Kaip tinkamai susiruošti į kelionę automobiliu žiemą – 2 dalis
Atnaujinta: 2020-03-09
  • ziema

Tęsiame mūsų bičiulių iš „Išgyvenimo mokyklos" parengtų patarimų apie tai, kaip žiemą saugiai keliauti automobiliu ir tinkamai pasirengti galimiems nemaloniems netikėtumams, patarimų ciklą. Šiandien pristatome antrą dalį.

Žiema, nors ir labai gražu metų laikas, tačiau taip pat tai yra pavojingiausias metų laikas keliauti automobiliu. Ankstesniame straipsnyje apžvelgėme kaip reikėtų tinkamai pasiruošti kelionėms, tačiau visada išlieka tikimybė dėl savo ar dėl kito vairuotojo kaltės nulėkti nuo kelio. Kai supratote, kad nepajudinamai įstrigote šalikelėje:

Išsikvieskite pagalbą. Jei įmanoma, skambinkite 112 iš savo mobiliojo telefono. Prisistatykite, kaip galima tiksliau nusakykite savo buvimo vietą, kiekvieno keleivio būklę ir problemą, su kuria susidūrėte .

Griežtai laikykitės telefonu gaunamų instrukcijų. Jums gali būti liepta likti ten, kur esate, kol atvyks pagalba.

Nepadėkite ragelio, kol tiksliai neišsiaiškinote, ką turėtumėte daryti toliau, kokių veiksmų ir kada bus imamasi Jums padėti.

Jei turite palikti transporto priemonę, užrašykite savo vardą, pavardę, adresą, telefono numerį ir kryptį ar gyvenvietę į kurią patraukėte. Popieriaus lapą palikite viduje, po priekiniu stiklu - ten jis bus aiškiausiai matomas.

Pasirūpinkite, kad jus būtų galima lengviau surasti. Iškelkite fluorescencinę liemenę (iš rinkinio) ant automobilio antenos arba pakabinkite iškišę ją pro langą. Patikrinkite ar vėjas jos nenupūs. Esant reikalui, pritvirtinkite ją papildomai. Naktį palikite įjungtą šviesą automobilio salone. Ji naudos mažiau elektros negu automobilio išorės apšvietimai, tačiau gelbėjimo ekipažai gali pamatyti mažą švyturį iš pakankamai didelio atstumo. Siekdami taupyti baterijas, žibintuvėliu signalizuokite tik jei išgirsite artėjant transporto priemones. Jei esate ne vienas, sudarykite budėjimo grafiką, kad visą laiką vienas žmogus būtų budrus ir galėtų signalizuoti atvykstantiems gelbėtojams.

Jeigu tik įmanoma, likite savo transporto priemonėje - ėjimas per audrą gali būti labai pavojingas. Žiemą, spaudžiant šalčiui arba sningant jūs galite pasiklysti ar netekti jėgų. Krintantis sniegas gali užpustyti pėdsakus ir gelbėtojams bus sunkiau Jus rasti. Atminkite -automobilis yra geras prieglobstis, saugantis nuo vėjo ir, kažkiek, nuo šalčio.

Pasitikrinkite savo maisto atsargas. Taip aiškiai matysite, ką turite ir galėsite paskirstyti taip, kad maisto užtektų kaip galima ilgesniam laikui.

Laukite pagalbos.

Išgyvenimo patarimai:

Jei užklimpote, venkite pernelyg daug judėti - sniego kasimas arba automobilio stūmimas per pūgą reikalauja daug pastangų. Nerizikuokite taip sulaukti širdies priepuolio (ypatingai aktualu vyresnio amžiaus žmonėms) ar susižeisti. Taip dirbdami sukaisite ir suprakaituosite. Šlapi drabužiai praranda šilumos izoliacines savybes, todėl kyla hipotermijos grėsmė.

Šviežias oras: geriau būti vėsiai ir budriam, nei šiltai ir mieguistam. Sniegas gali užblokuoti Jūsų automobilio išmetimo sistemą, tokiu atveju mirtinos anglies monoksido dujos pateks į Jūsų automobilio saloną. Užveskite variklį dešimčiai minučių maždaug kas valandą ir įsitikinkite, kad išmetamasis vamzdis nėra užblokuotas sniego. Laikykite langą pravirą, kai variklis užvestas. Štai viena maža gudrybė, kurią naudoja stovyklautojai: suvalgykite kaloringą užkandį prieš eidami miegoti, kad skatintumėte metabolizmą (šilumos gamybai). Jei atsibudote dėl šalčio, suvalgykite dar kaloringo maisto ir užsiklokite papildomą antklodę, ar apsivilkite dar vieną sluoksnį rūbų.

Laikykite kojas pakeltas nuo grindų, jei automobilio šildymas yra išjungtas.

Niekada nepalikite užvesto variklio prieš eidami miegoti.

Jei turite atsitraukti nuo automobilio per pūgą, pririškite vieną virvės galą prie automobilio, kitą aplink juosmenį, kad rastumėte kelią atgal.

Apsirenkite šilčiau prieš tai, kai Jums pasidarys šalta. Lengviau yra išlaikyti kūno šilumą, nei vėl sušilti, kai sušalote. Atlaisvinkite drabužius, kad šiluma galėtų cirkuliuoti. Nusiimkite visus metalinius papuošalus, nes metalas traukia šaltį.

Jokiu būdu nevartokite alkoholio, nes jis tik sukelia apgaulingą šilumos įspūdį, o iš tikrųjų sutirština Jūsų kraują, dėl ko padidėja tikimybė sušalti. Be to, atvykus policijai Jūsų gelbėti, reikės kažkaip pasiaiškinti, kad gėrėte tik po to, kai užstrigote.

Nesitikėkite komforto - Jūsų tikslas yra išgyventi, kol sulauksite pagalbos.

„Išgyvenimo mokykla"

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: