Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP5623__Large_
  • kroviniu_vezimas

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos krovinių gabenimo būdus, akivaizdu, kad krovinių gabenimas automobiliais ir auto transportu yra pirmoje vietoje. Ypač populiarus šis būdas tada, kai krovinius reikia gabenti palyginti nedideliais atstumais - mieste, rajone, šalies ribose.

Dar vienas neabejotinas krovinių gabenimas automobiliniu transportu pliusas yra tame, kad tai priimtina labai plačiam klientų ratui. Krovininį transportą samdo tiek didelės įmonės, kurioms būtina pervežti dideles krovinių partijas, tiek ir pavieniai privatūs asmenys, kuriems kartais tereikia iš parduotuvės pargabenti didesnių išmatavimų daiktą.

Krovininio automobilių transporto privalumai

Palankūs tarifai

Jeigu krovinį tenka gabenti nedideliais atstumais, automobilinis transportas ne tik yra pati patogiausia, bet ir dažnai vienintelė galima krovinio transportavimo rūšis. Dėžės ar dviejų nuvežimui iš taško A į tašką B tikrai niekas nesamdys traukinio ar krovininio lėktuvo. Be to, daugelis krovinių gabenimu užsiimančių įmonių nuolatiniams klientams ar dideliems užsakymams taiko nuolaidas.

Galimybė išsiųsti krovinį paraiškos pateikimo dieną

Kai krovinius planuojama gabenti geležinkeliais, lėktuvais ar laivai, yra būtinybė krovinius konsoliduoti. Tai reiškia, kad kroviniai bus išsiųsti tik tada, kai bus sukomplektuotas vagonas, krovinys lėktuvui ar konteineris laivui. Jeigu renkatės pervežimą automobiliu, tai krovinį bus galima tą pačia dieną, kai kreipsitės į krovinių pervežimu užsiimančią įmonę. Transporto įmonė pasirinks geriausiai krovinio išmatavimus atitinkantį automobilį, apiformins visus reikiamus dokumentus ir, priklausomai nuo poreikio, pristatys krovinį į nurodytą vietą.

Mobilumas

Skirtingai nuo lėktuvo, laivo ar traukinio, kurie atgabenti krovinius gali tik iki tam tikros vietos - oro uosto, uosto ar stoties, automobiliu krovinys gali būti nugabentas „nuo durų iki durų".

Be to, miesto ribose kroviniai išvežiojami tik automobiliais.

Universalumas

Nepaisant to, kokį krovinį reikia pervežti, auto pervežimai tiks visiems atvejams. Galima prisiminti ne taip seniai iš Klaipėdos gabentas ypatingai dideles detales, dėl kurių buvo uždarytas eismas magistralėje. Detales vežė krovininiai automobiliai.

Taip pat sėkmingai automobiliais gali būti gabenamos greitos siuntos, pavojingi kroviniai ar skysčiai. Transportavimas vyksta greitai ir sklandžiai.

Patikimumas

Pervežant krovinius jie visais atvejais yra draudžiami. Klientas turi būti tikras, kad užsakydamas savo krovinio pervežimą, jis gali būti dėl jo ramus. Aišku, kartais ginčai dėl krovinio draudimo kyla, tad kai kurias pervežimo sąlygas reiktų aptarti prieš atiduodant krovinį.

Visgi tenka pripažinti, kad krovinių gabenimas automobiliais turi ir savų trūkumų. Krovinių gabenimas automobiliais aktualus tik tada, kai kroviniai juda žemyno ribose. Gabenimui į kitus žemynus jau reikia rinktis vandens ar oro transportą. Be to, jeigu kroviniai gabenami šalies viduje, tačiau dideliais atstumais, tokiais atvejais ekonomiškai naudingesniais tampa pervežimai geležinkeliais.

Šiuo atveju reiktų nepamiršti ir politikos. Tai puikiai iliustruoja pastarojo meto įvykiai pasienyje su Rusija ar Baltarusija, kur krovininiai automobiliai iš Lietuvos priversti stovėti paromis. Taip vėluojama pristatyti krovinius, nuostolius patiria ir užsakovas, ir vežėjas. Krenta pasitikėjimas Lietuvos krovinių pervežimo įmonėmis. Laimei, važiuojant į Vakarus tokio pobūdžio problemų nekyla.

Krovinių pervežimo transporto tipai

Didelės krovinių gabenimo įmonės turi didžiulius automobilių parkus, kuriuose galima rasti skirtingo dydžio ir skirtingos keliamosios galios techniką. Tokiu atveju klientui galima pasiūlyti geriausiai jo poreikius atitinkantį transportą.

Daugelyje automobilių parkų galima rasti:

Nedidelius furgonus, tokius kaip „Nissan NV 200" ar „kablukus", tokius kaip „Renault Kangoo". Šis transportas naudojamas nedidelių krovinių gabenimui palyginti trumpais atstumais.

Kiek didesnius furgonus, tokius kaip „Renault Master", galinčius pervežti 3 - 3,5 tonos. Jie puikiai tinka krovinių gabenimui tiek miesto ribose, tiek ir tolimesniais atstumais.

Bortinius automobilius, galinčius pervežti 5 - 5,5 tonos krovinius. Klientui pageidaujant, automobilis gali būti komplektuojamas su tentu, po kurio pervežamas krovinys būna dar saugesnis.

Euro vilkikus, skirtus didelių krovinių gabenimui ilgais atstumais. Priklausomai nuo modelio, tokie vilkikai gali vežti nuo 5 iki 10 tonų.

Atskirais atvejais įmonė savo parke gali turėti transporto priemonių, skirtų vežti automobiliams, skystiems, biriems ar didelių išmatavimų kroviniams.

Priklausomai nuo pervežimų skaičiaus, įmonė gali turėti nuo kelių iki keliasdešimt automobilių ir vienu metu aptarnauti kelis klientus.

Krovinių iki 1 kg gabenimas

Yra įmonių, kurios skelbiasi pervežančios net labai mažus krovinius. Jie tai gali padaryt, tačiau reikia paskaičiuoti, kiek tokio krovinio gabenimas automobiliu kainuos. Kartais paprasčiau nueiti į paštą ar prie savitarnos terminalo, tačiau, tikėtina, kad klientams tokie pasiūlymai skamba įdomiai ir viliojančiai.

Bet kokiu atveju, galvojant tiek apie didelių, tiek ir apie mažų krovinių pervežimą, nepamirškite pasirašyti sutarties. Jei krovinius gabenanti įmonė atsisako pasirašyti sutartį, verčiau ieškokite kito vežėjo. Bus ramiau ir saugiau. Sutartyje turi būti numatytas krovinio gabenimo laikas, kaina, transporto, kuriuo jis bus gabenamas, tipas ir t.t. Būtent sutartis yra garantas to, kad visos kliento teisės bus paisomos ir, esant reikalui, padės apginti savo interesus teisme.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas

Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų

Ekonomiškas vilkikų vairavimas

Iniciatyvą parėmė vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatinanti nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Ar krovininiai automobiliai gali važiuoti taupiai?

Vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatina nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija...

Paroda „Kauno automobilių dienos 2012“

Parodoje lankytojai galėjo ...

Darbdaviai atranda naujų įdarbinimo būdų

Nedarbo lygiui šalyje siekiant per 13 proc...

„Renault Master“ – susipažįstame su komerciniu transportu

Komerciniai automobiliai - specifinė ir labai įdomi...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: