Ir į darbą, ir į sodą… su „Škoda Roomster“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • bendrasp
  • bendras
  • bagazine
  • panele
  • ragai
  • baltieva

Kelias į saloną

Šios reklamos seniai niekas nerodo, bet man „Škoda" vis dar asocijuojasi su ja. Tikrai keista, nes dėmesį patraukęs „Roomsteris" mažai kuo primena tas senąsias škodas, kurioms ir buvo skirta minėta reklama. Iš pirmo žvilgsnio jis primena „VW Caddy". Palyginus abu modelius įdėmiau, matyti, kad „Caddy" - tikras komercinis automobilis, o „Roomsteris" - tik tokį primena. Jis sukurtas iškyloms su šeima ar panašiems pasivažinėjimams.

priekis

Beje, tarsi tyčia, tačiau prie „Roomsterio" vairo atsisėsti pavyko ne iškart. Mano vizitą į „Skodos" saloną lydėjo mažas nesusipratimas. Minčių buvo kilę visokių, bet vadybininkai viską neblogai sutvarkė: ir „Roomsterį" gavau, ir savotiška kompensacija buvo pasiūlyta. Noriu tikėti, kad taip pat vadybininkai elgiasi su visais esamais ir potencialiais salono klientais. Beje, tolesnis su manim bendravusio vadybininko elgesys man dar labiau patiko. Pasisveikinome, jis man padavė raktus, palydėjo prie automobilio, aptarėme laiką ir... buvau paliktas vienas pažindintis su „Roomsteriu". Vėl su vadybininku susitikau tik grįžęs į saloną. Ramiai pasikalbėjome apie automobilį, bendrąją padėtį rinkoje, situaciją su bankais ir kreditais, sutarėme dar susitikti. Manau, kad taip ir padarysiu.

Automobilis

Turėjau progos ramiai ir neskubėdamas apžiūrėti šį „Škodos" kūrinį. Automobilio išorė patraukli, nes automobilis kitoks, o ta neįprasta išvaizda nuteikia maloniai. Kaip ir tikėjausi, salonas buvo erdvus. Erdvės pojūtį dar labiau sustiprino aukštos lubos. Vairuotojo vietoje įsitaisiau labai patogiai, užpakalyje keleiviams vietos taip pat neturėtų trūkti. Jaučiu, kitą kartą į saloną reiks keliauti su potencialiu keleiviu. Iš pradžių atrodė, kad bagažinė bus maža, tačiau supratau klydęs. Vietos joje tikrai apstu. Juo labiau, kad daiktų sukrauti galima su kaupu, o jei maža - nuleisti užpakalines sėdynes. Visas ar po vieną.

bagazine
Bandymui gavau „Roomster Scout" versiją, pasižyminčią gausiausia sąranga, tad čia buvo ir elektra valdomi veidrodėliai, ir automatinis kondicionierius, ir ranktūris tarp priekinių sėdynių. Baziniame „Roomsterio" modelyje už šiuos priedus tektų mokėti papildomai. Man kasdieniam naudojimui užtektų tik stogo bagažinės sijų; automatinis kondicionierius ar ranktūris - ne tokie jau svarbūs.

ragai

Beje, ranktūris patogus važiuojant keliu, kur dažnai nereikia perjunginėti pavarų. Važinėjimui mieste aš jį laikyčiau pakeltą, nes kitaip nelabai patogu įjungti antrą pavarą.
Tiesa, teko pagalvoti prieš pajudant, nes iš vairuotojo vietos niekaip nepavyko įžvelgti automobilio priekio. Taigi, įsigijęs tokį automobilį vieną dieną skirčiau važinėjimui tuščioje aikštelėje, kad ir nematydamas priekio galėčiau pajausti automobilio gabaritus.

Pajudėjęs supratau, kad automobilis triukšmingas. Bandomasis modelis turėjo 1,9 l dyzelinį variklį, tad kelionėje aiškiai girdėjosi ne tik padangų, bet ir variklio keliamas garsas. Mieste, kur automobilių gausu, to gal ir nepastebėtum, bet pasukęs į nuošalesnį keliuką supranti, kad triukšmas erzina. Beje, niekaip nesupratau, kokiu garsumu reikia klausyti muzikos, nes garsas skambėjo kažkaip keistai, todėl galiausiai radiją apskritai išjungiau.

panele
Taip pat kietoka „Roomsterio" pakaba. Važiuojant asfaltu netrukdo, tačiau prastesniame keliuke norėtųsi daugiau minkštumo ir stabilumo.

Patiko, kad varikliukas dirbo tvarkingai ir į akseleratoriaus paspaudimą reaguodavo greitai. Nežinau, kaip būtų su silpnesniu agregatu, tačiau 1,9 l dyzelio miestui turėtų užtekti. Juo labiau, kad „Roomsteris" - tikrai ne lenktyninis automobilis.

Vairas ir stabdžiai nenuvylė: automobilis ir stojo laiku, ir posūkius įveikėme be problemų.
„Roomsterio" paminos minkštos, o sankabos nuspaudimas galėtų būti trumpesnis. Beje, pastebiu, kad daugelio naujų automobilių paminos minkštos, tad grįžus į savo 2005 m. „Fiestą" tenka vėl pratintis prie „kietų" paminų.

Jeigu nepatinka maigyti sankabą, galima pirkti „Roomsterį" su automatine pavarų dėže. Žinoma, modeliai su APD kainuoja panašiai kaip ir modeliai su dyzeliniais varikliais. Be to, APD nėra baziniame „Roomsterio" variante.

bendras
Automobilio bandymas ir nuolatinė eksploatacija skiriasi, tačiau net ir apsukus porą ratų galima susidaryti bendrą įspūdį. Sąžiningai pasakysiu, kad „Roomsteriu" šiek tiek nusivyliau. Turbūt todėl, kad į saloną ėjau jau kažko tikėdamasis. Nenoriu pasakyti nieko blogo - tai tikrai įdomus, erdvus ir neblogą sąrangą (išskyrus bazinį modelį) turintis automobilis. 4-5 asmenų šeima jame net ir ilgesnėje kelionėje turėtų jaustis patogiai, tačiau man norėjosi kažko daugiau. Gal rasiu kitame modelyje?

Laukite tęsinio.

V. Misevičius

Naujus Škoda automobilius galite įsigyti UAB Baltieva

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kaip išsirinkti pirmą automobilį?

Kaip jaunam vairuotojui išsirinkti automobilį, kuris vėliau netaptų galvos skausmu.

Sėkminga byla suformavo precedentą: dabar automobilių pardavėjams reikia būti atidesniems

Išskirtinė byla, kai klaipėdietė iš automobilio pardavėjo prisiteisė pinigus už ką tik įsigytą ir pakeliui sugedusią transporto priemonę privertė suklusti jų pardavėjus

Ko nepamiršti pardavus automobilį

Pasitaiko atvejų, kai įsigiję automobilį naujieji jų savininkai neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naudotą automobilį?

Ekspertai išskiria pagrindinius aspektus, į kuriuos pataria atsižvelgti renkantis pirkti naudotą automobilį.

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

„RAF“ automobilių gamykla, Jelgava

Šiandien žodis „Latvija", daugeliui asocijuojasi su ...

Patys keisčiausi projektiniai modeliai

Projektiniai modeliai naudojami jau labai seniai...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...