba išvežti Lietuvoje pirktus naudotus automobilius.

„Šiuo metu su pasienio tarnyba vienas automobilis užtrunka 50 minučių. Per parą kažkur važiuodavo apie 200, paskutinėmis dienomis 250-300 automobilių per parą pravažiuoja", - pasakojo l. e. Raigardo kelio posto viršininko pareigas Virginijus Talandzevičius.

„Pasieniečiai šiuo metu dirba sustiprintomis pajėgomis, kiek leidžia mūsų sąlygos ir kaip numačiusi vadovybė, skiriamas didesnis dėmesys laikinosios registracijos transportui", - sakė Raigardo pasienio kontrolės punkto pamainos vyresnysis Donatas Motiejūnas.

Anot baltarusių, žadama, kad nuo liepos 1-osios įsigalios Rusijos, Baltarusijos ir Kazachstano muitų sąjungos nauji importo muitai, todėl nenauji automobiliai pabrangs dvigubai.

„Visi žmonės stengiasi nusipirkti automobilį dabar, kad paskui nereikėtų permokėti dvigubai. Valiutos šalyje kol kas nėra, perkame už santaupas ", - teigė pasienyje kalbintas vyras .

„Visi iki liepos 1-osios, kol pakils importo muitai, nori įsigyti automobilį. Mums tai paskutinis šansas. Mašinų ilgai ieškome, žmonės po kelias paras po turgus važinėja. Sunku rasti gerą automobilį, juos jau išpirko, liko tik seni laužai", - sakė kitas Baltarusijos gyventojas.

Remiantis statistika, naudotų automobilių sandorių vertė Lietuvoje išaugo daugiau nei triskart, palyginti su praėjusiais metais. Beveik 60 proc. automobilių išvežta į Rusiją, Baltarusiją ir Kazachstaną.

Rūta Lankininkaitė

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...