Dešimt vairuotojus kamuojančių košmarų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 41FP081003A980__Small_

Mes visi ko nors bijome. Baimės jausmas ypač sustiprėja įsigijus automobilį. Įmonės „Llumar“ specialistai išsiaiškino, ko iš tiesų bijo Rusijos vairuotojai. Apklausos duomenys rodo, kad žmonės labiausia būgštauja dėl savo saugumo. Be to, jie baiminasi, kad automobiliui gali kas nors atsitikti.

Visiems apklausos dalyviams buvo užduotas vienas klausimas: ko Jūs labiausia bijote, kai sėdate prie automobilio vairo? Tyrime dalyvavo 2196 žmonės. Didžiąją dalį apklaustųjų (70 procentų) sudarė vyrai, o 30 procentų – moterys. Tik 2 procentai apklausos dalyvių pareiškė, kad jaučiasi visiškai saugūs. Kiti vairuotojai nurodė daugybę juos persekiojančių baimių.

Didžiausios vairuotojų baimės

Keista, tačiau transporto spūsčių baimė užėmė tik paskutinę vairuotojų siaubų dešimtuko vietą. Patekti į jas bijo 6 procentai apklaustųjų. Savaime suprantama, kad dauguma jų – didžiųjų miestų gyventojai. Vien tik Maskvoje kasdien susidaro apie 700 transporto spūsčių. Į kiekvieną jų patenka daugiau negu 1,5 tūkstančio automobilių. Vairuotojai Maskvos gatvių spūstyse sugaišta vidutiniškai 1 valandą ir 16 minučių.

8 procentai vairuotojų pasakojo, kad bijo dėl savo odos, kurios vairuojant neįmanoma apsaugoti nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Nenuostabu, kad tokia baimė pirmiausia persekioja moteris. Tarp saulės bijančių vairuotojų jos sudaro 67 procentus.

Aštuntoje vietoje – akiplėšiško kitų vairuotojų elgesio kelyje baimė, kuri kamuoja 12 procentų apklaustųjų. Beje, nepaisant to, kad 76 procentams vairuotojų nuolat tenka patirti kelio chuliganų išpuolius, daugelis tokią padėtį vertina normaliai. Jie paprasčiausia į tai „nekreipia dėmesio“ arba dėl to „nesijaudina“. Tik 3 procentai laimingųjų pareiškė, jog jiems niekada neteko patirti kitų vairuotojų akiplėšiškumo.

16,5 procentų apklaustųjų būgštauja dėl automobilio salone paliktų daiktų saugumo. Verta pastebėti, kad dauguma jų (97 procentai) gyvena didžiuosiuose miestuose.

Šeštąją vietą užėmė netikėtai išaiškėjusi baimė. Pasirodo, daug vairuotojų pradeda panikuoti, pamatę motociklininkus. Jų bijo 18 procentų apklaustųjų. Pasak vairuotojų, motociklininkų bijomasi todėl, kad jie „nepastebimi“, „labai greitai laksto“ ir „nuolat persirikiuoja“.

Net 22 procentai apklaustųjų bijo ant kelio pasitaikančių šiukšlių, akmenų ir priemonių, kuriomis žiemą gerinama kelių kokybė. Nerimaujama, kad tokios „smulkmenos“ gali „subraižyti automobilio kėbulą“ ar „pažeisti dažus“.

25 procentai vairuotojų bijo avarijų. Šią baimę ypač stipriai jaučia tie žmonės (88 procentai), kuriems teko patirti nelaimių kelyje

Trečioje vietoje atsidūrė liūdnai pagarsėjusių „rusiškų kelių“ baimė. Blogų kelių bijo 32 procentai apklaustųjų. Daugelis skundėsi, kad miestuose, kuriuose jie gyvena, „gatvės neapšviestos“, „nėra šaligatvių“, „dažnai genda šviesoforai“.

Įdomu tai, kad vairuotojai Rusijoje labiausia bijo to paties kaip ir jų kolegos kitose šalyse. Vairuotojus labiausia kamuoja automobilio vagystės baimė, kurią nurodė 54 procentai apklaustųjų, ir vairuotojo užpuolimas, kurį įvardino 47 procentai apklausos dalyvių. Užpuolimo labiausia bijo brangių automobilių savininkai (83 procentai) ir moterys (73 procentai).

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad padėtis liūdna: automobilis, simbolizavęs laisvę, tampa susierzinimo ir nervingumo šaltiniu. Psichologai mano, jog nuolatinė baimė dėl savo gyvybės ir nuosavybės saugumo gali sukelti neurozių.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


<-->

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną