Naujoji tvarka padės mažinti techniškai netvarkingų automobilių bei aukų keliuose skaičių
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP1094__Small_

Nuo liepos 1 d. įsigaliosianti tvarka, pagal kurią eismo įvykio metu sugadintoms transporto priemonėms turės iš naujo būti atlikta techninė apžiūra, padės geriau užtikrinti eismo saugą ir mažinti aukų skaičių keliuose.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką net ir didelę avariją patyrusiam ir gerokai sugadintam automobiliui nereikia iš naujo atlikti techninės apžiūros, todėl nėra žinoma, ar tokie automobiliai vėl išvažiuoja į gatves visiškai suremontuoti ir techniškai tvarkingi.

Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio įsakymu nustatyta naujoji tvarka numato, kad didesnę avariją patyręs automobilis privalo būti ne tik techniškai sutvarkytas, bet ir patikrintas, ar saugu jį eksploatuoti. Neeilinę privalomąją techninę apžiūrą atliks techninės apžiūros centrų specialistai.

Pabrėžtina, kad autoįvykio metu sugadintą automobilį savininkas galės remontuoti savo nuožiūra bet kurioje automobilių remonto dirbtuvėje. Patvirtinimas, kad transporto priemonė po remonto vėl atitinka reikiamus saugumo reikalavimus, turės būti parašytas jos remontą atlikusios įmonės laisvos formos pažymoje.
Draudimas transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme bus panaikintas, kai techninės apžiūros kontrolierius transporto priemonės valdytojui išduos naują techninės apžiūros taloną ir ant transporto priemonės priekinio ir (arba) galinio valstybinio numerio priklijuos ženklą-lipduką.
Pagal naująją tvarką transporto priemonėms bus draudžiama dalyvauti viešajame eisme, jei jos po eismo ar kitokio įvykio negalės judėti sava eiga ir joms bus deformuotas statramstis, lonžeronas ar rėmas. Teisę uždrausti transporto priemonei dalyvauti viešajame eisme ir priimti dėl to administracinį sprendimą bei anuliuoti privalomos techninės apžiūros galiojimą turės eismo priežiūrą vykdantys specializuotų policijos padalinių bei įgalioti policijos pareigūnai.

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotojas
Arūnas Daugis

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Robotizuotos APD atsirado kaip pigi klasikinės automatinės pavarų dėžės alternatyva...

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Mylių Amerika“

Reportažas apie Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionę per JAV.

Mitas apie „moterį prie vairo“

Egzistuoja daugybė nuomonių, ginčų ir mitų apie „damą prie automobilio vairo“.

Vakarų Lietuvos keliais

Lietuva nėra labai didelė, tad norint ją galima apvažiuoti per dieną...

Mobili ir greita pagalba prakiurus padangai

Mobili ratų taisykla - laiką taupantis padangų montavimo ir...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: