Kaip atgauti prarastą vairuotojo pažymėjimą
Atnaujinta: 2020-03-09
  • vairuotojo-pazymejimas

Praradus vairuotojo pažymėjimą, teks ne tik kuriam laikui atsisveikinti su automobiliu: papildomai gali reikėti pasitikrinti sveikatą, gauti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą bei išklausyti papildomo vairuotojų mokymo kursus. Jei teisė vairuoti buvo atimta metams ar ilgiau - teks iš naujo perlaikyti ir teorinį bei praktinį vairavimo egzaminą VĮ „Regitra". Papildomi vairuotojų mokymai gali būti skiriami ir pradedantiesiems vairuotojams (neturintiems 2 metų stažo), pažeidusiems KET taisykles. Neišklausę papildomų kursų, tokie „žalieji" negali gauti nuolatinio, 10 metų galiojančio vairuotojo pažymėjimo.

 

Dokumentai, kuriuos reikia pateikti norint atgauti vairuotojo pažymėjimą

Praėjus bausmės laikui, į policijos padalinį, kuriame buvo nuspręsta atimti vairuotojo pažymėjimą, vairuotojas turi pristatyti:

1) Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

2) Sveikatos patikrinimo pažymą.

3) Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.

4) Papildomų vairuotojų mokymo kursų baigimo pažymėjimą.

5) Išlaikytų teorinio ir praktinio vairavimo egzamino „Regitroje" pažymėjimus (tik jei teisė vairuoti buvo atimta metams ar daugiau).

 

Ar reikia iš naujo pasitikrinti sveikatą?

Praradus vairuotojo pažymėjimą, pasitikrinti sveikatą privaloma iš naujo tik tuomet, jei teisė vairuoti buvo atimta dėl to, kad vairuotojas vairavo neblaivus. Tokiu atveju į pažymą, apribojimuose yra įrašoma, kad vairuotojas vairavo neblaivus. Sveikatos pažymą galima gauti pas savo šeimos gydytoją, licenciją turinčioje gydymo įstaigose arba užsisakyti internetu, pavyzdžiui, svetainėje www.sveikatospazymos.lt.

 

Kaip gauti sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą?

AM, A1, A2, A, B1, B ir BE vairuotojams išduotas pirmosios pagalbos sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas galioja neribotai, todėl naujo nereikia. Tuo tarpu C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE kategorijų vairuotojams sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas galioja 3 metus, todėl jeigu jis pasibaigęs - reikės iš naujo išklausyti pirmosios pagalbos kursą.

Jei teisė vairuoti buvo atimta dėl to, kad vairuotojas vairavo arba įvykdė pažeidimą būdamas neblaivus arba apsvaigęs, teks išklausyti ir mokymus apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai. Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimas suteikiamas išklausius privalomuosius sveikatos mokymus sveikatos įstaigoje arba vairavimo mokykloje. Pirmosios pagalbos mokymo kursų kaina - apie 45 Lt, mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai - apie 70 Lt.

 

Papildomi vairuotojų mokymo kursai

Papildomus vairuotojų mokymus organizuoja daug vairavimo mokyklų, jų sąrašą rasite čia. Mokymai paprastai trunka vieną dieną, daugiausiai - dvi, jų kaina - apie 600 litų. Mokymo kursą sudaro: 45 minučių teorijos kursas, 90 minučių psichologijos kursas, 45 minučių praktinio saugaus, ekonomiško ir ekologiško vairavimo mokymas B kategorijos transporto priemone, 45 minučių trukmės individualus padaryto (-ų) KET pažeidimo (-ų) analizavimas su psichologu bei galutinis žinių patikrinimo testas.

 

Registruodamasis į papildomus vairuotojų mokymus, asmuo turi pateikti:

1) Administracinio teismo sprendimą arba policijos nutarimą, kuriuo remiantis jam buvo taikyta administracinė atsakomybė.

2) Vairuotojo pažymėjimą (jei jis nėra atimtas).

3) Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

4) Pažeidimo aprašą (jį galima atsinešti arba užpildyti mokykloje).

 

Egzaminų perlaikymas „Regitroje"

Jei teisė vairuoti buvo prarasta metams ar daugiau, teks perlaikyti teorinį ir praktinį egzaminą VĮ „Regitra". Jiems galima pasiruošti savarankiškai, tačiau norint išlaikyti egzaminus rekomenduojama  pasikartoti Kelių eismo taisykles, spręsti testus (www.ketbilietai.lt) ir keletą valandų vairuoti su vairavimo instruktoriumi.

 

Registruotis į egzaminą galima internetu arba paskambinus telefonu 8 700 55 151. Teorinio žinių patikrinimo kaina - 35 litai, B kategorijos praktikos egzamino -  107 Lt. Atvykus į teorinį ar praktinį vairavimo egzaminą, reikia pateikti šiuos dokumentus:

1) Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

2) Sveikatos patikrinimo pažymą.

3) Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą.

4) Galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jis anksčiau buvo išduotas.

 

Vairuotojo pažymėjimo grąžinimas ankščiau laiko

Praėjus ne mažiau, kaip pusei paskirtojo laiko, vairuotojas gali pateikti prašymą nuobaudą paskyrusiam pareigūnui atsiimti atimtą vairuotojo pažymėjimą ankščiau laiko. Tiesa, tuomet teisės vairuoti atėmimo laikotarpiu asmuo neturi būti padaręs nė vieno teisės pažeidimo. Prašyme turi būti nurodyta, kodėl asmeniui reikalingas vairuotojo pažymėjimas. Pavyzdžiui, jis gali būti būtinas su darbu susijusioms funkcijoms atlikti. Atvykęs pareiškėjas su savimi turi turėti visus ankstesniame skyriuje išvardintus dokumentus. Policijos pareigūnas, patikrinęs prašyme išdėstytas aplinkybes ir pridedamus dokumentus, priima sprendimą grąžinti arba atsisakyti grąžinti vairuotojo pažymėjimą.

UAB Drivinged informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną