Nėštukė prie vairo
Atnaujinta: 2020-03-09
  • nestuke

Nėštumas - ne liga, o natūrali moters būklė, todėl, nesant rimtų komplikacijų ar sveikatos sutrikimų, vairuoti šiuo laikotarpiu galima. Juo labiau, kad viešasis transportas, ypač piko valandomis, būsimai mamai gali būti gerokai pavojingesnis. Tiesiog kiekviena būsima mama turi atsiminti, kad dabar ji atsakinga ne tik už save, bet ir už po širdimi nešiojamą naują gyvybę.

„Taip" sakoma, nes...

Sutikite, kad tiek karštą vasarą, tiek ir šaltą žiemą automobiliu judėti iš taško A į tašką B yra gerokai patogiau ir paprasčiau. Sumažėja galimybė pasigauti tokiu metu ypač nepageidautinų infekcijų, kurių gausu masinėse žmonių susibūrimo vietose. Viešasis transportas kai kuriuose miestuose jau turi savo juostas, bet spūstyje tenka pastovėti ir jiems. Būsimai mamai tikrai patogiau ir maloniau bus stebėti spūstį sėdint nuosavame automobilyje ir klausantis mėgstamos muzikos, negu stumdantis autobuse ar troleibuse.

Žinoma, yra ir „ne"

Jeigu būsima mama turi nuosavą automobilį ir vairuoja ne pirmi metai, vienintelis argumentas prieš - prasta savijauta ir komplikacijos. Jeigu nėštumas nėra patologinis, tai prasta savijauta - laikinas reiškinys. Situacijų, kai moteris per visą nėštumą turi tiesiog gulėti - nė nesvarstome. Sunkios toksikozės formos, kai moteriai sukasi galva, pykina, dingsta nuotaika, tirpsta kojos, prastėja dėmesys, smarkiai auga arba krenta spaudimas - būtent tie atvejai, kai į tolimą kelionę vertėtų leistis taksi arba susirasti personalinį vairuotoją. Nepamirškite, kad būsimos mamos kartais būna per daug emocionalios ir joms dažnai keičiasi nuotaika. Tai natūralu, nes keičiasi hormonų balansas, bijoti to nereikia, tačiau sėdant prie vairo tai reikia atsiminti ir įvertinti.

Dviese kelyje

Prieš leidžiantis į kelionę pasiruoškite, kad pakeliui gali prasidėti toksikozės priepuolis. Butelis šalto vandens su citrina, eterinių aliejų mišinys (tinkantis nėštukėms), maišeliai vėmimui ir vienkartinės servetėlės visada turi būti po ranka. Dabar už lango - žiema, bet kažkada bus vasara (be to, ne visi mūsų skaitytojai gyvena Lietuvoje), tad, jeigu teks keliauti per karščius, rekomenduotina, kad automobilis turėtų kondicionierių. Priešingu atveju viduje bus tvanku ir karšta. Jeigu kondicionieriaus nėra, venkite keliauti karštomis dienomis. Planuokitės viską ankstyvam rytui arba antrajai dienos pusei, kai karštis atslūgsta.

Paskutiniais nėštumo mėnesiais, kad būtų ramiau, automobilyje galima įrengti papildomus laikiklius, kurie, avarijos atveju, saugos diržą nuo pilvo nukreiptų į sėdmenų sritį. Priešingu atveju diržas gali smarkiai ir skaudžiai įsirėžti į gerokai padidėjusį pilvą. Beje, tada reiktų nepamiršti ir apie pagalvėles ant sėdynės, kurios leis vairuotojai sėdėti aukščiau. Jeigu papildomos įrangos nenorite ir naudosite tik standartinį diržą, įpraskite horizontalią juostą nuleisti kaip galima žemiau, o vertikalią juostą stenkitės permesti per petį.

Nėštumo laikotarpiu užsiklijuokite ant automobilio ženkliuką „Vaikas automobilyje". Tai nėra noras išsiskirti, kaip kad kai kas mano, o tiesiog informacija kitiems eismo dalyviams, kad būtų atidesni ir dėmesingesni. Tie, kurie patys turi vaikų, į šią informaciją tikrai reaguos tinkamai.

Kai kurias būsimas mamas kankina abejonės: kas bus, jei važiuojant man pasidarys bloga. Juk negalėsiu imti ir sustoti. Apimtos tokių minčių jos laukia visuomeninio transporto, o automobilis paliekamas geresniems laikams. Ir be reikalo, nes ši problema tikrai nesunkiai sprendžiama. Beveik visuose greitkeliuose galima ramiai išsukti į šalikelę, o miestuose, prisispaudus prie dešinės kraštinės juostos (jei kitos išeities nėra) sustoti įjungus avarinį signalą. Kelias minutes tikrai ramiai galėsite pailsėti ir atsikvėpti ir ramiai tęsti kelionę. Žinoma, jeigu blogumas užeina dažnai ir stiprus, verčiau prie vairo nesėsti, bet tokie atvejai tikrai nėra dažni. Be to, laiku ir reguliariai lankantis pas gydytoją ir laikantis jo nurodymų, savijauta tikrai neturėtų būti bloga, tad net ir būdama nėščia moteris galės dar ilgai likti mobili ir gyventi aktyvų gyvenimą.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: