Geriausio šalies vairuotojo konkurse Druskininkuose dominavo vilniečiai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMG_0177
  • IMG_0184
  • IMG_0368
  • IMG_0389
  • IMG_0427
  • IMG_0454
  • IMG_0544
  • IMG_0559
  • IMG_0611

Šeštadienį Druskininkuose startavo jau dvylikti metai iš eilės rengiamas konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2013". Pirmajame konkurso etape dominavo į kurortą specialiai dėl šio renginio atvykę vilniečiai, iškovoję visas tris pirmąsias vietas.

Po teorinių žinių patikrinimo ir dviejų rungčių slalomo trasoje, nugalėtoju tapo Justas Eimontas. Jo visų užduočių bendras laikas - 2 min.16,4 sek.

Tai dėsningas rezultats, nes Justas ne tik patyręs slalomo mėgėjas, bet ir vos ne nuolatinis tokių konkursų dalyvis, kuriam šiemetinis renginys - jau aštuntas, o pernai didžiajame finale J. Eimontas užėmė 3 vietą.

Antras liko Mykolas Rutkauskas (2min.32,51 sek.), o trečias - Giedrius Jasonas (2 min. 47,09sek.).

Prizininkai sakė, kad į Druskininkus atvažiavo specialiai dėl konkurso, nes ši data jiems buvo patogiausia, o atrankos etapų Vilniuje šiemet nebus surengta.

Beje, į kituose miestuose vykstančius atrankos konkursus taip pat užsiregistravo nemažas būrys vilniečių.

Moterų įskaitoje geriausiai sekėsi taip pat vilnietei, nuolatinei panašių konkursų dalyvei Dainei Ribokienei. Beje, Dainė dirba gana neįprastą moteriai darbą - vairuoja autobusą.

Ji juokavo, jog važiuodama iš Vilniaus į Druskininkus, dar sustojo pakeliui pagrybauti.

„Matyt, tai kažkaip man atsiliepė, nes trasoje irgi rinkau grybus", - šypsojosi moteris.

Be jau minėtų konkurso dalyvių, iš atrankinio Druskininkų etapo į renginio finalą dar pateko Darius Bikauskas ir Tomas Varžaitis.

Norintys tapti šio konkurso nugalėtojais ir gauti vertingų prizų, dar gali bandyti savo gebėjimus atrankiniuose etapuose, kurie vyks kiekvieną rugsėjo savaitgalį vis kitame Lietuvos mieste: Alytuje, Tauragėje, Klaipėdoje ir Radviliškyje.

Jiems teks atsakyti į 30 teorinių klausimų bei įveikti skirtingas slalomo rungtis naujutėlaičiais, organizatorių parinktas „Toyota Corolla" ir RAV 4 automobiliais. Už kiekvieną neteisingą atsakymą skiriama 3 sekundžių bauda, kurių suma pridedama prie bendro trasoje sugaišto laiko.

Geriausio Lietuvos vairuotojo finalas bus surengtas rugsėjo 29 dieną Jonavoje. Kautis renginio finale - jau savaime nemaža garbė, tačiau pasivaržyti dėl čempiono laurų verta ir dėl labai pragmatiškos priežasties. Konkurso nugalėtojų ir prizininkų laukia ne tik įspūdingi prizai - Susisiekimo ministro ir Lietuvos žurnalistų autoklubo taurės, bet ir tokios praktiškos bei egzotiškos dovanos kaip kelionė į Ženevos automobilių saloną, duris atversiantį 2014 m. kovą, savaitgalis su naujausiu „Toyota" automobiliu, specialūs „Toyota GT 86" bandymai Piarnu (Estija) lenktynių žiede ir kitos.

Lietuvos žurnalistų autoklubo prezidentas Valdas Valiukevičius pasidžiaugė, kad plečiasi konkurso organizacija ir kad šiemet net mažesnių šalies miestų gyventojai turės progą jame susirungti.

„Stengiamės, kad konkursas būtų gyvas ir įdomus, o ne eilinis žinių patikrinimas. Todėl įtraukiame pačių įvairiausių klausimų ir sugalvojame vis įdomesnes figūrinio vairavimo užduotis", - sakė V. Valiukevičius.

Laukdami, kol bus skaičiuojami jo rezultatai, visi norintys galėjo jėgas išmėginti „protų mūšyje".
Atsakius į 15 įvairių klausimų, paaiškėjo, kad geriausiai sekėsi „Dzūkų grybais" pasivadinusioje komandoje, kurios sudėtyje buvo ir abu geriausiai vairuotojo konkurse pasirodę dalyviai bei D. Ribokienė.

Konkursą rengia Lietuvos žurnalistų autoklubas kartu su partneriais: Susisiekimo ministerija, Automobilių kelių direkcija, „Toyota" ir „Lietuvos geležinkeliais".

 

Egidijaus BABELIO nuotraukos

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: