Lietuviai ištikimi turimų automobilių markėms: perka tas, kurias vairavo
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMG_3943__Small_

Lietuvius drąsiai galima vadinti konservatyviais automobilių pirkėjais. Net jei leistų finansinės galimybės, kas antras vairuotojas pirktų tos pačios markės automobilį, kurį vairuoja dabar, tik naujesnį ir brangesnį. Tokius lietuvių automobilių pirkimo įpročius parodė lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt apklausa.

Pasak Viktoro Daukšo, Autoplius.lt plėtros vadovo, lietuvius galima vadinti konservatyviais automobilių pirkėjais, nes suradę savo mėgstamą markę, jie nebeeksperimentuoja ir visuomet perka to pačio prekės ženklo transporto priemonę.

„Volkswagen", „Audi", „Opel", „Ford" - tai prekių ženklai, kurie dominuoja Lietuvos keliuose. Šių markių automobiliai išlaiko stabilias lyderių pozicijas jau daugiau kaip dešimtmetį. Lietuviai renkasi jau išbandytus, tvirtus, mūsų keliams tinkančius automobilius. Pasivažinėję vienu automobiliu dešimtmetį, pastebi, kad jo išlaikymas nedaug kainuoja, todėl ir toliau perka tokios pačios markės automobilį. Taip auga ištikimybė vienai markei", - sako lengvųjų automobilių rinkos ekspertas V. Daukšas.

Apklausa parodė: jeigu šiuo metu tektų pirkti automobilį, du trečdaliai vairuotojų rinktųsi tos pačios markės automobilį, kaip vairuoja dabar.

Ištikimi vokiškiems automobiliams

Lietuviai ištikimi Vokietijos automobilių gamintojų prekės ženklams. Net 43 proc. lietuvių teigia, kad visuomet renkasi tik minėtoje šalyje gamintą automobilį.

V. Daukšo teigimu, vokiškomis transporto priemonėmis jau dvidešimtmetį užtvindyti Lietuvos keliai. „Daugiau nei kas antras važiuojantis automobilis Lietuvoje - su Vokietijos gamintojų prekės ženklu, daugiausiai automobilių taip pat importuojama iš šios šalies. Tad nenuostabu, kad Lietuvoje paprasta pigiai ir greitai susiremontuoti vokišką automobilį. Tai viena iš priežasčių, kodėl šie automobiliai mūsų šalyje tokie populiarūs", - pastebi Autoplius.lt plėtros vadovas.

Lietuvos vairuotojai ištikimybę vokiškiems automobiliams grindžia ir patikimumu. Net 58 proc. apklausos dalyvių teigia, kad „Volkswagen", „Audi", „Opel", „BMW", „Mercedes-Benz" ir kiti Vokietijos gamintojų automobiliai yra patikimiausi.

Lietuvių nuomone, antroje vietoje pagal patikimumą rikiuojasi japoniški automobiliai („Toyota", „Honda", „Mazda", „Nissan", „Mitsubishi"). Jiems pirmenybę teikia 22 proc. apklausos dalyvių. Trečioje vietoje - Švedijos gamintojų („Volvo", „SAAB") automobiliai. Juos patikimiausiais įvardijo 9 proc. Tiesa, po SAAB uždarymo minėtų markių automobiliai nebegaminami.

„Nepaisant didžiulės meilės vokiškiems automobiliams, nemaža dalis vairuotojų - 38 proc. - pripažįsta , kad vokiečiai prieš kitų šalių gamintojus turi pranašumų tik todėl, kad Lietuvoje lengviau įsigyti Vokietijos gamintojų automobilių detalių", - apklausos rezultatus komentuoja V. Daukšas.

Elektromobilių pirkti nenori

Elektromobilis lietuviams - pernelyg inovatyvi transporto priemonė. Dyzelinu, benzinu ar benzinu ir dujomis varomų automobilių vairuotojai šalyje pirkti elektra varomas transporto priemones atbaido kaina ir konservatyvus požiūris.

Jeigu būtų pakankamai išplėtota infrastruktūra ir palankios sąlygos įsigyti elektra varomus automobilius, 36 proc. vis tiek nepirktų elektromobilio. Net 46 proc. pirktų elektromobilį nebent tuomet, jei jis kainuotų tiek pat, kiek ir tradicinis naudotas automobilis. Elektromobilius nesvarstydami pasirinktų tik 18 proc. apklausos dalyvių.

Pasak V. Daukšo, elektromobiliai ar elektra ir benzinu varomi automobiliai Lietuvoje populiarėja labai lėtai, nors kiekvieną ketvirtį jų įvežama daugiau.

„Per antrąjį šių metų ketvirtį į Lietuvą įvežta 160 naudotų benzinu ir elektra varomų automobilių. Lietuviai pirkdami automobilį neeksperimentuoja ir ieško patikimo bei patikrinto varianto", - sako V. Daukšas.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: