Net 70 procentų patikrintų transporto priemonių – techniškai netvarkingos
Atnaujinta: 2020-03-09
  • tikrinimas

2011 m. spalio 24 d.-lapkričio 6 d. Inspekcijos pareigūnai, siekdami, kad keleiviai ir kroviniai būtų vežami techniškai tvarkingomis transporto priemonėmis, nekeliančiomis pavojaus eismo saugumui, kartu su techninės apžiūros kontrolieriais šalies keliuose tikrino keleivinių ir krovininių transporto priemonių techninę būklę. Per šį laikotarpį Inspekcijos pareigūnai patikrino 292 transporto priemones, iš kurių 207 transporto priemonėms buvo nustatyti techninės būklės trūkumai.
Akcijos metu iš viso nustatyti 405 techninės būklės trūkumai, iš kurių 21- draudžiantis eksploatuoti transporto priemones, t. y. 17 transporto priemonių ratai ir padangos turėjo didelių pažeidimų, 2 - didesnius išdilimus vairavimo sistemos šarnyriniuose sujungimuose, 1 - didesnį nei leistiną laisvumą transporto priemonės sukabintuvo sujungime, iš vienos transporto priemonės tekėjo degalai. Nustatyti 307 dideli techninės būklės trūkumai, t. y. 26 transporto priemonių vienos ašies ratų stabdymo jėgų netolygumas didesnis kaip 30 proc., 12 - ratų stabdymo jėgų netolygumas didesnis kaip 70 proc., 2 - darbinės stabdžių sistemos stabdymo efektyvumas neatitiko nustatytų reikalavimų, 25 - naudojo nevienodas padangas ant vienos ašies ir (ar) sudvejinto tilto, 15 - naudojo padangas, kurių protektoriaus rašto gylis mažesnis už leistiną, 4 - didesnis laisvumas (susidėvėjimas) pakabos šarnyruose, 47 - nepatikimai pritvirtinti žibintai ir (ar) jų elementai ir (ar) neįsijungė stabdymo signalo žibintai, ir (ar) nešvietė atbulinės eigos žibintai ir t. t.

Už nustatytus techninės būklės trūkumus, keliančius grėsmę eismo saugumui, uždrausta eksploatuoti 30 transporto priemonių.

VKTI informacija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Robotizuotos APD atsirado kaip pigi klasikinės automatinės pavarų dėžės alternatyva...

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Mylių Amerika“

Reportažas apie Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičiaus kelionę per JAV.

Mitas apie „moterį prie vairo“

Egzistuoja daugybė nuomonių, ginčų ir mitų apie „damą prie automobilio vairo“.

Vakarų Lietuvos keliais

Lietuva nėra labai didelė, tad norint ją galima apvažiuoti per dieną...

Mobili ir greita pagalba prakiurus padangai

Mobili ratų taisykla - laiką taupantis padangų montavimo ir...