Eilės pasienyje kenkia Lietuvos santykiams su kaimynėmis
Atnaujinta: 2020-03-09
  • eiles_pasienyje

Nors šią savaitę pranešama apie kiek sumažėjusias vilkikų eilės Lietuvos - Baltarusijos pasienyje, tačiau vežėjai nenustoja piktintis dirbtiniais prekybinių santykių su kaimynėmis suvaržymais.

Pasak nepriklausomo transporto eksperto iš Airijos Vilmanto Povilaičio, vilkikų eilės pasienyje pirmiausiai, skaudžiai paliečia jose laukiančius vairuotojus. „Lietuvoje yra labai sudėtinga situacija muitinėse, kai vairuotojai pastatę vilkikus, turi ilgas eiles atstovėti muitinėse ir po to, be poilsio sėsti prie vairo. Vilkiko tachografas, rodo ne vairuotojo poilsį, bet vilkiko stovėjimo laiką, o tuo tarpu, vairuotojas vargsta eilėse muitinėse. Tas pats ir su pakrovimu, iškrovimu. Vairuotojas tikrai mažai poilsiauja ir Jų poilsis būna dažniausiai tada, kai Jis vairuoja", - susirūpinęs V. Povilaitis.

Kritikos dėl šią žiemą rytiniame Lietuvos pasienyje išaugusių vilkikų eilių negailėjo ir UAB „Vantra" direktorius Aldas Motiejūnas. Vežėjų portalo „CargoNews" kalbintas direktorius situaciją pasienyje pavadino „nepavydėtina".

„Sužinojus informaciją, kad mašina sieną kertą per 8 valandas ir žinant tai, kad vairuotojo darbo trukmė taip pat 8 val., vadovaujantis nauja tvarka, belieka tik aplink eilę ir važinėti," - portalo „CargoNews" žurnalistei Agnei Rutkauskaitei sakė A. Motiejūnas, pridurdamas, kad situacija pasienyje nepagerėjo.

Nuo lapkričio pabaigos Medininkų pasienio kontrolės punkte į Rytus vykstančių vilkikų eilėms reguliuoti buvo įdiegta naujoji tvarka. Dabar vairuotojai turi registruotis į eilę ir įsigyti praleidimo talonus. Tačiau, pasak kai kurių vežėjų, dėl to eilės nei kiek nesumažėjo, o atvirkščiai - išaugo.

„Tiesiog papildomai kažkam reikia pinigų išsigryninti", - A. Motiejūną cituoja portalas.

Viešojoje erdvėje vežėjai vis garsiau skundžiasi, kad didžiulės eilės Rytų kryptimi ne tik sukelia nepatogumų vairuotojams, dėl jų vilkinamas krovinių pristatymas, bet ir apsunkina Lietuvos vežėjų verslo sąlygas Rytuose.

Savo ruožtu, portalo Autoreviu.lt kalbintas nepriklausomas transporto ekspertas Vilmantas Povilaitis perspėja, kad gerus Lietuvos prekybinius santykius su Rusija stabdo ne tik muitininkai, bet ir valdininkai.

„Rusija yra Valstybė, su kuria būtina turėti gerus santykius. Ne tik vežėjai sieja savo verslo galimybes su Rusija, bet ir kitos verslo šakos. Nes Rusija turi didžiulę rinką, kuria siekia pasinaudoti, daugelio Valstybių vadovai, kurie turi smegenų ir negyveną savo sapnų pasaulėlyje, kuriame juos kankina puolantys Rusai. Su kaimynais reikia sugyventi, o ne pyktis", - įsitikinęs V. Povilaitis.

„Taigi, atėjo metas pradėti protauti ir suprasti tai, kad Lietuvai nereikia, kapitalistų spausdinančių pinigus, pinigų. Lietuvai reikia galimybių ne skolintis, bet užsidirbti ir sugrąžinti Valstybės skolas į kurias Lietuvą ir įmurdė, nemastantys ir neatsakingi, save laikantys itin protingais, nevykėliai. Kuriems negalima patikėti jokio atsakingo darbo.

Kalbant apie naujai išrinktus Lietuvos Politikus, pirmiausiai pasakysiu tai, kad pirmiausiai Jiems reikia leisti pradėti dirbti. Manau, kad dauguma balsų surinkusi Viktoro Uspaskich Darbo partija, gali atnešti Lietuvos verslui ir ekonomikai tik teigiamų pokyčių. Kaip ir minėjau, pirmiausias ir reikalingiausias dalykas yra, santykių su kaimyninėmis Valstybėmis gerinimas, toliau mokesčių reformavimas ir gerinamos verslo sąlygos smulkiam ir vidutiniam verslui", - portalui Autoreviu.lt rašė V. Povilaitis

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas

Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų

Ekonomiškas vilkikų vairavimas

Iniciatyvą parėmė vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatinanti nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Ar krovininiai automobiliai gali važiuoti taupiai?

Vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatina nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija...

Paroda „Kauno automobilių dienos 2012“

Parodoje lankytojai galėjo ...

Darbdaviai atranda naujų įdarbinimo būdų

Nedarbo lygiui šalyje siekiant per 13 proc...

„Renault Master“ – susipažįstame su komerciniu transportu

Komerciniai automobiliai - specifinė ir labai įdomi...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: