Dauguma Lietuvos vairuotojų mašiną keičia tik tada, kai turima beviltiškai sugenda
Atnaujinta: 2020-03-09

„PZU Lietuva" pasiteiravo Lietuvos vairuotojų, kada ir kokiais atvejais jie ketina keisti turimą automobilį. Didžioji apklaustųjų dalis - 42 proc. - sakė važinėsią turima mašina tol, kol ši galės pajudėti iš vietos. Per artimiausius trejus metus automobilį ketina keisti tik ketvirtadalis vairuotojų.

Per artimiausius kelerius metus automobilį ketina keisti aukštesnių pajamų vairuotojai, dažniausiai - verslo vadovai ir ūkininkai.

„Lietuvos automobilių parkas kasmet sensta. Vidutinis šalies keliais važiuojančios mašinos mažius yra 9-11 metų. Taigi ir gedimai, dėl kurių įvyksta įvykiai, kurių nuostolius atlyginame, yra susiję su mašinų nusidėvėjimu - tai savaiminiai gaisrai, avarijos dėl nusidėvėjusių mechanizmų ir t. t. Senesniam automobiliui kyla kur kas daugiau pavojų kelyje, ir vairuotojai turėtų tai įvertinti", - teigia „PZU Lietuva" Produktų ir rizikos valdymo departamento direktorius Edvardas Skupas.

Pasak jo, kol kas nėra ženklų, leidžiančių kalbėti apie atsigaunančią naujų automobilių prekybą. „Jeigu žmogus keičia mašiną, jis perka šiek tiek naujesnę nei turėjo, tačiau dažniausiai tai nėra visiškai naujas automobilis. Todėl bendras mašinų parkas nejaunėja ir draudžiamųjų įvykių, kylančių dėl automobilių amžiaus, nemažėja", - teigia E. Skupas.

Jo manymu, apklausos duomenys, kad vos ketvirtadalis vairuotojų ketina keisti mašiną, leidžia teigti apie verslo įmonių pastangas atsinaujinti automobilius. Tačiau draudimo ekspertas nesitiki didesnio naujų mašinų pirkimo srauto.

E.Skupas, vertindamas vairuotojų planus keisti mašiną tik tuomet, kai senoji nebevažiuos, pataria atidžiau rinktis ir draudimo apsaugą. Draudimo eksperto teigimu, itin svarbu įvertinti tuos pavojus, kurie gali kilti senam automobiliui ir kuriuos jis gali sukelti kelyje.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Sėkminga byla suformavo precedentą: dabar automobilių pardavėjams reikia būti atidesniems

Išskirtinė byla, kai klaipėdietė iš automobilio pardavėjo prisiteisė pinigus už ką tik įsigytą ir pakeliui sugedusią transporto priemonę privertė suklusti jų pardavėjus

Ko nepamiršti pardavus automobilį

Pasitaiko atvejų, kai įsigiję automobilį naujieji jų savininkai neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naudotą automobilį?

Ekspertai išskiria pagrindinius aspektus, į kuriuos pataria atsižvelgti renkantis pirkti naudotą automobilį.

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

„RAF“ automobilių gamykla, Jelgava

Šiandien žodis „Latvija", daugeliui asocijuojasi su ...

Patys keisčiausi projektiniai modeliai

Projektiniai modeliai naudojami jau labai seniai...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...