Krovinių apimtys didėja lėtai, bet užtikrintai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • LT_TM_Quartalsbericht_Q4_900x600px_RGB

„TimoCom" transporto  barometras  2013-aisiais,  lyginant  su  praeitais metais, rodo teigiama tendenciją.  Tas pats pasakytina ir apie ketvirtąjį ketvirtį.  Krovinių ir transporto santykis (49:51) parodė nedidelį transporto perviršį, tačiau krovinių dalis padidėjo 4 procentiniais punktais lyginant su praėjusiais metais.

„Mes tikimės stabilaus ir didesnio krovinių augimo IV ketvirtį", buvo rašoma „TimoCom" transporto barometro ketvirčio ataskaitoje Nr. 3/2013. Taip ir įvyko: krovinių kiekis Europos transporto rinkoje paskutinio metų ketvirčio pradžioje šiek tiek sumažėjo, tačiau su 53 procentais išliko didesnis nei vidutinis.

Turtingas kroviniais ruduo

Lapkritį „TimoCom" transporto barometras rodė krovinių ir transporto santykį - 48:52. Iš pirmo žvilgsnio tik dar kiek sumažėjęs krovinių kiekis, tačiau Marcel Frings, „TimoCom" vyr. atstovas į šią tendenciją žiūri pozityviai: „Stebėdami skaičius turėtume prisiminti, nuo ko pradėjome. Praėjusių metų lapkričio mėnesį transporto barometras rodė 38:62 ir tuo užtikrino blogą prieškalėdinę nuotaiką visiems transporto paslaugų teikėjams visoje Europoje. Kadangi dabar ūgtelėjome 10 procentinių punktų, tai yra įspūdingas žingsnis į teigiamą ateitį."
Bendrai galima kalbėti apie rudeninį verslo sustiprėjimą - parduotuvės Kalėdoms pildomos jau iš anksto ir gruodžio viduryje Europos keliuose vis dar daug sunkvežimių, gabenančių dovanas. To rezultatas - geras šio „šventinio mėnesio" krovinių ir transporto santykis - 47:53.

Pozityvūs pokyčiai tęsiasi

Apibendrinus 2013-ieji įeis į istoriją kaip dar vieni konsolidavimo metai siekiant ekonominio augimo. Bendrasis krovinių ir transporto santykis šiais metais sudarė 47:53 ir tai buvo geresnis rezultatas nei 2012 m. (45:55). Apie ateitį p. Frings galvoja optimistiškai: „Šiuo metu tikimės dar vieno pagerinimo Europos transporto rinkoje. Patikimų prognozių tikėtis, žinoma, dar anksti, tačiau bendrai paėmus situacija turėtų gerėti. Ar ji pagerės jau 1-ąjį 2014 ketvirtį, priklauso nuo to, kaip neigiamai dar orų dievu vadinamas Šv. Petras paveiks verslą."
Jeigu žiema kitais metais demonstruos savo raumenis, galima bus tikėtis ir sunkių laikotarpių. Tačiau po to kelias turėtų būti laisvas - didesniam tiek krovinių, tiek transporto užsakymų kiekiui.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas

Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų

Ekonomiškas vilkikų vairavimas

Iniciatyvą parėmė vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatinanti nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Ar krovininiai automobiliai gali važiuoti taupiai?

Vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatina nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija...

Paroda „Kauno automobilių dienos 2012“

Parodoje lankytojai galėjo ...

Darbdaviai atranda naujų įdarbinimo būdų

Nedarbo lygiui šalyje siekiant per 13 proc...

„Renault Master“ – susipažįstame su komerciniu transportu

Komerciniai automobiliai - specifinė ir labai įdomi...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: