Jeigu pirksite naudotą automobilį
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP1592__Large_

Pirkti naują automobilį daugeliu atveju yra paprasčiau. Automobiliai būna nauji, ką tik iš salono, su garantijomis ir t. t. Deja, mūsų regione tai vis dar lieka daugelio vairuotojų „žydra svajonė", tad perkant transporto priemonę tenka dairytis į antrinę rinką ir siūlomus modelius. Čia, kaip jau ne kartą esame rašę, prasideda savotiška loterija. Modernėja ne tik automobilių technologijos, bet ir jų priežiūrai skirtos priemonės, todėl dažnas pardavėjas prireikus gali „pagydyti" savo automobilio variklį ar transmisijos mazgus naudodamas tepalams skirtus priedus ar papildus.

Deja, šis „gydymas" labai trumpalaikis ir po kokio tūkstančio kilometrų gali paaiškėti, kad reikia rimto remonto arba net keitimo.

Nedžiugina ir faktas, kad ganėtinai sunku nustatyti, ar variklį buvo pilta priedų. Kartais tai pavyksta padaryt tik pakeitus tepalus arba variklį išrinkus.

Priedai, kurių sudėtyje yra molibdeno, tepalui ir variklio detalėms suteikia tamsiai pilką atspalvį, o jeigu buvo naudoti priedai su variu, bus geltonai rudų mikropriemaišų.

Labai geri specialistai gali tiksliai nustatyti, ar buvo naudojami priedai, tik palyginę šalto ir sušilusio variklio veikimą. Deja, tokių mažai ir jų reiktų paieškoti, bet kai kuriuos momentus galite pabandyti nustatyti patys.

Paleidžiant šaltą variklį gali girdėtis būdingas kalimas, atsirandantis susidėvėjus cilindrų ir stūmoklių grupės detalėms. Varikliui sušilus priedai pasiekia darbinius paviršius, sutepa juos ir kalimas dingsta.

Pagal nuodegų ant išmetamojo vamzdžio ir uždegimo žvakių spalvą - tokiu atveju jos pasipuoštų neįprastomis spalvotomis apnašomis - taip pat galima nustatyti, ar buvo naudoti priedai. Tiesa, žvakės pakeisti spalvą gali ir naudojant prastą ar įtartinos kokybės kurą, tad šito su naudotais priedais tiesiogiai sieti negalima. Tiesa, tenka pripažinti, kad ir kiti išvardyti būdai nėra absoliučiai patikimi ir gali nepavykti nustatyti priedų naudojimo fakto. Ar buvo naudoti priedai, tikrai galima atsakyti tik po spektrinės variklio tepalo analizės, tačiau jos atliekamos tik specialiose laboratorijose.

Priedų ir papildų naudojimas turi dar vieną neigiamą veiksnį. Kai kurie jų labai gerai atlieka savo funkciją ir taip sutvirtina darbinius detalės paviršius, kad vėliau, remontuojant paprastais instrumentais grąžinti detalei pradinę išvaizdą gali ir nepavykti. Tokias detales anksčiau ar vėliau remontuoti teks. Juk priedų buvo pilama ne tada, kai detalė dar buvo nauja, o tada, kai ji buvo gerokai pasidėvėjusi. Jeigu priedai būtų buvę naudojami nuo pat pradžių, jie tikrai būtų apsaugoję detalę, tačiau pavėluotai supilti jie tik pagreitina tai, kas neišvengiama - rimtą remontą. Deja, bet apie tokias laikinas priemones paprastai sužinoma tik detalei galutinai susidėvėjus.

Taigi rinkdamiesi naudotą automobilį, nepatingėkite susirasti gerą variklių specialistą ar patikimą servisą. Savo darbą išmanantys žmonės greičiau už jus pastebės įtartinus dalykus ar keistus variklio garsus. Tokiu atveju jums beliks susirasti kitą, abejonių nekeliantį, automobilį. Sutikite, kad tai tikrai pigiau ir paprasčiau, negu remontuoti nesėkmingai įsigytą transporto priemonę.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Taip pat autoreviu.lt skaitykite:

 

Keletas patarimų perkantiesiems naudotą automobilį

Renkamės naudotą automobilį - kaip vėliau išvengti išlaidų

Patarimai automobilį perkančioms moterims

Perkam dėvėtą automobilį

Kaip nesuklysti perkant automobilį

Automobilių išperkamoji nuoma: ką reiktų žinoti ir įvertinti perkant automobilį

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: