„Goodyear Dunlop“ Lietuvoje sėkmingai kovoja su neteisėtu padangų importu
Atnaujinta: 2020-03-09

Neteisėtas padangų importas ir su tuo susijęs vartotojų saugumo ir teisių nepaisymas kelia vis daugiau problemų padangų gamintojams. „Goodyear Dunlop" yra subūrusi ekspertų grupę, kurios tikslas - užkirsti kelią neteisėtam padangų importui į Europos rinką ir taip užtikrinti, kad vartotojai naudotų saugias bei kokybiškas padangas. Ekspertų grupė jau ištyrė vieną neteisėtos prekybos Lietuvoje atvejį.

Rūpestis dėl padangų saugumo paskatino padangų gamintojos „Goodyear Dunlop" atstovus spręsti neteisėto padangų importo problemą. Pernai ekspertų grupė jau išaiškino atvejį, kai viena įmonė galutiniams vartotojams pardavinėjo neteisėtai importuotus produktus. Šiai įmonei teko sumokėti baudą. Neteisėtai importuojant padangas iš kitų šalių sukuriama rizika, kad skirsis padangų konstrukcijos savybės, o tai gali kelti pavojų Lietuvos vairuotojų saugumui.

„Jei padangų pardavėjams Lietuvoje už labai mažą kainą siūloma įsigyti ne iš Europos atgabentų padangų, tikėtina, kad už tokio pasiūlymo slypi svarios priežastys. Gali būti, kad tokios padangos yra pažymėtos „Goodyear" arba „Dunlop" prekės ženklu, tačiau jas siūlanti įsigyti bendrovė gali neturėti teisių pardavinėti jas Lietuvoje. Mums svarbiausia užtikrinti savo klientų saugumą. Gali būti, kad neteisėtai parduodamos padangos neatitinka specifinių Europos reikalavimų ir todėl gali netikti Europos keliams bei klimatui. Kai kuriais neteisėto importo atvejais taip siekiama išvengti mokesčių", - aiškino „Goodyear Dunlop Nordic" generalinis direktorius Ludvig Nauckhoff.

2008 m. bendrovė subūrė teisės ekspertų grupę, kuri Baltijos ir Šiaurės regiono šalyse, taip pat ir kitose Europos valstybėse, stebi rinkos operacijas, susijusias su „Goodyear Dunlop" priklausančiais prekių ženklais. Nustačius neteisėtą operaciją ir surinkus pakankamai įrodymų, imamasi teisinių veiksmų, kurių padariniai gali būti tokie, kaip reikalavimas importuotojui padengti patirtus nuostolius, sunaikinti atsargas, atskleisti atitinkamo produkto tiekimo grandinę ir nutraukti neteisėtą prekybą tokiais produktais. „Goodyear Dunlop" šiuo metu kreipėsi į dar dvi Lietuvos bendroves, įtariamas neteisėtu „Goodyear Dunlop" produktų importu į ES.

„Mes pabrėžiame, kad labai rimtai žiūrime į savo išskirtinių teisių gynimą. Visada, kai tik įmanoma, imsimės veiksmų, kurių prireiks mūsų prekės ženklui apsaugoti ir prekybai neteisėtai importuotais produktais sustabdyti. Pardavėjai, tarpininkai ir didmenininkai, kurie mėgina elgtis neteisėtai, turi žinoti, kad mes aktyviai ginsime savo teises," - teigė Ludvig Nauckhoff.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Svarbiausi žingsniai ruošiant automobilį žiemai: vien apie padangas galvoti nepakanka

10 žingsnių, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai.

Autoreviu.lt baigė ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Priminsime, kad pavasarį mūsų automobiliukas buvo apmautas

Naujoji padanga „MICHELIN X-ICE North 3“

Sutrumpėjo „MICHELIN X-ICE North 3" stabdymo kelias ant ledo

Ratlankių lyginimas

Kaip jau esame rašę, laikai keičiasi ir dažnas automobilis „apmaunamas" dideliais...

Autoreviu.lt pradėjo ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Jeigu automobilis senesnis, geros padangos yra tiesiog būtinos...

Nauja „Michelin“ A ir B klasės sunkvežimių padangų serija leis sutaupyti iki 515 l degalų

Vasario mėn. antrinėje padangų rinkoje pristatytos sunkvežimių padangos „Michelin X® Line

Žiema, lijundra, plikledis ir kiti pavojai

Kaip elgtis, kad žiemos keliai nekeltų pavojaus

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų