Naujoji „Michelin“ padanga pagaminta pagal patentuotas technologija
Atnaujinta: 2020-03-09

2013 m. vasario mėn. pristatyta naujoji padanga „Michelin X-Ice North 3", skirta Šiaurės Europos šalių regiono ir Rusijos rinkai. Trečiosios kartos dygliuotose padangose panaudotos trys patentuotos naujovės: dyglių sistema „Michelin Smart Stud System", sukibimo technologija „Ice Powder Remover" ir naujas gumos mišinys „Michelin ThermoActive". Tyrimai rodo, kad naujoji padanga sutrumpina stabdymo kelią ir padidina pajudėjimo iš vietos galią.

Naujoji padanga pagaminta atlikus tyrimus ir apklausus daugiau nei 4 tūkst. Kanados, Rusijos, Švedijos ir kitų Europos šalių vairuotojų ir ištyrus beveik 12 tūkst. situacijų, kuriose vairuotojai prarado transporto priemonės valdymą, pavyzdžiui, kai kelias padengtas ką tik iškritusiu, tirpstančiu ar suledėjusiu sniegu. Tyrimų duomenimis, naujosios padangos stabdymo kelias ant ledo sutrumpėjo 10 proc., o pajudėjimo iš vietos galia ant sniego padidėjo 4 proc.

Naujoji „Michelin" padanga atitinka nuo 2013 m. Švedijoje ir Suomijoje įsigaliojusį naują reglamentą, ribojantį dyglių skaičių viename metre protektoriaus, kuriuo siekiama apsaugoti kelio dangą ir mažinti besidėvinčios dangos dalelių emisiją.

Patentuotos technologijos užtikrina saugumą

Naujoji padanga „Michelin X-Ice North 3" išsiskiria patobulintomis eksploatacinėmis savybėmis - maksimaliu saugumu apledėjusiame ir gausiai apsnigtame kelyje bei esant neigiamai temperatūrai. Sistema „Smart Stud System" apima naujos formos kūginį dyglį, specialų „Ice Powder Remover" protektorių ir naują į išorės temperatūrą reaguojantį gumos mišinį.

Naujajai padangai sukurtas specialios kūgio formos dyglys, o jo pagrindo skersmuo padidintas nuo 8 iki 9 mm. Dėl šių savybių dyglys tvirčiau laikosi protektoriuje ir neiškrenta. Prognozuojama, kad naujasis kūginis dyglys išsilaikys 25 proc. ilgiau. „Ice Powder Remover technologija", sudaryta iš specialių „šulinių", į kuriuos surenkami ledo kristalai, užtikrina sukibimą su ledu, taigi automobilis greičiau sustoja ir įsibėgėja.

Tuo tarpu gumos mišinys „Michelin ThermoActive" užtikrina, kad dyglio pagrindas tvirtai laikytųsi padangoje, o jo ilgis būtų tinkamai pritaikytas kelio sąlygoms. Gumos mišinys keičia savo savybes pagal išorės temperatūrą - šiltu oru „Michelin X-Ice North 3" vidinis gumos mišinys suminkštėja, kad dygliams liečiantis su keliu, jie sulystų į protektorių, o temperatūrai krentant, gumos mišinys kietėja ir padangos standėja, todėl dygliai iš protektoriaus išlenda. Pavyzdžiui, esant -10 °C temperatūrai, guma naujosios padangos viduje yra 20 kartų kietesnė už įprastu būdu pagamintos padangos.

Ši technologija taip pat saugo kelių paviršius ir riboja besidėvinčios dangos mikrodalelių emisiją. Tai užtikrina geresnį sukibimą su sausa ir šlapia danga, sumažina šoninio slydimo pavojų, o automobilis važiuoja patogiau ir tyliau.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Svarbiausi žingsniai ruošiant automobilį žiemai: vien apie padangas galvoti nepakanka

10 žingsnių, kaip tinkamai paruošti automobilį žiemai.

Autoreviu.lt baigė ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Priminsime, kad pavasarį mūsų automobiliukas buvo apmautas

Naujoji padanga „MICHELIN X-ICE North 3“

Sutrumpėjo „MICHELIN X-ICE North 3" stabdymo kelias ant ledo

Ratlankių lyginimas

Kaip jau esame rašę, laikai keičiasi ir dažnas automobilis „apmaunamas" dideliais...

Autoreviu.lt pradėjo ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Jeigu automobilis senesnis, geros padangos yra tiesiog būtinos...

Nauja „Michelin“ A ir B klasės sunkvežimių padangų serija leis sutaupyti iki 515 l degalų

Vasario mėn. antrinėje padangų rinkoje pristatytos sunkvežimių padangos „Michelin X® Line

Žiema, lijundra, plikledis ir kiti pavojai

Kaip elgtis, kad žiemos keliai nekeltų pavojaus

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų