Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje – prevencinė priemonė „Ruošk ratus žiemai“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • padangos_2

Š. m. rugsėjo 30-spalio 3 d. Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje, degalinėse „Statoil", veiks mobilūs automobilių padangų patikrinimo punktai. Juose vairuotojai galės nemokamai pasitikrinti padangų protektoriaus gylį ir pasikonsultuoti su profesionalais, kaip teisingai pasirinkti, prižiūrėti ir naudoti padangas. Padangų saugumui skirtą akciją „Ruošk ratus žiemai" organizuoja socialinė kampanija „Praleisk.lt", padangų gamintoja „Goodyear", Lietuvos policija ir degalinių tinklas „Statoil Lietuva".

„Dabar pats laikas priminti vairuotojams apie padangų saugumą. Netinkamos, per daug nusidėvėjusios ar nekokybiškos padangos gerokai pailgina automobilio stabdymo kelią, ypač tokiu metų laiku kaip ruduo, kai keliai dažnai būna šlapi, - sakė Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis. - Žiemą, kai keliai apsnigti ir apledėję, padangų kokybės reikšmė dar labiau padidėja. Raginame vairuotojus kitą savaitę pasinaudoti galimybe savanoriškai pasitikrinti savo automobilių padangas. Kartu vairuotojams primename, kad artėja laikas keisti vasarines padangas į žiemines".

„Praleisk.lt" - tai socialinė kampanija, kurios pagrindinis tikslas yra sumažinti avaringumą Lietuvos keliuose, ypač - pėsčiųjų perėjose, bei ugdyti supratingumą ir pagarbą tarp pėsčiųjų ir vairuotojų. Pasak „Praleisk.lt" atstovų, inicijavusių vairuotojams skirtą akciją „Ruošk ratus žiemai", šaltasis sezonas atneša iššūkių visiems eismo dalyviams. Mobiliuose padangų patikrinimo punktuose bus teikiama informacija apie tai, kokį pavojų gali kelti nudėvėtos, netinkamai parinktos padangos. Keli ar keliolika papildomų metrų, kuriuos automobilis slysta dėl nusidėvėjusių padangų, gali būti lemtingi ir kainuoti gyvybes.

Akcijoje dalyvaujančios padangų gamintojos „Goodyear" pardavimų vadovas Baltijos šalyse Elmantas Latkauskas primena, kad padangų sukibimo su keliu plotas priklauso nuo protektoriaus gylio. „Įprastai šis plotas yra tik vieno delno dydžio. Ir kuo labiau padangos nudėvėtos, tuo labiau mažėja šis ir taip nedidelis plotas. Padangos, kurių protektoriaus gylis net nesiekia leidžiamo minimumo, yra pavojingos eismo saugumui. Gaila, kad šį pavojų vairuotojai dažnai įvertina per vėlai, - teigė E. Latkauskas. - Kviečiame vairuotojus išnaudoti galimybę nemokamai pasitikrinti padangas ir pasikonsultuoti su profesionalais."

Akcijos „Ruošk ratus žiemai" organizatoriai yra numatę ir siurprizų: trijuose miestuose bus apdovanota po vieną atsakingą vairuotoją, pasitikrinusį padangas. Laimingiesiems atiteks vertingas ir saugus prizas - kokybiškos žieminės „Goodyear Ultragrip Ice+" padangos.

Mobilūs padangų tikrinimo punktai veiks „Statoil" degalinėse: ► Rugsėjo 30 d. (pirmadienį) - Klaipėdoje, Minijos g. 90. ► Spalio 1 d. (antradienį) - Kaune, Savanorių pr. 321. ► Spalio 3 d. (ketvirtadienį) - Vilniuje, Geležinio Vilko g. 2A.

LKPT informacija

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Nauji traktoriai

Naujo traktoriaus charakteristikos. Kaip išsirinkti naują traktorių, kokios inovacijos pagerino šiuolaikinių traktorių eksploatavimą

Išsamus žieminių padangų pirkimo gidas

Ne tik oro sąlygos, bet ir padangų raštas bei jų mišinys turi įtakos, ar spėsite laiku sustoti ir išvengti nelaimės.

Svarbiausi žingsniai ruošiant automobilį žiemai: vien apie padangas galvoti nepakanka

10 žingsnių, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai.

Autoreviu.lt baigė ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Priminsime, kad pavasarį mūsų automobiliukas buvo apmautas

Naujoji padanga „MICHELIN X-ICE North 3“

Sutrumpėjo „MICHELIN X-ICE North 3" stabdymo kelias ant ledo

Ratlankių lyginimas

Kaip jau esame rašę, laikai keičiasi ir dažnas automobilis „apmaunamas" dideliais...

Autoreviu.lt pradėjo ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Jeigu automobilis senesnis, geros padangos yra tiesiog būtinos...

Nauja „Michelin“ A ir B klasės sunkvežimių padangų serija leis sutaupyti iki 515 l degalų

Vasario mėn. antrinėje padangų rinkoje pristatytos sunkvežimių padangos „Michelin X® Line

Žiema, lijundra, plikledis ir kiti pavojai

Kaip elgtis, kad žiemos keliai nekeltų pavojaus

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: