Kaip elgtis kai susidūrimas neišvengiamas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 7__Small_

Nepaisant visų planuojamų ir jau taikomų saugos priemonių, eismo įvykių šalyje vis dar fiksuojama nemažai. Labai jums to nelinkime, bet jeigu taip atsitiks, kad susidūrimas bus neišvengiamas, siūlome jums įsiminti keletą taisyklių, turinčių padėti sumažinti visus galimus avarijos padarinius.

Avarija

Dažniausiai susidūrimai įvyksta tada, kai automobilis tampa nevaldomas ir žmogiškų sugebėjimų bei reakcijos norint užkirsti kelią katastrofai nebeužtenka.

Nemažai vairuotojų stresinėje situacijoje visų pirma galvoja ne apie save, o apie automobilį, todėl prima klaidingus sprendimus, kurie kartais baigiasi labai liūdnai. Atminkite - svarbiausia avarijoje išsaugoti savo ir kitų žmonių gyvybes. Automobilių dar bus galima įsigyti ne vieną, jei tik bus kas juos vairuoja ar bus ką vežti...

Artėjant susidūrimui vairuotojas per kelias sekundes turi rasti atsakymą į patį svarbiausią klausimą - kaip išlikti jei ne sveikam, tai bent gyvam.

1.Visų pirma artėjant neišvengiamam susidūrimui, perspėkite apie tai kitus eismo dalyvius garso ir šviesos signalais. Informacija suteiks jiems daugiau laiko pasirinkti geriausią ir mažiausiai pavojingą tolesnių veiksmų variantą.

2. Jeigu automobilis susidurs kaktomuša, o jūs sėdite keleivio vietoje ir jau prisisegęs diržu, skubiai rankomis užsidenkite veidą. Ypač saugokite akis. Nepaisant to, kiek automobilyje saugos pagalvių, papildoma apsauga rankomis nepakenks.

3. Jeigu jūs sėdite keleivio vietoje, bet diržo neprisisegę, skubiai šonu gulkitės ant greta esančios keleivio sėdynės: tai leis išvengti galimai atitrūksiančių ir skrisiančių daiktų keliamo pavojaus. Labai dažnai avarijose žmonės nukenčia ar ne žūva atsitrenkę į šonines automobilio dalis arba užkabinti atlėkusio nepritvirtinto daikto.

4. Jeigu jūs - vairuotojas, stenkitės patraukti kojas kaip galima toliau nuo paminų. Naujausi automobiliai turi papildomas apsaugas ir vairuotojo kojoms, tačiau tokių transporto priemonių mūsų keliuose - vienetai. Absoliuti dauguma automobilių turi tik po vieną ar dvi saugos pagalves, tad savo saugumu tenka rūpintis patiems.

5. Jeigu gresia šoninis susidūrimas, stipriai įsikibkite rankomis į ranktūrį ar vairą, nes priešingu atveju galite nuskrieti į automobilio dureles ar stiklą. Vairuotojams tokiu atveju tenka ypač svarbus vaidmuo, nes po susidūrimo reikia neprarasti savitvardos ir būti pasirengusiam staigiems manevrams ar ekstremaliam stabdymui.

Pradedantys vairuotojai įsitikinę, kad smūgiai iš galo beveik nekelia pavojaus. Tai - pavojingai klaidinga nuomonė. Tokie susidūrimai ypač pavojingi tiems, kurių automobiliuose nėra atramų galvoms arba jos neištrauktos. Smūgio metu žmogaus galva staigiai pradeda judėti atgal, o kūnas lieka vietoje, tad be galvos atramos galima tiesiogine to žodžio prasme nusisukti sprandą.

6. Jei pastebėjote iš paskos važiuojančią transporto priemonę ir supratote, kad susidūrimo išvengti nepavyks, stipriai įsikibkite vairo ir būkite pasirengę po smūgio skubiai keisti automobilio judėjimo kryptį bei pasiruoškite spausti stabdį. Kai kuriais atvejais išvengti susidūrimo galima staigiai padidinus greitį, bet žiūrėkite, kad tokiu atveju patys nesukeltumėt avarijos.

7. Jeigu stovite sankryžoje ir matote, kad į jus tuoj įvažiuos, atleiskite stabdį - tai sušvelnins smūgį. Tiesa, iškart po susidūrimo vėl jį skubiai nuspauskite, kad automobilis nenulėktų per toli į gatvę ar priešingą juostą. Stipriai įsiremkite į vairą, nugarą prisispauskite prie pat nugarėlės, galvą prispauskite prie atramos ir laukite to, kas neišvengiama. O paskui imkitės atitinkamų veiksmų situacijai sureguliuoti.

8. Prieš pat susidūrimą reiktų nuspausti garso signalą ir įjungti „avarinį". Taip apie artėjančią (ar ką tik įvykusią) avariją bus perspėti kiti eismo dalyviai.

 

Labai tikimės ir linkime, kad praktikoje jums šių patarimų neprisireiktų. Gero kelio.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama


Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: