Kaip parduoti savo automobilį?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP6863__Large_

Paprastai žiemą tik planuojama pirkti automobilį, o veiksmas prasideda pavasarį. Tada sukrunta ir automobilių pirkėjai, ir pardavėjai. Apie tai, į ką reikia atkreipti dėmesį ir ką įvertinti perkant automobilį, jau esame rašę, tad šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip neapsigauti parduodant savo turimą transporto priemonę.

Paruošimas

Bene pirmas klausimas - kaip tinkamai paruošti automobilį pardavimui? Kurias detales reiktų pakeisti, ką sureguliuoti?

Pirmiausia reikia pasirūpinti aiškiausiai matomomis ir girdimomis problemomis. Galimas pirkėjas tikrai pastebės varvantį tepalą arba išgirs triukšmaujančias pakabos detales. Tokius dalykus reikia sutvarkyti, nes laiku nepasirūpinus vėliau teks arba mažinti kainą, arba ilgokai laukti pirkėjo.

Jeigu variklis dirba netolygiai, nusiteikite, kad gali tekti apsilankyti servise. Savarankiškai jūs jo, greičiausia, nesureguliuosite. Patys galite pasirūpinti, kad tepalas ir kiti techniniai skysčiai būtų reikiamame lygyje. Sutikite, kad automobilis pirkėjui paliks žymiai geresnį įspūdį, jeigu prietaisų skydelyje nedegs lemputės, informuojančios apie per mažą aušinimo skysčio kiekį arba neveikiančią ABS sistemą.

Jeigu automobilį parduodate vasarą, labai svarbu, kad jame veiktų kondicionierius (jei toks yra). Kondicionierių remontas - malonumas ne iš pigiųjų, tad pastebėjęs tokį gedimą pirkėjas tikrai norės sumažinti kainą.

Jeigu parduoti neskubate ir kainos mažinti nenorėtumėte, galima automobilį papildomai patikrinti ar net pereiti techninę apžiūrą. Turėdami rankose ką tik atliktos techninės apžiūros išvadas automobilį parduosite greičiau ir kainos nereiks mažinti. Be to, patys apie savo automobilį žinosite viską, tad net galėsite jam suteikti garantiją (nors tai ir nebūtina) ir apsisaugoti nuo kainą mėginančių numušti ir įvairiausių defektų prisigalvojančių „visų sričių specialistų".

Pristatome visuomenei

Tinkamai pateiktą automobilį greičiau parduosite.

Atminkime paprastą tiesą - automobilį pristatyti reikia nuplautą ir išvalytą. Būtinai pasirūpinkite automobilio salonu - jis turi būti išvalytas ir išblizgintas. Pamatęs švarų saloną potencialus pirkėjas apie jus pradės galvoti kaip apie tvarkingą ir savo automobilį tausojantį vairuotoją. Tokiu atveju salono švara jam asocijuosis ir su automobilio techniniu tvarkingumu. Jeigu siūlomas purvinas ir neprižiūrėtas automobilis, pirkėjas susidaro neigiamą nuomonę. Matydamas purviną transporto priemonę jis įsivaizduoja, kad ir techniškai ji netvarkinga: variklis leidžia tepalus, važiuoklė barška ir t. t. Dar vienas įdomus psichologinis momentas - atrodo, kad švarus automobilis važiuoja tyliai ir lygiau, mažiau jaučiami kelio nelygumai.

Salone turi veikti visos ten esančios opcijos - valytuvai valyti, krosnelė šildyti, elektra valdomi langai klausyti mygtukų, magnetola groti ir t. t. Tai ypač svarbu apynaujuose automobiliuose, nes pirkdamas tokį pirkėjas iškart nori gauti ir „visą jam priklausantį vairavimo patogumą".

Būkite atsargūs

Bene rimčiausia problema, su kuria susiduria automobilių pardavėjai - sukčiai ir plėšikai. Žinomas ne vienas atvejis, kai automobilių (ypač prabangių) pirkėjais apsimetę asmenys nuvarydavo automobilį per „bandomąjį važiavimą" arba tiesiog atimdavo jį panaudodami jėgą.

Tiesa, ne visi naudoja jėgą. Kai kurie sukčiai taiko psichologinį spaudimą ir taip mėgina numušti automobilio kainą. Dažniausiai tokie „pirkėjai" veikia grupėmis. Prieina vienas „žinovas", vėliau prisijungia antras, trečias, savininkui pradedama pasakoti apie jo automobilių trūkumus, prastą išvaizdą, dažnus gedimus ir pan.

Dar vienas galimas sukčiavimo variantas - techninis automobilio patikrinimas. Sukčiai pasiūlo nuvaryti automobilį į servisą, tačiau pardavėjas nežino, kad servise dirba sukčių bendrininkai. Žinoma, diagnostika tokiame servise ras gausybę „paslėptų trūkumų". Ypač tokiu atveju rizikuoja senesnių ar avarijose buvusių automobilių savininkai. „Specialistai" pasistengs tokiose transporto priemonėse rasti visus įmanomus trūkumus.

Jeigu pirkėjas siūlo nuvaryti ir patikrinti automobilį servise, sutikite. Tik nevažiuokite į pirkėjo siūlomą. Laimė, servisų pasirinkimas didelis, tad tikrai rasite tokį, kuriame nebus „pažįstamų specialistų". Tokiu atveju automobilio apžiūra bus beveik objektyvi.

Tikimės, mūsų patarimai padės Jums pelningai parduoti transporto priemonę.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: