Paslaptingos ir žavios „Vėjų Laumės“ (antra dalis)
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Veju_Laumes
  • Veju_Laumes__1_
  • Veju_Laumes__2_
  • Veju_Laumes__3_
  • Veju_Laumes__4_
  • veju_laumes1

Kaip ir buvo žadėta, tęsiame pažintį su 12 puikių merginų iš motoklubo „Vėjų Laumės".

Kodėl nesinori važinėti po vieną? Kam buriamasi į klubus? Grupes?

Lapė. Vienai neįdomu, o su kompanija linksmiau ir daug ką galima nuveikti. Manau, buriamasi tam, kad kartu veiktume, nes veikti yra ką.

Lisiona. Sakoma, kad „vienas lauke - ne karys". Važinėti draugų būryje smagiau: kelionės, iškylos, naujos pažintys, visko ir neišvardysi... Tiesiog bendraminčiai nori būti kartu. Ateina vieną dieną mintis susiburti ir visiškai nesvarbu, kas įgarsino tą mintį ir pasiūlė susijungti. Manau, taip buvo lemta. Gerai tai ar blogai - spręsim vėliau...

Kelionė į Baltarusiją

Liucija. Jeigu motociklas yra tik transporto priemonė, kuria iš vieno taško nuvykstame į kitą, tai kompanija nereikalinga. Kai važinėjimasis motociklu tampa ir laisvalaikio užsiėmimu, ir pomėgiu, automatiškai norisi rasti bendraminčių, turinčių tokį patį potraukį. Dalyvavimas šventėse ir renginiuose skatina bendrauti visus motociklininkus, todėl dažnai miesto bendruomenės jungiasi į grupes , tokiu būdu paprasčiau gauti visą informaciją apie Lietuvoje vykstančius baikerių renginius ir šventes, dalyvavimas jose - linksmesnis ir prasmingesnis. Taip pat klubai, grupės ar susivienijimai įneša daug tvarkos ir taisyklių į visų motociklininkų gyvenimą. Manau, tam tikros taisyklės ir susitarimai labai reikalingi.

Rasa. Tikriausia yra kelio priežastys, kodėl smagu važinėti kompanijose. Tai svarbu pradedančiosioms. Pirma - jautiesi nelabai saugi, ne visiškai pasitiki savimi, todėl moralinis palaikymas tikrai naudingas. Antra - važiuojant į renginius nesinori jaustis balta varna. Smagiau su draugais. Be to, smagiau ir saugiau su daugiau draugų ir bendraminčių.

Tokios tos "laumės"

Inga. Kartais norisi vienatvės, lėkti vienai, kur akys mato, už horizonto ribų. Dažniau, kaip ir bet kurioje kitoje veikloje, norisi surasti bendraminčių, draugų. Smagiau randus bendrą kalbą ir užsiėmimą.

Asta. Po vieną važinėti neįdomu. Į grupę buriamasi, kad būtum su bendraminčiais. Grupė ar bet koks kitas susibūrimas, mano manymu, yra šeima. Visi už vieną ir vienas už visus. Ir džiaugsme, ir varge.

Viktorija. Į grupes buriamasi, nes norisi būti su bendraminčiais. Smagiau važinėti kompanijoje, bendrauti su žmonėmis, turinčiais bendrą interesą.

Diana. Na, važinėt po vieną nėra blogai. Kartais kaip tik norisi tos vienumos: tik aš, motociklas ir vėjas. Susiburiama ar susivienijama atsiradus bendrų interesų, požiūrių, norų. Tai daro žmonės, turintys tam tikrą tikslą. Be to, grupėje važiuojant visi už vieną ir vienas už visus: saugiau, linksmiau, smagiau ir t. t.

Renata. Po vieną važiuoti tiesiog neįdomu ir liūdna. Kai važiuoji kartu su bendraminčiais, matai juos važiuojančius priekyje arba žiuri į veidrodėlius ir matai juos važiuojančius iš paskos, sustoji kartu ties sankryža, susižvalgai su jais, spėji persimest pora žodžių, užvaldo toks malonus jausmas, kad net negalėčiau išreikšti jo žodžiais.

Lariana. Kaip kada ir kaip kam....kartais ir vienam norisi važiuoti, kur akys mato, o buriamasi, manau, kad būtų drąsiau ir linksmiau. Važiuoti grupėje smagiau. Ypač pirmus kartus tikrai norisi palaikymo, padrąsinimo.

Kodėl „Vėjų Laumės"? Kaip kilo pavadinimas?

Lisiona. Buvo keli variantai, kai kurie iš jų buvo juokingi, kai kurie visiškai be ryšio ir, tiesą sakant, visų jų dabar ir neprisiminčiau, matyt buvo nereikšmingi. Kodėl vėjų? Nes tai laisvės simbolis, bent jau mums. Vėjas pučia ten, kur nori, kaip nori ir kada nori, jo nepažabosi, nepagausi, neapčiuopsi. Kodėl laumės? Esam moterys, o laumės - žemės ir dangaus būtybės, tarpininkės tarp dievų ir žmonių. Kurių dievų: tų, kuriems meldžiasi motociklininkai. Kurių žmonių? Tų, kam vėjas, laisvė ir polėkis yra neatsiejama gyvenimo dalis.

Rasa. Pavadinimas rinktas iš kelių variantų. Kadangi ir lietuviškai, ir angliškai jis skamba neblogai, nusprendėme jį pasilikti.

Inga. Manau, jis mums tinka! Laumės - mistinės žavios būtybės. Vėjas - neatsiejama motociklininkų (-ių) gyvenimo dalis. Kur mes reguliuojam, ten vėjas pučia, kur mes važiuojam - ten ir jis.)

Liucija. Kadangi prisijungiau prie „Vėjų laumių" tada, kai pavadinimas jau buvo sugalvotas ir patvirtintas, mano indėlio į šio pavadinimo kūrimą nėra. Vėjų, nes neįmanoma važiuoti motociklu nejaučiant vėjo ir laisvės. Vėjų, nes tikroms baikerėms nebaisūs jokie vėjai, nesvarbu, iš kurios pusės pučiantys. Laumės - lietuviškosios gerosios raganos. Susitapatinimas su mistiškomis būtybėmis teikia drąsos ir optimizmo.

Viktorija. Vėjas - tai laisvė, laumė - ne ragana, nieko blogo niekam nelinkime.

Diana. Laumės juk geros, kaip fėjos, tik fėjos su motociklais kažkaip nedera. Laumės darančios gero vaikams, na, o vėjas - neatsiejama nuo laisvės pojūčio - pralėkti su vėjeliu.

Klubo emblema

Kokie reikalavimai keliami jūsų klubui ir jo narėms?

Lapė. Reikalavimai būti vieningoms, gerbti viena kitą, neišduoti, kad ir būtų, būti vairuojančia, mylėt motociklą, gerbti kitus motociklininkus.

Lisiona. Būti darniam, draugiškam kolektyvui. Nesikišti į kitų susivienijimų ir klubų gyvenimą, niekam neleisti žeminti savo narių ir tepti savo vardo.

Liucija. Priklauso nuo to, koks yra klubo statusas ir jo taisyklės. Tai sprendžia klubo nariai. Pirmiausia turi būti noras važinėtis motociklu, motociklo ir teisės jį vairuoti turėjimas, noras palaikyti šiltus ir draugiškus santykius su žmonėmis, kurie turi tokį patį pomėgį.

Kokie reikalavimai keliami norinčiosioms tapti „Laumėmis"?

Lisiona. Yra keli pagrindiniai reikalavimai. Pirma - pretendentė turi būti mergina arba moteris nuo prigimties. Jokių seksualinių iškrypėlių savo klube nepakęsime. Antra - amžiaus cenzas. Laume gali būti ne jaunesnės negu 20 metų moteriškos lyties atstovės, turinčios „A" kategorijos vairuotojo pažymėjimą arba per 12 mėn. laikotarpį besiruošiančios jį įsigyti. Trečia - turėti motociklą arba laikui bėgant jį įsigyti.

Liucija. Gera reputacija ir noras vairuoti motociklą.

Rasa. Prie to, kas išvardyta, galima pridurti: gera nuotaika, noras bendrauti, noras važinėtis motociklais.

Inga. Kalbant ne visiškai rimtai: „Vėju laume" gali būti bet kuri žavi moteriškos lyties būtybė, mėgstanti motociklą ir jį vairuojanti.

Diana. Jei tinka ir patinka tai, ką darome ir ruošiamės daryt, „laume" gali tapti bet kuri mergina ar moteris.

Kokios klubo perspektyvos? Kokie siekiai?

Lapė. Manau, perspektyvos didelės, tik noro reikia. Planuojame išvykas, renginius vaikams, rungtis, aktyviai dalyvauti moto gyvenime (ne tik Lietuvos) ir kt.

Lisiona. Mes - moterų motoklubas, tad mūsų tikslas - populiarinti moterišką motociklizmą Lietuvoje, rengiam bendrus išvažiavimus, keliones. Siekiam ne tik važinėti kartų, bet ir padėti suprasti bendruomenei, kad motociklininkai nėra tik „pikti, alkani ir utėlėti baikeriai", kad tai tokie patys normalūs žmonės, turintys šeimas, vaikus ir savo gyvenimą. Šių metų spalio 30 dieną planuojame Vilniuje surengti šventę baikerių vaikams, kitiems metams irgi turime planų - bandysime surengti renginį baikerių ir ne tik baikerių vaikams, bet tai kol kas paslaptis.

Inga. Manau, tai tik mūsų klubo veiklos pradžia. Mes dar labai jaunos. Nuo vyriškų klubų skiriamės tuo, kad daug mąstome ir susimąstome apie šeimą ir vaikus. Dažnai tai, gyvenime atsiradus motociklams, nueina į antrą planą. Todėl ir planuojame rengti įvairius renginius ir pramogas mažyliams. Esame (būsime) mamos, todėl galvojame ir apie tai.

Liucija. Žinoma, siekiame suvienyti kuo daugiau motociklus vairuojančių moterų. Parodyti, kad moterys gali būti tikros baikerės. Įtraukti į motociklizmą ir visus su juo susijusius renginius kuo daugiau baikerių šeimų vaikų.

Rasa. Siekiame, kad kuo daugiau moterų pamatytų, kad netik puodai,vaikai ir parduotuvės yra gerai.

Diana. Kuo daugiau dėmesio vaikams, o ypač - baikerių. Tai ir vasaros stovyklos, ir renginiai jiems. Jei išeis realizuoti visus planus, turėtų būti ir sporto varžybos, ir parama vaikams.

Renata. Perspektyvos: važiuoti mocais visoms kartu, rengti vaikams įvairius renginius, suteikti bet kokia pagalba mūsų klubo narėms atsiradus problemoms; palaikyti glaudžius ryšius su kitais motomėgėjais.

Lariana. Siekių ir perspektyvų daug, tik reikia neprarasti noro. Moterims norime įrodyti, kad yra gerų laiko praleidimo būdų ir nereikia būti nusivylusia namų šeimininke.

Kiek laiko planuojama važinėti motociklais?

Lapė. Klausimas - super, apie tai papasakosiu anūkams. Šiaip jau, kiek sveikata leis, tiek važiuosiu. Ribų nėra.

Lisiona. Kaip Dievas duos. Kaip pasakė vienas draugas: „Šita ir mirties patale svajos apie motociklus ir keliones".

Liucija. Planuoju važinėti tiek, kiek leis galimybės.

Rasa. Aš planuoju ir močiutė būdama važinėtis motociklu, kad anūkai žinotų, kad amžius - ne kliūtis, nesvarbu, ką darytum.

Inga. Nežinau, kas galėtų nuimti mane nuo motociklo. Nebent kokia žiauri trauma, dėl kurios jau nesugebėčiau vairuot. Žinau, kad galbūt nesėsiu ant jo laukdamasi. Tai - tik nedidelė pertrauka. Planuoju važinėtis tiek, kiek leis galimybės ir sveikata. Galbūt po kokių 40 metų pamatysite seną bobutę, riedančią keliais savo mylimu dviračiu draugu. Tikiuosi neišsiskirti ilgam niekada

Asta. Važinėsiu, kol galėsiu.

Trumpas atokvėpis po kiniško motociklo "kankinimo"

Viktorija. Važinėsiu, kol galėsiu. Net būdama 66 metų močiutė norėčiau nenulipti nuo motociklo. Jei negalėsiu vairuoti pati, prašysiu, kad anūkai pavežtų.

Diana. Kaip Dievas duos, kol tik leis sveikata, tol vėjas švilpaus galvoj skriejant motociklu...

Renata. Aš važinėsiu tol, kol pajėgsiu jį valdyt arba kol gyva ir sveika būsiu.

Lariana. Na čia toks klausimas.... Manau, tai priklauso nuo aplinkybių ir galimybių - kiek sveikata leis ir noro bus.

 

Nuotraukos iš „Vėjų Laumių" archyvo

Kalbėjosi V. Misevičius

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 patarimai, kaip keliuose jaustis saugiu už motociklo vairo

Lietuvoje už motociklo vairo dažniausiai sėda 40-44 metų didžiųjų miestų gyventojai

Kaip išsirinkti dviratį internetu?

Kaip išsirinkti ir kodėl yra patartina rinktis dviratį internetu. Patarimai bei gairės, kuriomis vadovaujantis taps lengviau išsirinkti sau tinkamiausią dviračio variantą.

Kaip išsirinkti dviratį?

Kokį dviratį pirkti, koks dviratis tinkamiausias Jūsų pomėgiui, pagal ką rinktis dviratį, svarbios dviračio dalys

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Dažniausiai pasitaikančios lėtinės dviratininkų traumos

Taisyklės, kurias privalo žinoti kiekvienas dviratininkas

Dviratininkai yra lygiateisiai eismo dalyviai, keliuose turintys teises ir pareigas bei privalantys laikytis kelių eismo taisyklių

Atviras laiškas – Dėl motociklų „modelinių metų“ žymėjimo motorinių transporto priemonių registracijos liudijimuose

Motociklų savininkams problemos kyla pirmą kartą Lietuvos Respublikoje registruojant ...

Speciali dviratininkų apranga – tarsi jų antra oda

Plintant dviračių kultūrai Lietuvoje kaip ant mielių auga ir...

Didžiausi ir skaudžiausi pavojai tyko vasarą

Tiek Vilniuje, tiek kituose šalies miestuose dviračių transporto priemonių pastebimai daugėja...

„Hyosung“ motoroleriai – madingas vasaros akcentas

Už lango, kad ir ne kalendorinė, bet jau vasara.

Naujienos ALT 2013 parodoje

Prabėgusį savaitgalį Vilniuje, „Litexpo" parodų centre šurmuliavo... (Papildyta)

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: