Naudotų lengvųjų automobilių pernai parduota už 3,6 mlrd. litų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP5341__Large_

Transporto skelbimų portalo Autoplius.lt ir VĮ "Regitra" duomenimis, 2010 metais šalyje įvyko 359 tūkst. naudotų lengvųjų automobilių sandorių - beveik 22 proc. daugiau nei 2009 metais. Jų vertė - apie 3,6 mlrd. litų. Ketvirtąjį 2010-ųjų ketvirtį šalies rinkoje parduota beveik 113 tūkst. naudotų lengvųjų automobilių už 1,2 mlrd. litų. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2009 metais, sandorių skaičiaus augimas - net 57 proc.

"Naudotų lengvųjų automobilių sandorių skaičius Lietuvoje nuosekliai augo visus keturis 2010 m. ketvirčius, ypač paskutinįjį. Pagrindinės šio augimo priežastys - į šalį įvežta daugiau automobilių, daugiau jų parduota ir į kitas šalis, taip pat aktyviai vyko anksčiau šalyje jau registruotų automobilių pardavimai, t. y. perpardavimai", - pasakoja Autoplius.lt vystymo vadovas Viktoras Daukšas. Pasak jo, visa tai rodo, kad automobilių rinka šalyje išties atsigauna.

Į šalį įvežtų, pirmą kartą nuolatinei registracijai Lietuvoje registruotų, naudotų lengvųjų automobilių paskutinįjį 2010 metų ketvirtį užfiksuota 31,9 tūkst. - beveik 68 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2009 metais. Palyginus visus 2010 ir 2009 metus, augimas - 16,5 proc.

"Į šalį įvežamų automobilių sandorių skaičiaus procentinis augimas nemažas. Jis rodo, kad verslininkai, tikėdami rinkos atsigavimu, į šalį įveža vis daugiau automobilių. Vis tik 2008-ųjų lygio dar nepasiekėme - pirmų registracijų skaičius 2010 metais perpus mažesnis nei tuomet", - vertina Autoplius.lt vystymo vadovas. Daugiausia automobilių spalio-gruodžio mėnesiais importuota iš Vokietijos (42 proc.), Italijos (15 proc.) ir Prancūzijos (14 proc.).

Iš šalies išvežamų automobilių sandorių skaičius pernai, lyginant su 2009-aisiais, išaugo 35 proc. - iki 33,4 tūkst. Ketvirtąjį praėjusiųjų metų ketvirtį palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2009-aisiais, iš Lietuvos išvežamų automobilių padaugėjo beveik 79 proc. Daugiausia jų išvežama į Rusiją (24 proc.), Kazachstaną (14 proc.) ir Kirgistaną (11 proc.).

Perparduotų Lietuvoje registruotų automobilių sandorių, be eksportuojamų ir pirmą kartą šalyje registruotų, skaičius 2010 metais pasiekė beveik 224 tūkst. - tai apie 23 proc. daugiau nei 2009-aisiais. Ketvirtąjį 2010 metų ketvirtį įvyko 68,8 tūkst. sandorių - 49 proc. daugiau nei tuo pačiu metu 2009 metais.

Vidutinė automobilio kaina, Autoplius.lt skaičiavimais, 2010 metais buvo - 10,1 tūkst. litų , spalio-gruodžio mėnesiais - apie 10,5 tūkst. litų, 7 proc. didesnė nei trečiąjį ketvirtį. Ketvirtąjį 2010 metų ketvirtį vien Autoplius.lt automobilių pažymėtų kaip parduotų buvo už 404 mln. litų - tai 34 proc. visos rinkos apyvartos.

"Regitros" duomenimis, 2010 metais daugiausia parduota "VW Passat" automobilių (26,6 tūkst.), nedaug pagal pardavimus atsilieka "VW Golf" (25,6 proc.), trečias pagal perkamumą modelis - "Audi 80" (14,4 proc.).

Šias tendencijas Autoplius.lt apžvelgė antrajame ketvirtinio lengvųjų automobilių rinkos apžvalgos leidinio "Autoplius barometras" numeryje. Jame - pagrindinės ketvirčio rinkos tendencijos, remiantis VĮ "Regitra", Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos "Transeksta" ir Autoplius.lt duomenimis, taip pat portale vykdomais tyrimais. Elektroninę "Autoplius barometro" versiją galima rasti adresu www.autoplius.lt/tyrimai.

 

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Viktoras Daukšas,
Autoplius.lt vystymo vadovas
Mob. tel.: +370 615 57007,
el. paštas: viktoras@plius.lt
www.autoplius.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...