Nereikalingiausi automobilio „privalumai“
Atnaujinta: 2020-03-09
  • prib_

Šiuolaikiniai automobiliai turi daug vadinamųjų privalumų. Pradedant gausybe brangios elektronikos ir baigiant tokiomis smulkmenomis, kaip ištraukiama stiklinė šalia vairo kolonėlės. Praktika rodo, kad ne visi šie priedai vairuotojui reikalingi. Jų perdaug – automobilis brangus, o kartais – net sudėtingesnis vairuoti. Aišku, be tokių dalykų kaip ABS ir kondicionierius automobilį sunku įsivaizduoti. Kartais tenka mokėti už tai, kuo naudojiesi labai retai arba nesinaudoji apskritai. Vairuotojai buvo apklausiami, kurie, jų nuomone, daiktai yra nereikalingi.

1. Peleninė ir žiebtuvėlis. Keista, tačiau pirmoje vietoje tarp nereikalingų daiktų automobilyje – peleninė ir žiebtuvėlis. Jei vairuotojas nerūko arba saugo savo automobilį, šiais dviem daiktais jis gyvenime nepasinaudos, neleis naudotis ir keleiviams.

Pasidžiaugti galima nebent tuo, kad kai kurie išradingi vairuotojai sugalvojo, kaip pritaikyti pagal paskirtį nenaudojamą peleninę. Pasak jų, peleninėje puikiai telpa smulkios šiukšlės, keli saugikliai ir visokie varžteliai, veržlytės ir kt.

2. Lentynėlė monetoms. Kokia nauda iš to mažo skyrelio, skirto ne didesnėms negu 2 litų monetoms? Gamintojai jį kūrė galvodami apie mokamais keliais važinėjančius vairuotojus, kad jiems netektų kišenėse ieškoti smulkių. Problema ta, kad dažnai už kelią reikia mokėti daugiau, negu telpa į skyrelį, o daugelyje kelių apskritai reikia atsiskaityti kortelėmis. Taigi, monetų dėtuvė naudojama tik dulkėms rinkti ar tenka laukti, kol joje esančios sumos užteks už ką nors sumokėti.

3. Žibintų plautuvai plauna blogai, dažnai veikia ne tada, kai to tikrai reikia, naudoja labai daug ploviklio“, – skundžiasi automobilių savininkai. Jei sistemoje tik purkštukai, bet nėra valytuvų, ploviklis tiesiog apipurkš žibintus, o vairuotojui teks išlipti ir nušluostyti servetėle. Taip pat sėkmingai žibintus galima iškart nuvalyti drėgnu skudurėliu. Jeigu žibintai padengti storesniu purvo sluoksniu, plautuvams jų nuplauti nepavyks. Galima tik aptaškyti šalia stovinčius žmones ir sunaudoti ne vieną litrą ploviklio.

4. Rūko žibintus vairuotojai taip pat naudoja labai retai. Svarbiausia, kad jie būtų, nes to reikalauja taisyklės. Tiesa, kartais ir jie gali būti naudingi. Tarkim sningant ar lyjant, kai tolimųjų šviesų žibintai akina kitus vairuotojus. Kuriuose modeliuose įjungtų rūko žibintų šviesa „nusileidžia“ žemiau ir mažiau akina kitus eismo dalyvius. Deja, jei važinėjate blogais keliais, tai rūko žibintus gali tekti dažnai keisti, nes paprastai jie sumontuoti labai žemai. Tad retas kuris vairuotojas iki galo įvertina rūko žibintų naudą.

5. Lietaus ir šviesos davikliai. Lietaus daviklis turi užtikrinti patogų vairavimą lyjant arba sningant ar pro šalį pralėkusiai mašinai aptaškius jus šlapiu purvu. Deja, pasak vairuotojų, jie ne visada suveikia. Tarkim, trumpai nulijo stambiais lašais, per priekinį stiklą beveik nieko nematyti, o daviklis gali į tai nereaguoti. Gerokai paprasčiau ir greičiau pačiam reguliuoti priekinio stiklo valytuvus. Šviesos daviklis turi automatiškai įjungti išorinį apšvietimą tamsiu paros metu arba tamsesnėse vietose. Pas mus visada reikia važinėti su įjungtais trumpųjų šviesų žibintais, todėl naudos iš šios funkcijos mažai. Ji nebent praverstų tiems, kurie nuolat važinėja tuneliais arba požeminėmis stovėjimo aikštelėmis.

6. Karterio apsauga. Pasirodo, karterio apsauga visiškai nenaudinga, tačiau brangiai kainuojanti detalė. Norint į ją trinktelėti, reikia labai pasistengti, tačiau, smūgis turėtų būti toks, kad ir apsauga negelbėtų.

7. Kelionės kontrolė. Teoriškai naudingas dalykas. Galėtų padėti taupyti degalus. Deja, praktikoje šią funkciją naudoja retas vairuotojas. Vieni aiškina, kad ją naudojant galima užmigti prie vairo, kiti prideda, kad važiuojant mieste per visas spūstis jos nepanaudosi. Taigi, kasdieniniam naudojimui ši funkcija tikrai nepritaikyta. Jos gali prireikti nebent nuolat važinėjant už miesto dideliais atstumais ir gerais keliais. Kur tokių rasti?

8. Kiliminės dangos ir kilimėliai. Daugumas vairuotojų mano, kad veliūrinius ar kiliminės dangos kilimėlius pirkti – tuščias pinigų eikvojimas. Praktiški tik guminiai kilimėliai, nes juos lengva valyti. Pasitaiko atvejų, kai žmogus nusiperka dviejų tipų kilimėlius. Guminius vasarai, kiliminės dangos – žiemai, tačiau dažniausia vis tiek naudojami tik guminiai.

9. Pagalbos leidžiantis nuo kalno mygtukas. Jeigu Jūs gyvenate kur nors kalnuotame rajone, kur keliai ne patys geriausi, ši funkcija bus naudinga. Jeigu dažniausia tenka važinėti po mūsų šalies miestus ar užmiesčius, praktiškai panaudoti jo gal ir nepavyks.

10. Automatinio reguliavimosi sėdynės. Paprastai vairuotojui savo sėdynę reikia susireguliuoti vieną kartą, be to, daug paprasčiau tai padaryti pačiam, nejungiant automatikos. Daugumas vairuotojų nė nesuprato, kam ši funkcija apskritai buvo sugalvota.

11. Užvedus variklį automatiškai užsidarančios durelės. Galbūt kam nors ši funkcija labai svarbi, saugo išsiblaškiusį vairuotoją nuo visur esančių vagių. Tokių vairuotojų vienetai, o didžiajai daugumai ji visiškai nereikalinga.

12. Priekinis automobilio statymo daviklis. Nejau yra tokių vairuotojų, kurie nejaučia net priekyje esančių ir aiškiai matomų savo automobilio gabaritų? Gyvenime visko pasitaiko, tačiau absoliučiai daugumai vairuotojų ši funkcija visiškai nereikalinga.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Kaip išsirinkti pirmą automobilį?

Kaip jaunam vairuotojui išsirinkti automobilį, kuris vėliau netaptų galvos skausmu.

Sėkminga byla suformavo precedentą: dabar automobilių pardavėjams reikia būti atidesniems

Išskirtinė byla, kai klaipėdietė iš automobilio pardavėjo prisiteisė pinigus už ką tik įsigytą ir pakeliui sugedusią transporto priemonę privertė suklusti jų pardavėjus

Ko nepamiršti pardavus automobilį

Pasitaiko atvejų, kai įsigiję automobilį naujieji jų savininkai neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis naudotą automobilį?

Ekspertai išskiria pagrindinius aspektus, į kuriuos pataria atsižvelgti renkantis pirkti naudotą automobilį.

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

„RAF“ automobilių gamykla, Jelgava

Šiandien žodis „Latvija", daugeliui asocijuojasi su ...

Patys keisčiausi projektiniai modeliai

Projektiniai modeliai naudojami jau labai seniai...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...