Mitas apie „moterį prie vairo“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • andrius_nareika4
  • bmw
  • balta
  • mergina
  • raudona

Istoriškai susiklostė taip, kad vairuotojai dažniausiai būdavo vyrai, ir, žinoma, būtent jie abejoja dar tik besipratinančių prie automobilių moterų sugebėjimais.
Dauguma moterų (tai apibendrinimas, o atskiros talentingos asmenybės, žinoma, į jį nepatenka) turi įgimtų psichologinių ypatybių, dėl kurių jos labiau pažeidžiamos už vairo.

1. Moterų ilgesnis loginis žingsnis, todėl nestandartinėje situacijoje jai kur kas sunkiau paskaičiuoti teisingą manevrą. Tokios nestandartinės situacijos gali būti, pavyzdžiui, nepažįstamas posūkis, būtinybė greitai persirikiuoti arba pavojinga avarinė situacija.

2. Manoma, kad moterims gana sunku greitai ir teisingai susiorientuoti vietovėje. Dėl to dažna moteriška klaida - pasiklysti, praleisti posūkį arba staigiai sustoti, kad pasižiūrėtų į žemėlapį.

3. Moterų nervai ne tokie stiprūs, kaip daugumos vyrų, todėl esant pavojui moteris dažniausiai neaktyvuoja visų organizmo jėgų ir nesiekia įveikti situacijos, o pasimeta ir nebemąsto. Bet kokia smulkmena kelyje gali tapti milžiniška problema. Pernelyg didelis atsargumas ir nepasitikėjimas savo jėgomis verčia moterį „atsijungti" kritiniu momentu. Pavyzdžiui, spausti stabdį, kai reikia greitai ištrūkti spaudžiant akceleratorių, arba sustoti „kaip įbestai", siekiant išvengti bet kokių veiksmų.

4. Moterys imlesnės stresui, nei vyrai, nes gamta jas surėdė gyventi vadovaujantis jausmais, be to, jų labiau išsivystęs savisaugos instinktas. Psichologai nurodo istorinę šių savybių kilmę. Vyrai buvo medžiotojai, ieškojo maisto, jiems tekdavo kovoti, konkuruoti, vengti pavojingų situacijų veikiant, rizikuoti. O moterys - židinio saugotojos - turėjo saugoti save ir palikuonis, būtent todėl į bet kokį pavojų jos reaguoja audringai, bando slėptis, pabėgti, užuot pasistengusios jį įveikti.

5. Dar vienas papildomas niuansas yra moterų išvaizda: vairuoti joms trukdo nepatogi (bet graži!) apranga, avalynė arba šukuosena. Siauri ir ilgi sijonai, kulniukai, ankšti kostiumėliai, aukštos šukuosenos - visa tai anksčiau ar vėliau paveikia moters elgesį kelyje.

Tačiau jau seniai pastebėta ir išsiaiškinta, kad praktiškai visos moterys stengiasi važiuoti pagal taisykles, ramiai ir labai atsargiai - o tai yra pirmoji važiavimo automobiliu sėkmės sąlyga. Jos praktiškai niekada nebando „pasirodyti" ir kažką įrodyti aplinkiniams: aplenkti, užkirsti kelią, atlikti efektingą manevrą, startuoti greičiau už kitus.


Priešingai nei dažnai manoma, oficiali statistika tvirtina, kad dėl daugumos avarijų kalti būna vyrai (didesnis jų skaičius keliuose šiam rezultatui neturi įtakos). Taip yra todėl, kad būtent vyrai dažnai pernelyg pasitiki savimi už vairo, kas ir išaiškėja pavojingų manevrų metu.
Be to, įgydama patirties, moteris nenustoja būti atsargi kelyje, nepradeda aktyviai lakstyti ir pažeidinėti taisyklių, skirtingai nei dauguma jaunų vyrų.
Taigi, trūkumų turi abi lytys, ir kiekvienas vairuotojas nuo kito skiriasi ne tik pagal lytį.
Būna ir labai profesionalių damų, ir visai neadekvačių vyrų.

Čikagos aido info

Nuotraukos V. Liesio, A. Nareikos

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną