Kokie automobiliai tinka moterims?
Atnaujinta: 2020-03-09
 • bunikis_
 • Micra_
 • 206
 • mini_crossover_3__Small_
 • z4_
 • infi
 • tt
 • suzuki
 • x3
 • rav_
 • porshe_

Stereotipinė nuomonė apie blogas vairuotojas, ypač – blondines, sena kaip automobilis. Tiesa, šįkart blondinė siejama protiniais moterų sugebėjimais, ne plaukų spalva. Pasitaiko vyrų, teigiančių, kad moteris prie vairo – mirtis už posūkio, net jei dauguma pačių prasčiausių prognozių neišsipildo. Keista, kad tokie asmenys pamiršta kažkada patys pirmą kartą sėdę prie vairo, kad ir jiems plačios miestų gatvės kėlė tik nerimą.

Kita vertus, vairuotoja į automobilį žiūri visai kitaip negu vairuotojas. Matyt, todėl vyrauja nuomonė, kad visiškai nesunku atskirti moters vairuojamą automobilį. Užpakalinio vaizdo veidrodėlis bus nukreiptas taip, kad vairuotojas galėtų matyti save. Vairo apdailoje bus likę keli nagai, o ant priekinio stiklo kabės lipdukas „Atleisk stovėjimo paminą“. Oro gaiviklis – pati vairuotoja, o šalia užpakalinio stiklo būtinai bus koks nors minkštas žaislas. Po sėdyne nesunkiai galima rasti auskarą, ant techninio paso užrašytas kirpėjo telefonas ir pan.

Dar vienas stereotipas: moteriškas automobilis turi būti mažas, raudonos ar rožinės spalvos. Gyvenime viskas kitaip. Moterys drąsiai renkasi ne tik mažus automobiliukus, joms patinka ir galingi sportiniai automobiliai ar net agresyvūs visureigiai. Žinoma, išimčių pasitaiko. Kartais gamintojams pavyksta sukurti tikrai moterišką automobilį.

Kalbant apie stereotipus – dažnas vyras įsitikinęs, kad prabangų automobilį vairuojanti moteris turi turtingą tėvą, vyrą ar bent meilužį. Kažkodėl vyrai nenusiteikę pripažinti, kad gausu protingų, neblogai uždirbančių moterų, galinčių nusipirkti pačius brangiausius automobilius. Žinoma, dauguma moterų vairuoja paprastus standartinius, kasdienius automobilius.

Standartiniu moterišku automobiliu galima vadinti „Nissan Micra“. Jo specifinis dizainas išsiskiria mašinų sraute. Kylančios bangos įvaizdis tarsi apima visą automobilį, po savimi slėpdamas erdvų ir patogų saloną, kuriame laisvai telpa keturi suaugę keleiviai.

 

micra

Nuo jo neatsilieka „Peugeot 206“. Sunku įsivaizduoti suaugusį vyrą prie jo vairo. Automobilis atrodo per daug moteriškas.

206

Taip pat su moterimis dažnai siejamas „BMW MINI Cooper“. Tai keistoka, nes yra įvairių šio automobilio modifikacijų, kai kurios tikrai tiktų vyrams. Be to, automobilio dizainas daro jį tokį pat unikalių kaip ir jo šeimininką, tikriausia todėl šį modeliuką mėgsta merginos.

mini

Pas mus kiek rečiau, tačiau pasaulyje dažnai galima sutikti BMW Z4 vairuojančių merginų. Agresyvus automobilio dizainas ir charakteris patiko dailiosios lyties atstovėms. Kita vertus, jo išorė taip ir buvo kuriama, kad trauktų aplinkinių dėmesį. Dizaineriai su šia užduotimi susitvarkė, automobilis išėjo pastebimas, bet nelabai praktiškas.

4

„Infiniti G37“ – užpakaliniais ratais varomas keturvietis kupė debiutavo 2007 m. tarptautinėje Niujorko automobilių parodoje. Europą pasiekė vėliau, bet iškart tapo moterų numylėtiniu, bet dažniau prie šio automobilio vairo sėdi vyrai.

37

Automobilis „Audi TT“ nuo pat pasirodymo 1998 m. tapo kultinis. Keista, kad ši galinga ir agresyvi mašina buvo pavadinta moteriška. Kita vertus, kažkuo moteris ji labai traukia, nes prie TT vairo dažniausia tenka matyti dailiosios lyties atstovių.

tt

Taip pat moterims labai patinka „Suzuki Jimny“. Nedidukas visureigis, lengvai laviruojantis sausakimšose miesto gatvėse, su juo lengva rasti vietos ten, kur tikrai netilptų vyriškas visureigis.

suzuki

Palyginti naujas BMW X3 taip pat populiarius tarp moterų. Beje, jo paklausai iškilo rimtas pavojus. Ir ne tik dėl pasaulinės krizės. Neseniai pasirodė toks pats patrauklus „Mercedes GLK“.

Moterų dėmesio sulaukia ir 1994 m. debiutavusi „Toyota RAV4“. Kadaise tai buvo visiškai naujas automobilis, visiškai kitoks negu standartinis visureigis. „Toyota RAV4“ pradėjo naują erą. Šiuo automobiliu gera važinėti bekele ir patogu ilgoje kelionėje plentu. Tai įvertino ne viena vairuotoja.

Bene paskutinis moteriškas automobilis – „Porsche Cayenne“. Čia puikiai dera erdvus ir patogus salonas su puikiomis sportinėmis charakteristikomis, kurių tikimasi perkant poršė. Merginos dėl šio automobilio pametusios galvas.

pc

Parengta pagal užsienio spaudą

Nuotraukos: Scanpix, constructeurs.photos.caradisiac.com, porsche.com, V. Misevičiaus

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.<-->

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kaip išsirinkti pirmą automobilį?

Kaip jaunam vairuotojui išsirinkti automobilį, kuris vėliau netaptų galvos skausmu.

Sėkminga byla suformavo precedentą: dabar automobilių pardavėjams reikia būti atidesniems

Išskirtinė byla, kai klaipėdietė iš automobilio pardavėjo prisiteisė pinigus už ką tik įsigytą ir pakeliui sugedusią transporto priemonę privertė suklusti jų pardavėjus

Ko nepamiršti pardavus automobilį

Pasitaiko atvejų, kai įsigiję automobilį naujieji jų savininkai neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naudotą automobilį?

Ekspertai išskiria pagrindinius aspektus, į kuriuos pataria atsižvelgti renkantis pirkti naudotą automobilį.

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

„RAF“ automobilių gamykla, Jelgava

Šiandien žodis „Latvija", daugeliui asocijuojasi su ...

Patys keisčiausi projektiniai modeliai

Projektiniai modeliai naudojami jau labai seniai...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...